Відділ культури і туризму

Відбулася районна звітно-виборна профспілкова конференція працівників культури
 
15.04.2016р. у приміщенні Чечельницького РБК відбулася районна звітно-виборна профспілкова конференція працівників культури.
Із доповіддю «Про роботу райкому профспілки за звітний період в 2011-2015рр.» виступила голова РК профспілки, методист РБК Вальковська Раїса Петрівна, яка зупинилась на проведених протягом цього періоду заходах, виконання умов колективного договору, правилах внутрішнього трудового розпорядку тощо. Особливу увагу було звернено на питаннях захисту прав членів профспілки при проведенні децентралізації, запровадженні змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються працівників культури і які суперечать ст.22 та 43 Конституції України, ст.40, 41 Кодексу законів про працю України. Доповідач також окреслила завдання, над якими працюватиме РК профспілки працівників культури, відповіла на запитання.
Про роботу ревізкомісії прозвітувала її голова, головний бухгалтер відділу культури і туризму Матвійчук Т.В.
У ході обговорення обох доповідей виступаючі Іщенко Т.І., Кравець Т.В., Федотова Л.А. та інші позитивно оцінили роботу РК профспілки та його голови, вносили слушні пропозиції щодо пожвавлення діяльності окремих структурних підрозділів галузі.
Працівники закладів культури «одноголосно» знову обрали головою РК профспілки Вальковську Р.П. У роботі конференції взяла участь і виступила начальник відділу культури і туризму Шумило А.П.

 

  

 

Про організаційно - творчу  діяльність відділу культури і туризму    Чечельницької РДА за 9 місяців 2015року

      Мережа галузі культури району становить 38 закладів, зокрема:

- 16 клубних ( з них: 13 сільських будинків культури, 2 сільських клуби та 1 РБК);

- 19 бібліотек ( з них: 16 сільських , 1 сільська дитяча бібліотека, 1 районна дитяча бібліотека та  1 центральна районна бібліотека);

- 1 дитяча музична школа;

- 2 музеї.
         Забезпечують діяльність  клубних установ 46 чол. ( в тому числі : 10  – техперсонал). Усі вони фінансуються з бюджету. 23 чол. працюють на ставку, 8 – на 0,75 ставки  ,10 – на 0,5, 5 – на 0,25 ставки. Вищу освіту мають 9 чол., з них: 7 – фахову; середню спеціальну мають 23 чол.. Стаж роботи понад 10 років мають 28 працівників.
    Читацькі інтереси жителів району забезпечує 31бібліотекар. Вищу освіту  мають 8 чол.,  23 - середню спеціальну, в т.ч. : 19 – фахову. У штатному розписі є також 2 техпрацівники.

    У районі функціонує 2 музейні установи: народний музей історії села Бондурівка ( музейний фонд становить 1805 предметів) та Ольгопільський краєзнавчий музей (фонд 1881 предмет), в якому  зараз проводиться поточний ремонт.. 
     Розвиток естетичних здібностей  146 дітей району  забезпечують 9 викладачів  4-х відділів ДМШ: фортепіанного, народного, духового та художнього .
     Діяльність кіномережі здійснює 1 працівник. У цілому ж діяльність галузі забезпечують 94 працівники.

Відповідно до плану роботи закладами культури району проводяться  заходи до всіх державних та календарних свят. Крім того,   постановою ради відділу директорів  сільських будинків культури зобов*язано  брати участь у 4-х   обов*язкових районних тематичних заходах.    Творчі майстри району взяли участь в обласних заходах, а саме: фестивалі народної творчості «Різдвяне диво» , новорічно-різдвяній  та великодній виставках, конкурсі читців «Кобзар і Україна», фестивалі  «Скарби Поділля» з нагоди святкування 24-ї  річниці незалежності України, мистецькій акції до 70-річчя  завершення Другої світової війни «Молодь за майбутнє України» тощо.  Учениця художнього відділу ДМШ Кулинич Катерина зайняла третє місце в обласному конкурсі «Подільська  весна -2015» у м. Вінниця ( викл. Шевчук Н.В.).У такому ж конкурсі , але зональному (м.Тульчин), гарні результати показали   сестри - піаністки ДМШ Фурман Ганна та Іванна ( викл.Козоріз С.Д. , Головань Т.М.). Вперше в цьому році  народний фольклорний гурт «Рогізяночка» представляв наш район на зимовому обрядовому святі у м.Гайворон Кіровоградської обл. Теж вперше народний хоровий колектив працівників культури (кер.Трачук Н.П.) поряд із відомими колективами (зокрема, народного хору  агрофірми «Ольгопіль» - керівник Валентина Дорош) успішно  презентував себе на обласному  мистецькому проекті  «Співає Поділля Леонтовича» з нагоди 137-ї річниці від дня народження  славетного земляка – композитора Миколи Леонтовича.
   

    Діяльність бібліотек    спрямована на формування національної свідомості, відродження культурно-історичних цінностей, розвитку інноваційних форм обслуговування. Виконуючи соціальну місію, бібліотекарі  приділяють особливу увагу роботі з переселенцями , учасниками АТО, пацієнтами районної соціальної лікарні «Милосердя», використовуючи при цьому багатий арсенал різноманітних форм і методів патріотичного виховання.  Всі бібліотечні  заклади району долучилися до участі у всеукраїнській акції по збору книжок для військових частин Збройних Сил України «Бібліотека Українського воїна» та благодійного проекту « З Луганщиною разом!», який спрямовано для створення сприятливого середовища навчанню  та вихованню учнівської молоді Луганщини . Виготовлено стенди з матеріалами про земляків-учасників АТО «Вони боролись за свободу і незалежність України». В центральній районній бібліотеці функціонують клуби «Право» (тут, крім усього іншого, надається усім інформаційно – методична допомога щодо пільг і прав учасників АТО)  та «Слово». Разом із працівниками будинків культури ( районного та сільських), завідуючими обох  музеїв  проведено тематичні виставки й концертні програми :. до Дня Соборності України « Ми єдині по духу й по крові», з нагоди відзначення річниці  Революції Гідності та вшанування Героїв Небесної Сотні -   змістовний вечір – реквієм « У чорній печальній хустині сьогодні моя Україна», « Афганістан – моя пекуча пам*ять»,  з нагоди 71-ї річниці визволення району від нацистських загарбників – мітинг-реквієм біля меморіального комплексу Слави – « Не згасає пам*яті  вогонь», мітинг-реквієм «Чорнобильський вітер по душах мете» ( до 29-ї річниці аварії на ЧАЕС), до Дня пам*яті  і примирення - тематичні виставки «Святі воїни бережуть нас із небес» та концертна  програма «Житиме вічно моя Україна»,  урочистості до Дня державного прапора та 24-ї річниці незалежності України – « На землі ми велика родина, гордо носим  ім*я Україна».

     Активну участь беруть бібліотечні та клубні   працівники в організації урочистих   зустрічей  земляків - бійців АТО , співпраці з тими, хто перебуває у відпустках, проводів юнаків до  лав Українських Збройних Сил.  підготовлено  3 благодійних  концерти «Єднаємо серця» по збору коштів для учасників АТО, тематичні програми «Христос воскрес! Воскресне Україна!» для вояків та родин загиблих із врученням їм Великодніх кошиків від культармійців територіальних  громад.
     З 24.09 по 26.09.2015р.в обох музеях проведено дні «відкритих дверей» для учнів загальноосвітніх шкіл та жителів навколишніх територіальних громад (у т.ч. демобілізованих учасників АТО) , під час яких  вони змогли ознайомитися з  матеріалами книжкових  та картинних експозицій європейської культурної спадщини.  

      Налагоджено взаємодію відділу культури і туризму з керівниками агропромислових підприємств, територіальних громад району, громадськими організаціями, відділами та управліннями РДА , національного природного парку «Кармелюкове Поділля» по створенню та реалізації спільних творчих проектів. Так, відомими за межами Чечельницького району стали традиційні змагання з кінного спорту серед аматорів на приз АФ «Ольгопіль», регіональний фестиваль весільних музик та духових оркестрів «Давай за музик!». Разом із НПП « Кармелюкове Поділля»  ми долучилися  до  проведення  щорічних  регіональних  молодіжних форумів «Південне Поділля – перлина України», зимового етнографічного свята «Весела Маланка» в с. Червона Гребля тощо.
        Під охороною держави в районі  перебуває 46 пам*яток місцевого  значення, що підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам*яток Вінницької області: пам*яток історії -36, монументального мистецтва - 1,  археології – 6, пам*яток архітектури -2, садово – паркового мистецтва - 1.  На проведення ремонту   пам*яток історії у поточному році  використано  91,0 тис.грн, з них: 69,0 тис.грн – кошти з місцевого бюджету та 21,0 тис.грн – спонсорські. За рахунок коштів місцевого бюджету протягом останніх років проведено паспортизацію 14 пам*яток історії та культури. У 2014р. для здійснення даних пам*яткоохоронних заходів використано 4,96 тис.грн для паспортизації ще двох археологічних об*єктів на території Бондурівської сільської ради фахівцями Вінницького обласного краєзнавчого музею. При надходженні коштів у ц.р. плануємо здійснити паспортизацію наступних пам*яток. Два об*єкти  ( Каташинський дерев*яний  храм Пресвятої Богородиці, 1776р. та парк «Садиба» - князя Орлова,  кінець 19ст.) занесено до переліку   всеукраїнських  туристичних маршрутів.

      Важливі питання , які знаходяться під постійною увагою – ремонти , зміцнення матеріально – технічної бази, підготовка до зими.

     Протягом  2015р. проведено поточні ремонти  в закладах культури на суму 531,0 тис.грн., зокрема:  Берізецького – 196,2 тис.грн  ( у т.ч.: 40 тис. грн. спонсорських- Гричулевич А.П.), Бондурівського  СБК – 18,1 тис.грн ( заміна  вікон на металопластикові), Демівського - 21,6тис.грн спонсорських  коштів Каташинського - 21,4 тис.грн.,  Стратіївського  - 90,8.тис.грн.( заміна 22 вікон та ремонт даху)  , Червоногребельського -  27,0  тис.грн., Ольгопільського краєзнавчого музею – 100,0 тис.грн., інші. На ремонт дитячої музичної школи використано 87,0 тис.грн зі спецрахунка. Крім того, у ц.р.  придбано  для Білокамінського СБК  фітнес-станцію (тренажер) на суму 19,8 тис.грн.; ноутбук , сучасний діапроектор -  Жабокрицькому СБК,   сценічні костюми для Каташинського СБК на суму 22,0 тис.грн,  сценічні костюми для  вокального ансамблю та  дитячого танцювального колективу РБК  -  на суму  10,0 тис.грн.,  сценічні костюми для колективів Берізецького СБК на суму 36 тис.грн , інше. У  ЦРБ  за 9 місяців  2015  року  надійшло 462 примірники книжкової продукції на суму 8,4 тис. грн..


   Справа розвитку культури вимагає насамперед турботи виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Успішне  проведення  29.09.- 30.09 творчої лабораторії директорів РБК Вінницької області  ( за висновками керівництва обласного центру народної творчості, директорів)  підтверджує, що ми її  на даний  час маємо.