Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
06 квітня 2020 р.
- До уваги жителів району: для отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19 діє телефонний номер екстреної меддопомоги 103; - «гаряча лінія» першого заступника голови райдержадміністрації з питань коронавірусу 2-14-63; - на період карантину щоденно чергують: з 7.00 до 19.00 - керівник апарату РДА Ольга Тимофієва (096-361-88-06); з 19.00 до 7.00 - перший заступник голови РДА Віталій Савчук (097-690-28-99); -

ІНФОРМАЦІЯ про роботу

ДОВІДКА

про роботу сектору містобудування та архітектури

Чечельницької райдержадміністрації  за 2019 рік

Робота сектору  здійснюється у двох сферах: у сфері містобудування та архітектури, та у сфері житлово-комунального господарства.

На особистому прийомі за звітний період побувало більше 200 чоловік. 

Надано 180 висновків та погоджень із землевпорядної документації.

Видано 1 паспорт прив’язку тимчасової споруди для комерційної діяльності.

Одним із завдань покладених на сектор у сфері містобудування та архітектури є моніторинг забудови та іншого використання  територій. 

Житлове будівництво:

В районі залишається незмінною ситуація з поліпшенням житлових умов близько 120 сімей, половина з них користуються правом першочергового одержання житла.

Багатоквартирне житлове будівництво в районі протягом останніх двох десятиліть не здійснювалось через відсутність державного фінансування та значну вартість такого житла: близько 15 тис.грн. за 1 кв.м. Невеликий здвиг в багатоквартирному житловому будівництві відбувся в 2013 році коли в центрі селища власником колишнього гуртожитку (ТОВ «Райагробуд») прийнято рішення про його реконструкцію в 20 квартирний житловий будинок. Проведено комплекс протиаварійних робіт, вирішено питання землекористування, виготовлено проектно-кошторисну документацію. Однак, справа ця далі не пішла через відсутність коштів.

 На сьогоднішній день покращення житлових умов відбувається виключно за рахунок будівництва індивідуального житла за власний рахунок громадян,  а також шляхом купівлі житла на вторинному ринку.

Введення житлової площі індивідуальними забудовниками в останні роки бажає кращого:

- в 2015 році – 15 будинків загальною площею 1400 кв.м.;

- в 2016 році – 8  будинків загальною площею 715 кв.м.;

- в 2017 році – 10 будинків загальною площею 1173 кв.м;

- в 2018 році – 6 будинків загальною площею 617 кв.м;

- в 2019 року – 8 будинків загальною площею 955 кв.м;

  Всього по району, згідно виданих будівельних паспортів є 90 недобудованих  житлових будинків. В 2019 році за зверненнями громадян видано 2 будівельних паспорти на присадибну забудову.

  Слід відмітити, що в районі на вторинному ринку 1350 вільних житлових будинків, з яких 290 в доброму стані, 400 – потребують поточного ремонту. 

Розроблення містобудівної документації:

Незважаючи на те, що на початку 2013 року всіма органами місцевого самоврядування прийнято відповідні рішення щодо визнання існуючих генеральних планів придатними для подальшого використання для вирішення питань розвитку та містобудівного освоєння території, найголовнішим стратегічним напрямком в сфері містобудування та архітектури є розроблення нової містобудівної документації.

В зв’язку з відсутністю актуальної топографо-геодезичної основи району, першочерговим завданням на 2019 рік стали роботи з розроблення топогеодезичних матеріалів.

    Проводилась робота з органами місцевого самоврядування щодо забезпечення населених пунктів містобудівною документацією. Результатом цієї роботи є 10 заключених договорів самоврядними органами (16 населених пунктів) на виготовлення топографічного плану  для містобудівних потреб (загальна вартість робіт – 1340,431 тис.грн.). Уже проведено аерофотознімальні роботи. Каташинська сільська рада На початку 2019 року отримала картографічний матеріал на паперових та електронних носіях на суму 124,5 тис.грн.  На виході матеріали по Куренівській та Поповогребельській сільських радах (162,0 тис.грн.).

         Нажаль, розпочату роботу в Стратіївській сільській раді щодо розроблення  детального плану території забудови земельної ділянки орієнтовною площею 4,0 га для будівництва об’єкта альтернативної електрогенерації призупинено на невизначений час.

    Детальні плани території в 2019 році не затверджувались.

За дорученням управління містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації в травні поточного року комісійно була здійснена інвентаризація  наявної містобудівної документації в секторі містобудування та архітектури Чечельницької райдержадміністрації. За результатами роботи комісії складено інвентаризацій опис містобудівної документації копію якого надіслано в управління

Будівництво, капітальний ремонт та реконструкція:

В поточному році видано 2 містобудівних умов та обмежень для проектування  об’єктів будівництва:

- Будівництво  опалювального   пункту  модульного типу у Чечельницькій дитячій музичній    школі   по вул.Свято-Михайлівська, 8,  в  смт.Чечельник  Вінницької  області;

- Реконструкція телятника під корівник на 140 голів по вул.Комарова, 98/7       

 в с.Каташин Чечельницького району Вінницької області.

В поточному році введено в експлуатацію один об’єкт виробничого призначення: «Нове будівництво цеху по переробці молока в с.Каташин», один соціального: «Вербська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного   підприємства   «Чечельницький   центр   первинної   медико-санітарної  допомоги» Чечельницької  районної  ради,  по вул.Соборна, 154 а, в с.Вербка,  Чечельницького  району – будівництво».

Декларації про готовність інших об’єктів, які будувались в районі, не подавались в інспекцію Держархбудконтролю, про що свідчить відсутність відповідних записів в електронному реєстрі ДАБІ.

В переліку «довгобудів» державної форми власності залишилося фактично 2 об'єкти,  а саме:

- Добудова школи на 828 уч.місць в смт.Чечельник (готовність 0,6 %) – добудова на сьогодні є недоцільною, пропонується списати витрати та провести рекультивацію місцевості;

- Розширення ЦРЛ на 120 ліжок в смт.Чечельник, вул.К.Маркса в т.ч. 1 пусковий комплекс (готовність 40%) – замовнику (Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації) пропонувалось внести зміни в ПКД згідно сучасних потреб медзакладу. Зокрема: завершити будівництво 1 пускового комплексу розбивши його  додатково на 3 черги. Першочергово здати морг, як 1 чергу.

Ще один об’єкт незавершеного будівництва державної власності:

- Газопровід-відвід до с.Вербка Чечельницького району. Фактично від району тут лише назви, оскільки проект розроблявся лише на першу чергу будівництва на відрізку Тростянець-Бирлівка. Там будівництво і заморозили. Продовження даного будівництва (2 черга) на території району, враховуючи його багатомільйонну вартість, вартість самого газу та відсутність проекту газифікації населених пунктів, є не на часі. І взагалі пропонується в подальшому його не розглядати в числі «довгобуду» на території району.

З числа багатоквартирного житлового будівництва «довгобудом» став об’єкт приватної власності:

 - Реконструкція п'ятиповерхової житлової будівлі по вул.Героїв Майдану, 31 в смт.Чечельник. Власником будівлі і замовником будівництва на сьогодні є ТОВ «Агробуд». В 2013 році були спроби реанімувати будівництво: поновлено проектну документацію, замовником проведено за власні кошти укріплення будівлі. Однак, для завершення будівництва залучити кошти Програми Власний дім чи інші інвестиції на даний об’єкт не вдалося.

Серед незавершених об’єктів будівництва комунальної форми власності, так званих «довгобудів» є:

- Будівництво очисних споруд по технології "BIOTAL" продуктивністю 100 куб.м./добу. (припинено в 2008 році) – замовник Чечельницька селищна рада.

- Дитячий садок в с.Бондурівка Чечельницького району (припинено роботу в 1999 році), власник – Бондурівська сільська рада. Будівля, яка знаходилась колись в експлуатації, на сьогодні знаходиться в аварійному стані і потребує капремонту зі значними капіталовкладеннями. По даній будівлі складено акт обстеження та запропоновано на сесії самоврядного органу прийняти відповідні рішення щодо подальшого використання цієї будівлі, оскільки дитячий садок уже розмістили в іншому пристосованому приміщенні.

- Будинок культури в с.Вербка Чечельницького району (припинено роботи в 1997 році). На сьогодні власник – Вербська сільська рада.

Загалом на «довгобуди» у свій час витрачено більше 20558 тис.грн. Для завершення будівництва необхідні ще більші інвестиції. Слід зазначити, що відтягування робіт на об'єктах незавершеного будівництва веде до збільшення вартості завершення робіт, оскільки жодний з об'єктів не законсервовано, руйнуються під впливом природних та антропогенних факторів.

Благоустрій населених пунктів району

Протягом 2019 року на благоустрій населених пунктів району використано 3108,0 тис. грн. при  плані за рік – 3283,6 тис.грн. Найбільше використано Чечельницькою селищною радою в сумі 1173,1 тис. грн, Берізецькою сільською радою – 746,0 тис. грн, Ольгопільською сільською радою – 257,2 тис. грн.

На виконання розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 01.02.2019 року № 84 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області» та голови Чечельницької райдержадміністрації від 04.02.2019 року №21 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району»  станом на 01.01.2020 року забезпечено:

1) організацію спільно з органами місцевого самоврядування виконання комплексу заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього природного середовища,  приведення у належний санітарний стан території населених пунктів області, прибудинкових територій, а також здійснено заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових відходів:

- прибрано прибудинкових територій – 14,1 тис.м²,

- ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ – 67,

- прибирано та приведено в належний санітарний стан кладовищ – 27;

2) проведення заходів із санітарної очистки територій пам’яток культурної спадщини. Прибрано 21 меморіал та пам'ятників. Упорядковано 19 братських могил.

4) проведення заходів із благоустрою парків, скверів, алей, інших об’єктів масового перебування та відпочинку населення на площі 37,8 га;

5) організовано та проведено роботи щодо приведення до належного санітарного стану смуг відведення автомобільних доріг на площі 6,0 км;

6) виконання комплексу заходів по  озелененню територій населених пунктів, висаджено 843 дерева та 416 кущів;

7) керівниками підприємств, установ та організацій усіх форм власності приведено території, прилеглі до адміністративних будівель в належний естетичний та санітарний стан;

8) тематичні статті про проведення дня благоустрою територій населених пунктів району висвітлюється на офіційних сайтах.

Стан утримання доріг району

З метою покращення стану дорожнього покриття проводяться роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району за рахунок коштів місцевих бюджетів та позабюджетних коштів.

На 2019 рік заплановано видатки на утримання автомобільних доріг комунальної власності на суму 2957,5 тис. грн.. За 2019 рік за рахунок коштів місцевих бюджетів виконано робіт на суму 2593,4 тис. грн., в тому числі:

  • Чечельницька селищна рада – 1197,4 тис. грн;
  • Тартацька сільська рада –  377,3 тис. грн;
  • Стратіївська сільська рада – 334,6 тис. грн;
  • Каташинська сільська рада – 187,9 тис. грн;
  • Берізко-Чечельницька сільська рада –  149,9 тис. грн.

 

Інформація  щодо виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності  по Чечельницькому району

станом на 01.01.2020

Назва об'єкту                                                                 (вид робіт, назва вулиці, населений пункт)

Обсяги робіт, які планується виконати у 2019 році

Всього виконано робіт на об'єкті з початку 2019 року

за рахунок коштів  місцевого бюджету

за рахунок  позабюджетних коштів (спонсорська допомога, кошти населення тощо)

за рахунок коштів місцевого бюджету

за рахунок позабюджетних коштів (спонсорська допомога, кошти населення тощо)

тис.грн.

м.кв.

тис.грн.

м.кв.

тис.грн.

м.кв.

тис.грн.

м.кв.

1

6

7

8

9

10

11

12

13

Поточний ремонт

 

 

 

 

 

 

 

 

Берізки

450,0

 

 

 

149,87

 

 

 

Білий Камінь

10,0

 

 

 

9,68

 

 

 

Бондурівка

30,0

 

 

 

58,24

 

 

 

Бритавка

20,0

 

 

 

0,00

 

 

 

Вербка

20,0

 

 

 

8,67

 

 

 

Демівка

197,0

 

 

 

76,02

 

 

 

Каташин

316,0

 

 

 

187,93

 

 

 

Куренівка

10,0

 

 

 

4,28

 

 

 

Луги

24,0

 

 

 

12,82

 

 

 

Любомирка

3,0

 

 

 

0,00

 

 

 

Ольгопіль

10,0

 

 

 

8,57

 

 

 

Рогізка

38,0

 

 

 

101,44

 

 

 

Стратіївка

400,0

 

 

 

334,58

 

 

 

Тартак

400,0

 

 

 

377,34

 

 

 

Попова Гребля

28,0

 

 

 

66,59

 

 

 

Чечельник

1000,0

 

 

 

1197,37

 

 

 

всього

2957,5

 

 

 

2593,42

 

 

 

 

Протягом 2019 року проводились першочергові роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, що передані до сфери управління облдержадміністрації:

  • дорога О-02-25-01Чечельник-Кодима: на 01.01.2019 року план складав 5,5 млн. грн, станом на березень 2019 року план скореговано до 4,7 млн. грн. Виконано робіт на суму 4 674,0 тис. грн. 
  • дорога 0-02-25-03 Чечельник - Б.Камінь: заплановано і виконано роботи на суму 800,0 тис. грн. (план на початок року складав 1,3 млн. грн.)

В першому кварталі 2019 року Чечельницьким ДРП філії Бершадський райавтодор здійснено ямковий ремонт дороги державного значення Р-33 Вінниця-Гайсин-Велика Михайлівка на ділянці протяжністю 5,0 км в селі Жабокричка.

Поводження з твердими побутовими відходами

 

Органами місцевого самоврядування на підвідомчих радам територіях проводиться комплекс робіт з впорядкування місць видалення відходів, прилеглих до них територій та приведення їх до належного санітарно-технічного стану відповідно до діючих вимог, впровадження сучасних, високоефективних методів збирання та сортування твердих побутових відходів  у відповідності до вимог чинного законодавства, а також проводяться заходи, спрямовані на мінімізацію обсягів захоронення твердих побутових відходів.

Відповідно спільного проекту Ободівської сільської ради Тростянецького району та Каташинської сільської ради Чечельницького району, який пройшов відбір 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, для Каташинської сільської ради придбано 30 сміттєвих баків на суму 200 тис.грн., які будуть розміщені в селах Каташин на Жабокричка. Передбачається облаштування по 3 площадки 3 трьома контейнерами на кожній в селах Жабокричка та Каташин. Крім того, на кошти, передбачені проектом, придбано та розміщено по 4 контейнери для скла, пластику, паперу та органіки в Каташинській та Жабокрицькій школах,  а також сількій раді.

Берізецькою сільською радою протягом 2019 року облаштовано 9 площадок для розміщення по два контейнери для сортування скла та пластику. Всього на території сільської ради облаштовано 35 площадок, на яких розміщено по два контейнери для сортування скла та пластику.

За ініціативи Ободівської сільської ради, участі Верхівської, Савинецької та Каташинської, Вербської, Тартацької сільських рад з Чечельницького району, коштом екологічного фонду обласного бюджету й учасників проєкту "За чисте довкілля та благоустрій Поділля", в рамках проєкту міжмуніципальної співпраці щодо співробітництва територіальних громад, передбачається закупівля та встановлення на території громад євроконтейнерів для сухих мішаних відходів.

Енергоефективність  та енергозбереження

В районі проводиться відповідна робота щодо підвищення енергоефективності та зменшення споживання  енергетичних ресурсів.

На 2019 рік для участі в обласному конкурсі подавались проекти по напрямку енергозбереження та енергоефективності:

1. Модернізація системи опалення Каташинської ЗОШ і заміна котлів;

2. Заміна вікон та дверей - надійний крок до енергозбереження (КЗ Жабокрицький НВК);

3. "Увага до дітей сьогодні- наше майбутнє завтра" (ДНЗ "Ластівка" c. Тартак);

4 . " Тепло та затишок дітям" (Вербський ЗДО " Тепле гніздечко");

5. Будівництво опалювального пункту модульного типу у Чечельницькій дитячій музичній школі по вул. Свято-Михайлівська, 8 в смт. Чечельник Вінницької області;

6. Заміна вікон та дверей з впровадженням енергозберігаючих технологій в Чечельницькій амбулаторії ЗПСМ.

Рішенням Конкурсної ради (протокол від 22.05.2019 №2) по напрямку енергозбереження та енергоефективності визнано переможцями 3 проекти, співфінансування яких буде здійснено з обласного бюджету.

  1. Заміна вікон та дверей - надійний крок до енергозбереження – с. Жабокричка - загальний бюджет проекту – 249,8 тис грн; фонд конкурсу в сумі – 85,0 тис грн.; учасник конкурсу – 94,8 тис грн.; організації-партнери – 70,0 тис грн.. Укладено договід з Бершадською фірмою – підрядчиком про закупівлю та встановлення вікон  вартістю 85 тис. грн.. (за кошти фонду конкурсу);кошти учасника конкурсу та організацій – партнерів ще не надійшли;
  2. Модернізація системи опалення Каташинської ЗОШ і заміна котлів – с. Каташин - загальний бюджет проекту – 219,0 тис грн; фонд конкурсу в сумі – 75,0 тис грн.; учасник конкурсу –81,0 тис грн.; організації-партнери – 63,0 тис грн.. Здійснено закупівлю котла через систему ProZorro – вартістю 75 тис. грн.. (за кошти фонду конкурсу); кошти учасника конкурсу та організацій – партнерів ще не надійшли;

"Увага до дітей сьогодні – наше майбутнє завтра" – с. Тартак - загальний бюджет проекту – 125,0 тис грн; фонд конкурсу в сумі – 60,0 тис грн.; учасник конкурсу – 41,0 тис грн.; організації-партнери – 24,0 тис грн.. Не реалізовувався, очікується надходження коштів – фонд конкурсу, учасника конкурсу та організацій – партнерів