Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
06 грудня 2019 р.

Звіт  про підсумки роботи із зверненнями громадян в Чечельницькій районній державній адміністрації за 9 місяців 2019 року 

На виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 та графіка перевірок додержання законодавства про звернення громадян у районних державних адміністраціях Вінницької області на 2019 рік  головним спеціалістом відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації в вересні 2019 року проведено перевірку організації роботи із зверненнями громадян та дотримання вимог законодавства України про звернення громадян в Чечельницькій районній державній адміністрації. Надана методично-консультативна допомога, проаналізовано стан додержання вимог Закону України «Про звернення громадян»; виконання Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, Указу Президента України від 7 лютого 2008 р. № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», опрацювання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження  Класифікатора звернень громадян» від 24 вересня 2008 року № 858, Постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2009 року № 630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади» та взаємодію між Чечельницькою райдержадміністрацією та структурними підрозділами райдержадміністрації при спільному розгляді пропозицій, заяв та скарг громадян, а також рівень підготовки посадових осіб, які відповідають за організацію цієї роботи.

 

Моніторинг організації роботи зі зверненнями громадян у Чечельницькій райдержадміністрації показав, що керівництвом вживаються дієві заходи, щодо виконання вимог Указу Президента України від 07.02.08 р. № 109 «Про першочергові заходи, щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2009 року № 630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади».

 

Так, згідно п.1, 2 вищезазначеної Методики працівником, який відповідає за організацію роботи зі зверненнями громадян, забезпечено належну реєстрацію звернень в комп’ютерній програмі системи «Лотус» - «Звернення громадян». Порушень діючої інструкції під час перевірки не виявлено. Всі звернення повністю скомплектовані у справи відповідно до вимог діючого законодавства.

 

На виконання п.3 та п.4 діючої Методики в Чечельницькій райдержадміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду  та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Авторів звернень завжди повідомляють про результати розгляду.

 

Крім того, на виконання Закону України «Про звернення громадян» та Указу  Президента України  від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», та п.5 Методики головою райдержадміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень та забезпечення проведення першочергового особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці. Порушень при розгляді цих звернень не виявлено.

 

          Відповідно  до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», п.1, ст. 6 Указу  Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п. 6, 7 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади видано розпорядження голови райдержадміністрації від 02.04.2019 року № 59 “Про затвердження графіків особистого прийому та особистого виїзного прийому громадян головою райдержадміністрації, першим заступником, заступником голови та  керівником апарату райдержадміністрації”.

Графік наглядно оформлений і знаходиться  в зручному для ознайомлення місці в приміщенні райдержадміністрації, надісланий до виконавчих комітетів селищної та сільських рад району, опублікований в засобах масової інформації. Графіком особистого прийому громадян передбачено проведення особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації протягом всіх робочих днів тижня з 8.00 до 12.00 год.

 

На момент перевірки не зафіксовано порушень дотримання графіків особистих та виїзних прийомів.

 

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та для надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації та його заступниками запроваджено участь фахівців управлінь, відділів та структурних підрозділів Чечельницької районної державної адміністрації.

 

Крім того, керівництвом райдержадміністрації розроблені та запроваджені конкретні заходи прямого, конструктивного діалогу між владою та громадянами. Зокрема, постійно проводяться зустрічі районного керівництва з мешканцями відповідних територіальних громад. Протягом 9 місяців 2019 року голова райдержадміністрації із заступниками, начальниками структурних підрозділів, керівниками районних служб побували на сходах громадян в 15 населених пунктах району, на яких жителі мали можливість вирішувати свої проблемні питання безпосередньо на місці.

 

            Згідно із затвердженим головою районної державної адміністрації розпорядженням  від 02.04.2019 року № 59 “Про затвердження графіків особистого прийому та особистого виїзного прийому громадян головою райдержадміністрації, першим заступником, заступником голови та  керівником апарату райдержадміністрації ”, за 9 місяці 2019 року проведено 15 виїзних прийомів громадян. Найбільше громадян турбують питання соціального захисту, ремонту доріг, заготівлі молока. Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Графіки виїзних прийомів громадян надіслано органам місцевого самоврядування для оприлюднення в територіальних громадах, оголошення про чергові виїзні прийоми розміщуються в місцевих засобах масової інформації.

 

Відповідно п.8 діючої Методики по мірі необхідності керівництвом райдержадміністрації проводяться телефонні гарячі лінії. Щоденно працює телефон “Гаряча лінія”. Головою райдержадміністрації прийнято розпорядження № 322 від 18.09.2017 року «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 16 грудня 2008 року “ Про проведення “ гарячої ” телефонної    лінії головою та заступниками голови районної державної адміністрації ”.

Провідним спеціалістом відділу правового забезпечення в Чечельницькій райдержадміністрації відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п.9 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади постійно аналізуються та узагальнюються питання, що порушують заявники у зверненнях, особливо повторних. Проводиться підготовка щоквартальних аналітичних матеріалів, щодо роботи із зверненнями громадян.

 

Так, за 9 місяці 2019 року райдержадміністрацією отримано 291 звернення, що на 119 одиниць більше порівняно з аналогічним періодом 2018 року (172).        

Найбільш суттєві питання, які порушували громадяни протягом звітного періоду у своїх зверненнях до керівництва району висвітлені у порівняльній таблиці:

 

Питання

Надійшло до РДА станом на 30.09.2019 року

Різниця

        2019 р.

        2018 р.

Загальна кількість звернень

291

172

+119

Поштою

125

105

+20

На особистому  прийомі

166

67

+99

з них:

 

 

 

Повторних

-

-

-

Колективних

-

-

-

Роз'яснено

128

65

+63

Вирішено позитивно

157

107

+50

Перебуває на контролі

11

9

-2

Одинокі матері

5

2

+3

Пенсіонери

54

43

+11

Кількість громадян, які звернулись

291

172

+119

Кількість порушених питань

291

172

+119

Соціальний захист

240

148

+92

Комунальне господарство

9

1

+8

Культура та культурна спадщина , туризм

2

-

+2

Аграрна політика і земельні відносини

23

3

+20

Житлова політика

2

1

+1

Охорона здоров’я

9

9

 

Екологія і природні ресурси

2

1

+1

Інші

4

9

-5

 

 

    

Чечельницькою  райдержадміністрацією забезпечено виконання вимог вищезазначеного Указу Президента України та п.10 діючої Методики  щодо проведення нарад, семінарів, засідань колегій з питань звернень громадян.

 

Згідно п.11 вищезазначеної Методики працівник, який відповідає за організацію роботи зі зверненнями громадян, здійснює свою діяльність відповідно до щомісячних та щоквартальних планів роботи  відділу правового забезпечення апарату райдержадміністрації. Порушень виконання планів роботи не виявлено.

 

На виконання п.2, ст.5 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року           № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п.12 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади матеріали про роботу із зверненнями систематично розміщуються у ЗМІ, оприлюднюються оголошення про виїзні прийоми керівництва райдержадміністрації, обласні та районні комплексні виїзні прийоми. В поточному році в районній газеті «Чечельницький вісник» опубліковано  довідки про стан роботи із зверненнями громадян, графіки прийому громадян обласним та районним керівництвом. На офіційному веб-сайті районної державної адміністрації окремою сторінкою розміщена інформація щодо звернень громадян, а саме: закон "Про звернення громадян", графіки прийомів громадян, аналітичні матеріали та інші узагальнені відомості про організацію роботи зі зверненнями громадян.

 

Крім того, керівництво райдержадміністрації продовжує забезпечувати виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»:

  • на виконання ст. 3 вищезазначеного Указу Президента України щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. За 9 місяці 2019 року проведено 11 засідання комісії, на яких розглянуто 166 звернень громадян. За результатами розгляду прийняті позитивні рішення.

·        на виконання п.3, ст.5 Указу Президента України від 7 лютого 2008р. № 109 в райдержадміністрації проведені 3 дні контролю з виїздом в сільські територіальні громади, в рамках якого здійснено перевірку стану виконання доручень, наданих органам місцевого самоврядування за результатами розгляду звернень громадян Президентом України та вищими органами виконавчої влади.

Загалом під час перевірки не було виявлено порушень організації роботи зі зверненнями громадян зі сторони спеціаліста по роботі із зверненнями  громадян відділу правового забезпечення апарату райдержадміністрації.

 

На основі вищевикладеного та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2009 року № 630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади» організація роботи із зверненнями громадян відповідає вимогам, установленим законодавством.

           З метою покращення організації роботи із зверненнями громадян та виконання Указу Президента України № 109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи, щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» пропоную і надалі проводити  Чечельницькою райдержадміністрацією  наступні заходи:

 

       1) керівництву  райдержадміністрації посилити вимогливість до керівників  структурних  підрозділів  райдержадміністрації  та  відповідальних  працівників,  щодо  всебічного  кваліфікованого, неупередженого  розгляду  питань,  що  порушують  громадяни  у  зверненнях, винних притягувати до адміністративної і дисциплінарної відповідальності;

       2) опрацьовувати та  виконувати всі заходи, передбачені Указом Президента України № 109/2008 від 07 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»;

       3) затвердити графік роботи «гарячої лінії» в райдержадміністрації, забезпечити його дотримання та відповідне ведення обліку звернень;

4) постійно надавати  допомогу селищній, сільським радам  та  здійснювати  перевірку  їх  діяльності  в  частині  дотримання  вимог  чинного  законодавства  згідно  графіку  перевірок;

        5) проводити систематичне оприлюднення через ЗМІ інформації про роботу зі зверненнями громадян та вирішення порушених  проблемних питань;

         6) відповідно до п.6. Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади оприлюднити цей звіт на веб-сайті районної державної адміністрації та в місячний термін поінформувати відділ роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації про  проведену роботу, щодо наданих рекомендацій.