Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
06 квітня 2020 р.
- До уваги жителів району: для отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19 діє телефонний номер екстреної меддопомоги 103; - «гаряча лінія» першого заступника голови райдержадміністрації з питань коронавірусу 2-14-63; - на період карантину щоденно чергують: з 7.00 до 19.00 - керівник апарату РДА Ольга Тимофієва (096-361-88-06); з 19.00 до 7.00 - перший заступник голови РДА Віталій Савчук (097-690-28-99); -

Містобудівна діяльність

ДОВІДКА

про роботу сектору містобудування та архітектури

Чечельницької райдержадміністрації  за 11 місяців 2018 року.

       

Робота сектору  здійснюється у двох сферах: у сфері містобудування та архітектури, та у сфері житлово-комунального господарства.

Одним із завдань покладених на сектор у сфері містобудування та архітектури є моніторинг забудови та іншого використання  територій. 

Житлове будівництво:

В районі залишається незмінною ситуація з поліпшенням житлових умов близько 120 сімей, половина з них користуються правом першочергового одержання житла.

Багатоквартирне житлове будівництво в районі протягом останнього десятиліття не здійснюється через відсутність державного фінансування та значну вартість такого житла: близько 20 тис.грн. за 1 кв.м. Невеликий здвиг в багатоквартирному житловому будівництві відбувся в 2013 році коли в центрі селища власником колишнього гуртожитку (ТОВ «Райагробуд») прийнято рішення про його реконструкцію в 20 квартирний житловий будинок. Проведено комплекс протиаварійних робіт, вирішено питання землекористування, виготовлено проектно-кошторисну документацію. Однак, справа ця далі не пішла через відсутність коштів.

 На сьогоднішній день покращення житлових умов відбувається виключно за рахунок будівництва індивідуального житла за власний рахунок громадян,  а також шляхом купівлі житла на вторинному ринку.

Введення житлової площі індивідуальними забудовниками в останні роки бажає кращого:

- в 2015 році – 15 будинків загальною площею 1400 кв.м.;

- в 2016 році – 8  будинків загальною площею 715 кв.м.;

- в 2017 році – 10 будинків загальною площею 1173 кв.м;

- за 11 місяців 2018 року – 6 будинків загальною площею 617 кв.м;

Значна частина забудовників після закінчення будівництва зволікає з прийняттям об’єкта в експлуатацію та оформленням права власності через досить високу вартість оформлення документів на нерухоме майно, тому в 2018 році не відбувається зростання кількості введеного в експлуатацію житла.

         Всього по району, згідно виданих будівельних паспортів є 92 недобудованих  житлових будинків. Протягом 11 місяців 2018 року видано 7 будівельних паспортів на присадибну забудову.

         Слід відмітити, що в районі на вторинному ринку 1350 вільних житлових будинків, з яких 290 в доброму стані, 400 – потребують поточного ремонту.  .

         Враховуючи високу вартість на будівельні матеріали та фактичну відсутність місцевих будматеріалів, не можливо прогнозувати в цему році і на наступний рік збільшення об'єма будівництва індивідуального житла.

Тому, обсяги введеного в експлуатацію житла в 2019 році планується залишити на рівні показників 2018 року – 1200 кв.м. за рахунок власних коштів населення.

Розроблення містобудівної документації:

Незважаючи на те, що на початку 2013 року всіма органами місцевого самоврядування прийнято відповідні рішення щодо визнання існуючих генеральних планів придатними для подальшого використання для вирішення питань розвитку та містобудівного освоєння території, найголовнішим стратегічним напрямком в сфері містобудування та архітектури є розроблення нової містобудівної документації.

В зв’язку з відсутністю актуальної топографо-геодезичної основи району, першочерговим завданням на 2018 рік стали роботи з розроблення топогеодезичних матеріалів.

    Проводилась робота з органами місцевого самоврядування щодо забезпечення населених пунктів містобудівною документацією. Результатом цієї роботи є 11 заключених договорів самоврядними органами (16 населених пунктів) на аерофотознімання з метою наступного виготовлення топографічного плану  для містобудівних потреб (загальна вартість робіт – 574,783 тис.грн.). Відповідно до цих договорів виконавцем робіт уже проведено аерофотознімальні роботи. Каташинська сільська рада заключила договір на виготовлення картографічного матеріалу на паперових та електронних носіях на суму 124,5 тис.грн.

    Розроблено та затверджено 2 детальні плани території. Один в межах с.Ольгопіль, другий за межами с.Демівка.

Будівництво, капітальний ремонт та реконструкція:

В поточному році видано 3 містобудівних умов та обмеженнь для проектування  об’єктів будівництва, зокрема це:

-«Реконструкція частини приміщень 1-го поверху під кухню з допоміжними приміщеннями гуртожитку №1 по вул.Шляхова, 125 в с.Ольгопіль Чечельницького району Вінницької області»;                                                              

-«Нове будівництво цеху по переробці молока, Вінницька обл., Чечельницький  район, с.Каташин, вул.Комарова, 98/6»;

-«Вербська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного   підприємства   «Чечельницький   центр   первинної   медико-санітарної  допомоги» Чечельницької  районної  ради,  по вул.Соборна, 154 а, в     с.Вербка,  Чечельницького  району – будівництво».

Протягом року введено в експлуатацію такі об’єкти:

- Реконструкція СЗШ І-ІІ ст. з влаштуванням прибудови та переобладнання частини приміщень під дошкільне відділення в с.Жабокричка;

- Будівництво житлового будинку з вбудованим магазином промтоварів та аптекою в смт Чечельник, вул. Сонячна, 185.

Декларації про готовність інших об’єктів, які будувались в районі, не подавались в інспекцію Держархбудконтролю, про що свідчить відсутність відповідних записів в електронному реєстрі ДАБІ.

Об'єкти незавершеного будівництва державної форми власності в поточному році не фінансувались. В переліку таких «довгобудів» залишилося фактично 2 об'єкти,  а саме:

- Добудова школи на 828 уч.місць в смт.Чечельник (готовність 0,6 %) – добудова на сьогодні є недоцільною, пропонується списати витрати та провести рекультивацію місцевості;

- Розширення ЦРЛ на 120 ліжок в смт.Чечельник, вул.К.Маркса в т.ч. 1 пусковий комплекс (готовність 40%) – замовнику (Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації) пропонувалось внести зміни в ПКД згідно сучасних потреб медзакладу. Зокрема: завершити будівництво 1 пускового комплексу розбивши його  додатково на 3 черги. Першочергово здати морг, як 1 чергу.

Ще один об’єкт незавершеного будівництва державної власності:

- Газопровід-відвід до с.Вербка Чечельницького району - замовник Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації. Фактично від району тут лише назви, оскільки проект розроблявся лише на першу чергу будівництва на відрізку Тростянець-Бирлівка. Там будівництво і заморозили. Продовження даного будівництва (2 черга) на території району, враховуючи його багатомільйонну вартість, вартість самого газу та відсутність проекту газифікації населених пунктів, є не на часі. І взагалі пропонується в подальшому його не розглядати в числі «довгобуду» на території району.

З числа багатоквартирного житлового будівництва «довгобудом» став об’єкт приватної власності:

 - Реконструкція п'ятиповерхової житлової будівлі по вул.Леніна, 31 в смт.Чечельник. Власником будівлі і замовником будівництва на сьогодні є ТОВ «Агробуд». В 2013 році були спроби реанімувати будівництво: поновлено проектну документацію, замовником проведено за власні кошти укріплення будівлі. Однак, для завершення будівництва залучити кошти Програми Власний дім чи інші інвестиції на даний об’єкт не вдалося.

Серед незавершених об’єктів будівництва комунальної форми власності, так званих «довгобудів» є:

- Будівництво очисних споруд по технології "BIOTAL" продуктивністю 100 куб.м./добу. (припинено в 2008 році) – замовник Чечельницька селищна рада.

- Дитячий садок в с.Бондурівка Чечельницького району (припинено роботу в 1999 році), власник – Бондурівська сільська рада. Будівля, яка знаходилась колись в експлуатації, на сьогодні знаходиться в аварійному стані і потребує капремонту зі значними капіталовкладеннями. По даній будівлі в поточному році складено акт обстеження та запропоновано на сесії самоврядного органу прийняти відповідні рішення щодо подальшого використання цієї будівлі, оскільки дитячий садок вирішено розмістити в іншому пристосованому приміщенні.

- Будинок культури в с.Вербка Чечельницького району (припинено роботи в 1997 році). На сьогодні власник – Вербська сільська рада.

 

Загалом на «довгобуди» у свій час витрачено більше 20558 тис.грн. Для завершення будівництва необхідні ще більші інвестиції. Слід зазначити, що відтягування робіт на об'єктах незавершеного будівництва веде до збільшення вартості завершення робіт, оскільки жодний з об'єктів не законсервовано, руйнуються під впливом природних та антропогенних факторів.

 

Ремонт та реконструкція існуючих об'єктів соціальної інфраструктури та житлово-комунального господарства.

Даний напрямок є важливим через наявність великої кількості об'єктів, які знаходяться в аварійному або передаварійному стані і подальша нормальна експлуатація не можлива, а припинення їх експлуатації негативно вплине на розвиток громад. Це, зокрема, дороги місцевого значення, водопровідні мережі, заклади освіти, заклади охорони здоров'я, заклади культури та адмінбудівлі.

Благоустрій  

За 11 місяців 2018 року на благоустрій населених пунктів району використано 2174,5  тис. грн. при  плані за звітний період – 2700,2 тис.грн.

На виконання розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 21.02.2018 року № 142 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області» та голови Чечельницької райдержадміністрації від 27.02.2018 року №90 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району» передбачено ряд заходів з організації весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району, а саме:

1) 21 квітня 2018 року в населених пунктах району проведено суботник «День довкілля» – в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».

2) забезпечено організацію та проведення робіт спрямованих на поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення і приведення у належний санітарний стан території населених пунктів району:

- прибрано прибудинкових територій – 14,1 тис.м²,

- ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ – 73,

- прибирано та приведено в належний санітарний стан кладовищ – 27;

3) проведено заходи із санітарної очистки територій пам’яток культурної спадщини. Прибрано 21 меморіал та пам'ятник. Упорядковано 19 братських могил.

4) проведено роботи по відновленню лісових насаджень.  ДП «Чечельницький лісгосп» провело посадку нових лісових насаджень на площі 15 га.

5) організовано та проведено роботи щодо приведення до належного санітарного стану смуг відведення автомобільних доріг на площі 5,5 км.

6) власники автозаправних станцій, які межують зі смугою відведення автомобільних доріг, привели відповідні території до належного санітарного стану;

7) керівниками підприємств, установ та організацій усіх форм власності приведено території, прилеглі до адміністративних будівель в належний естетичний та санітарний стан;

8) сільськогосподарськими підприємствам, землі яких межують з придорожніми лісосмугами, здійснюються заходи щодо їх очищення.

9) до участі у заходах з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району  залучено працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, представників громадських організацій, політичних партій, учнівську молодь та громадськість.

10) у засобах масової інформації друкувались тематичні статті про проведення дня благоустрою територій населених пунктів району. Дана робота висвітлюється на сайтах.

 

Ремонт доріг

На виконання доручення голови облдержадміністрації з метою покращення стану дорожнього покриття проведені роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району за рахунок коштів місцевих бюджетів та позабюджетних коштів.

На 2018 рік заплановано видатки на утримання автомобільних доріг комунальної власності на суму 2630,4 тис. грн.. За 11 місяців 2018 р. виконано робіт на суму 2146,2 тис. грн., в тому числі:

  • в селищі Чечельник на суму 1234,7 тис. грн.
  • в селі Берізки-Чечельницькі на суму 363,1 тис. грн.
  • в селі Тартак на суму 269,2 тис. грн.
  • в селі Стратіївка на суму 104,1 тис. грн.
  • в селі Демівка на суму 72,0 тис. грн.

 

На виконання п.п.2.1 доручення голови облдержадміністрації від 03.11.2017 року №01.01-11/6542 «Деякі питання обстеження автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що передаються до сфери управління облдержадміністрації» та відповідно до Розпорядження голови Чечельницької  районної державної адміністрації від «03» листопада  2017 року №366  16 автомобільних доріг загального користування місцевого значення загальною протяжністю 118,9 кілометрів, в т.ч.: обласних – 60,4 км та районних– 58,7 км передано до сфери управління облдержадміністрації.

На 2018 рік заплановано першочергові роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, що передані до сфери управління облдержадміністрації:

  • дорога О-02-16-07 Піщанка-Чечельник на суму 1717,87 тис.грн., фактично виконано на суму 1717,87 тис. грн;
  • дорога С-02-25-10 Білий Камінь-Рогізка на суму 1599,96 тис. грн., фактично виконано на суму 1584,92 тис. грн;
  • дорога С-02-25-09 Вербка-Бритавка на суму 777,31 тис.грн., фактично виконано на суму 429,18 тис. грн;

 

Водопостачання

         В смт Чечельник здійснюється капітальний ремонт водопровідної мережі по вул. Садова на суму 209,0 тис. грн