Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
20 жовтня 2018 р.

Містобудівна діяльність

ДОВІДКА

про роботу сектору містобудування та архітектури

Чечельницької райдержадміністрації  за 6 місяців 2018 року.

 

         Робота сектору  здійснюється у двох сферах: у сфері містобудування та архітектури, та у сфері житлово-комунального господарства.

         Одним із завдань покладених на сектор у сфері містобудування та архітектури є моніторинг забудови та іншого використання  територій.  Всього по району, згідно виданих будівельних паспортів є 93 недобудованих  житлових будинків. В поточному році видано 6 будівельних паспортів на забудову присадибних ділянок.   

За даними реєстру інспекції Держархбудконтролю в районі в експлуатацію введено 5 житлових будинків загальною площею 513 кв.м.,  3 господарські будівлі на присадибних ділянках.

В районі велика частка вільних житлових будинків, які не експлуатуються – 1350. Із них 290 в хорошому стані, 400 – потребують поточного ремонту. 

Видано 1 містобудівні умови та обмеження для проектування  об’єкта «Реконструкція частини приміщень 1-го поверху під кухню з допоміжними приміщеннями гуртожитку №1 по вул.Шляхова, 125 в с.Ольгопіль Чечельницького району Вінницької області».

Зареєстровано повідомлення про виконання будівельних робіт: «Капітальний ремонт фасадів будівлі Чечельницької селищної ради; Вінницька обл., Чечельницький р-н, смт Чечельник, вул. Героїв Майдану, 36»

В поточному році введено в експлуатацію такі об’єкти:

- Реконструкція СЗШ І-ІІ ст. з влаштуванням прибудови та переобладнання частини приміщень під дошкільне відділення в с.Жабокричка.

- Будівництво житлового будинку з вбудованим магазином промтоварів та аптекою в смт Чечельник, вул. Сонячна, 185.

Декларації про готовність інших об’єктів, які будувались в районі, не подавались в інспекцію Держархбудконтролю, про що свідчить відсутність відповідних записів в електронному реєстрі ДАБІ.

         Проводилась робота з органами місцевого самоврядування щодо забезпечення населених пунктів містобудівною документацією. Результатом цієї роботи є 11 заключених договорів самоврядними органами (16 населених пунктів) на аерофотознімання з метою наступного виготовлення топографічного плану  для містобудівних потреб (загальна вартість робіт – 574,783 тис.грн.). Відповідно до цих договорів виконавцем робіт уже проведено аерофотознімальні роботи.

         В розробці перебуває 2 детальні плани території. Один в межах с.Ольгопіль, другий за межами с.Демівка.

 

Підготовка до опалювального сезону 2018/2019 рр

 

26 червня 2018 року відбулось засідання районного оперативного штабу з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів  соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації В. Савчук.

Відповідно до розпорядження  голови  облдержадміністрації від 14 травня  2018 року № 389 «Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років» прийнято  розпорядження голови райдержадміністрації від 15 травня 2018 року №172 «Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років», яким затверджено:

- План заходів з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів  соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

- Склад районного оперативного штабу з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років та його проходження. До складу районного оперативного штабу включені представники Держенергонагляду у Вінницькій області.

- Форми звітності з підготовки об’єктів  житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів  соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

В ході роботи засідання були розглянуті питання щодо готовності району до опалювального сезону 2018-2019 років.

Відповідно до Плану заходів проведено аналіз роботи котелень підприємств, установ та організацій, водопровідно-каналізаційного господарств, житлового фонду, паливно-енергетичного комплексу, соціальної сфери та дорожньо-мостового господарства області протягом осінньо-зимового періоду 2017-2018 років. За результатами проведеного аналізу розроблено та затверджено комплексні плани заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

Освіта. З метою підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до роботи під час опалювального сезону 2018/2019 років здійснюються поточні ремонтні роботи в приміщеннях навчальних закладів, підготовка систем опалення, котельного обладнання.

В школах району функціонує 12 котелень. На твердому паливі використовується 12 котлів низького тиску НІІСТУ-5 Універсал, 6 котлів КВ-100, 2 котли АТОН ТТК – 50, 1 електрокотел «ЕКОБІОТЕК» та 1 теплогенератор на соломі RAU-237, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-U-350 на твердому паливі та два котли ГЕФЕСТ-профі-S-300.

В 5 школах – пічне опалення.

На опалювальний період потреба у вугіллі для шкіл району становить 1255 т., у дровах – 1320 куб м., соломи – 120 т.

Відповідно до річного плану закупівель на 2018 рік проведено процедури закупівель вугілля кам’яного (вартість закупівлі – 1420,0 тис. грн, 600 т), дров (вартість закупівлі – 477,63 тис. грн., 549 м. куб.)

Медицина. КУ «Чечельницька лікарня планового лікування» затверджено заходи щодо підготовки теплового господарства до роботи в опалювальний період: здійснено ревізію теплової мережі, здійснено теплоізоляційні роботи теплових вузлів і зовнішніх частин теплової мережі, проведено випробувальні роботи теплових вузлів зовнішньої та внутрішньої теплових мереж, вентиляційного обладнання, приводів прокачування води, облаштовані слухові вікна, витяжки, проведено ревізію покрівлі приміщень, приведено до належного стану вхідні двері до котельні та горищ, здійснено інструктаж з персоналом з питань пожежної безпеки та виробничого травматизму, закуплено протипожежний інвентар, в достатній кількості до потреби забезпечено посипочним матеріалом.

Заключений договір № 8 від 16.02.2018 року на закупівлю вугілля кам»яного 200 тонн сума 500 тис.грн. Залишок вугілля 30 тонн.

            Проводяться поточні ремонти із залученням спонсорської допомоги щодо внутрішніх робіт  побілення та покрашення приміщень.

Чечельницьким РЦ ПМСД з метою своєчасної та якісної підготовки медичних закладів сімейної медицини району до опалювального сезону 2017-2018 років було розроблено та затверджено заходи та визначено відповідальних працівників для організації робіт та недопущення технологічних порушень в ході проведення опалювального сезону, розроблено та затверджено план підготовки центру до проведення опалювального сезону, затверджено комісію, наказ на проведення відповідних робіт.

Проводяться поточні ремонти (в тому числі і котелень) в амбулаторіях, ФАПах, ФП та медпунктах. Проводяться обстеження, випробовування та налагодження всіх систем опалення.

В зв’язку з тим що для подальшої експлуатації котел в  Ольгопільській амбулаторії не придатний для користування є гостра необхідність закупити в приміщення (бувше інфекційне) та встановити настінні обігрівачі (конвектори) що дасть можливість зекономити значну частину коштів 50 тон вугілля (200 тис грн)  та 100 м.куб. дров.(100тис грн.).

Культура. Мережа галузі культури становить 38 закладів. З них повністю опалюються 8. Частково опалюються електрообігрівачами 26 закладів культури, пічним опаленням – 4. Кімнати гурткової роботи клубних установ, пункти видачі книг у бібліотеках обігріваються в усіх сільських закладах культури району. В Чечельницькій ДМШ планується до початку опалювального періоду встановити сучасний енергозберігаючий котел.

 

Про виконані роботи під час весняної акції з благоустрою

Станом на 01.07.2018 року на благоустрій населених пунктів району використано 1131,0 тис. грн. при  плані за звітний період – 1332,2 тис.грн.

На виконання розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 21.02.2018 року № 142 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області» та голови Чечельницької райдержадміністрації від 27.02.2018 року №90 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району» передбачено ряд заходів з організації весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району, а саме:

1) 21 квітня 2018 року в населених пунктах району проведено суботник «День довкілля» – в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».

2) забезпечено організацію та проведення робіт спрямованих на поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення і приведення у належний санітарний стан території населених пунктів району:

- прибрано прибудинкових територій – 14,1 тис.м²,

- ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ – 62,

- прибирано та приведено в належний санітарний стан кладовищ – 27;

3) проведено заходи із санітарної очистки територій пам’яток культурної спадщини. Прибрано 21 меморіал та пам'ятник. Упорядковано 19 братських могил.

4) проведено роботи по відновленню лісових насаджень.  ДП «Чечельницький лісгосп» провело посадку нових лісових насаджень на площі 10 га.

5) організовано та проведено роботи щодо приведення до належного санітарного стану смуг відведення автомобільних доріг на площі 5,5 км.

6) власники автозаправних станцій, які межують зі смугою відведення автомобільних доріг, привели відповідні території до належного санітарного стану;

7) керівниками підприємств, установ та організацій усіх форм власності приведено території, прилеглі до адміністративних будівель в належний естетичний та санітарний стан;

8) сільськогосподарськими підприємствам, землі яких межують з придорожніми лісосмугами, здійснюються заходи щодо їх очищення.

9) до участі у заходах з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району  залучено працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, представників громадських організацій, політичних партій, учнівську молодь та громадськість.

10) у засобах масової інформації друкувались тематичні статті про проведення дня благоустрою територій населених пунктів району. Дана робота висвітлюється на сайтах.

 

Впровадження заходів з переробки ТПВ,

упорядкування місць видалення відходів

 

В районі прийнята Програма збереження та охорони навколишнього природного середовища в Чечельницькому районі на 2015-2020 роки, згідно якої заходи у сфері ТПВ передбачені до реалізації у 2018 році:

  • ліквідація стихійних сміттєзвалищ, облаштування майданчиків для збору сміття (потреба в коштах на реалізацію заходу у 2018 році – 300 тис. грн);
  • створення пунктів збору та утилізації відходів; придбання ємностей для відходів (потреба в коштах на реалізацію заходу у 2018 році – 400 тис. грн).

На розгляд 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Каташинською сільською радою Чечельницького району подано спільний проект з Ободівською сільською радою Тростянецького району, що передбачає встановлення сміттєвих баків для роздільного сортування сміття та встановлення сміттєвих площадок.

В рамках спільного проекту по Програмі прикордонного співробітництва Молдова-Україна для району передбачається придбання сміттєвоза та контейнерів для ТПВ. На даний час проект проходить реєстрацію в Мінекономрозвитку України.

Централізоване вивезення сміття здійснюється комунальним підприємством «Чечельник-комунсервіс».

Виконкомами селищної та сільських рад щорічно затверджуються правила благоустрою населених пунктів району, відповідно до яких проводяться роботи по приведенню в належний стан діючих сміттєзвалищ відповідно до екологічних вимог та ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Органами місцевого самоврядування з метою проведення комплексу робіт, спрямованих на забезпечення належного утримання місць видалення відходів, впровадження сучасних, високоефективних методів збирання та сортування твердих побутових відходів  у відповідності до вимог чинного законодавства на підвідомчих радам територіях проводиться відповідна робота:

1) систематично проводиться комплекс робіт з впорядкування місць видалення відходів, прилеглих до них територій та приведення їх до належного санітарно-технічного стану відповідно до діючих вимог.        

2) проводяться заходи, спрямовані на мінімізацію обсягів захоронення твердих побутових відходів.

3) розробляються та погоджуються в установленому порядку схеми санітарного очищення населених пунктів.

4) в 2017 році проведено ревізії паспортів місць видалення відходів.                   5) проводиться інвентаризація реєстру місць видалення відходів з метою визначення переліку діючих місць видалення відходів, що підлягають приведенню у відповідність до екологічних вимог.

7) здійснюється  контроль за дотриманням діючих вимог з експлуатації місць видалення відходів, їх санітарно-технічним станом та санітарним станом прилеглих до них територій

 

Ремонт доріг загального користування місцевого

та комунального значення

 

На виконання п.п.2.1 доручення голови облдержадміністрації від 03.11.2017 року №01.01-11/6542 «Деякі питання обстеження автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що передаються до сфери управління облдержадміністрації» та відповідно до Розпорядження голови Чечельницької  районної державної адміністрації від «03» листопада  2017 року №366  16 автомобільних доріг загального користування місцевого значення загальною протяжністю 118,9 кілометрів, в т.ч.: обласних – 60,4 км та районних– 58,7 км передано до сфери управління облдержадміністрації.

На 2018 рік заплановано ремонт доріг:

1. Дорога O-02-16-07 Піщанка-Чечельник, ремонт на ділянці протяжністю  7 км (від с. Луги);  (загальна протяжність дороги 19,6 км);

Зроблено ямковий ремонт та відновлення профілю щебенем на суму 806,7 тис. грн.

2. Дорога С-02-25-10 Білий Камінь – Рогізка, ремонт на ділянці в с. Рогізка 1,4 км; від с. Ольгопіль до с. Б. Камінь – на ділянці 0,6 км;  (загальна протяжність дороги 5,9 км);

Використано 117 т асфальту на суму 302,0 тис. грн

3. Дорога С-02-25-09 Вербка-Бритавка,  ремонт на ділянці протяжністю 2,1 км від центру Вербка та на ділянці 0,7 км по селу Бритавка; (загальна протяжність дороги 9,5 км);

4. Дорога С-02-25-11 Ольгопіль-Любомирка, ремонт на ділянці протяжністю  6,7 км; (загальна протяжність дороги 6,76 км);

5. Дорога O-02-02-02 Бершадь-П’ятківка-Жабокричка-Бондурівка, ремонт на ділянці протяжністю 6,0 км (від села Жабокричка); (загальна протяжність дороги 8,9 км);

6. Дорога О-02-25-01 Чечельник-Кодима, ремонт на ділянці протяжністю 12,9 км; (загальна протяжність дороги 15,42 км).

7. Дорога О-02-25-03 Чечельник-Білий Камінь, ремонт на ділянці протяжністю 3.7 км; (загальна протяжність дороги 7,89 км).

Рішенням 28 сесії Чечельницької районної ради 6 скликання від 08.10.2015 р. № 350 затверджено «Комплексну програму ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення Чечельницького району на 2015 – 2018 роки», якою розроблено заходи щодо забезпечення  безпеки дорожнього руху на районних дорогах.

За звітний період в Чечельницькому районі за рахунок коштів місцевих бюджетів проведено видатки на утримання автомобільних доріг комунальної власності на суму 474,1 тис. грн. (Обсяги робіт, які планується виконати у 2018 році, - 3128,5 тис. грн).

 

Енергоефективність та енергозбереження

 

Рішенням 28 сесії Чечельницької районної  ради 6 скликання від 08.10.2015 року №351 затверджена Програма енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Чечельницького району на 2015 - 2019 роки.

За час реалізації державної програми упродовж 2015-2016 років по району видано кредити 21 фізичній особі на загальну суму – 0,247 млн. грн.., в тому числі 1 кредит на суму 0,012 млн. грн. для придбання одного негазового котла.

В 2017 році  прокредитовано  10 осіб на суму 166 тис.грн..

В 2018 році  прокредитовано 1 особу на суму 10,7 тис.грн..

З кінця 2016 р. в селищі Чечельник працює фотогальванічна електростанція потужністю 16 МВт, забудовник  ТОВ "ЛІДЕР".

Ще одну сонячну електростанцію буде збудовано в поточному році на території Лузької сільської ради (загальна потужність проекту 44 МВт). На даний час зареєстровано новостворену юридичну особу у Вінницькій області ТОВ «Поларіснет», яка після виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання дозвільних документів на будівельні роботи розпочне будівництво поблизу села Луги.

На 2018 рік плануються заходи з енергозбереження:

- Будівництво опалювального пункту модульного типу у Чечельницькій дитячій музичній школі по вул. Свято Михайлівська, 8., в смт. Чечельник, Вінницької області на суму 465,0 тис. грн.;

- Тепло і затишок у рідній школі (заміна вікон і дверей с. Білий Камінь Чечельницького району) на суму 50,0 тис. грн;

- Будинок культури в сучасних умовах- окраса села (заміна вікон і дверей та встановлення нових обігрівачів в Будинку культури с. Бондурівка Чечельницького району) на суму 50,0 тис. грн.;

- Садок дитячий розквітає- усмішка дитини громаду прикрашає.(утеплення приміщення дитячого садочку с. Бондурівка Чечельницького району) на суму 50,0 тис. грн;

- В новій українській школі сучасні умови освітнього процесу (заміна вікон і дверей в школі с. Бритавка Чечельницького району) на суму 35,0 тис. грн;

- Хто зберігає- той і має, с. Вербка (заміна вікон та дверей в ДНЗ «Тепле гніздечко») на суму 25,0 тис. грн;

- Енергозбереження- крок у майбутнє (опущення та утеплення стелі та заміна ламп на енергозберігаючі в ДНЗ «Тепле гніздечко», с Вербка) на суму 20,0 тис. грн;

- Від енергозбереження до тепла (встановлення вікон в КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.») с. Демівка, Чечельницького району на суму 50,0 тис. грн;

- Нові вікна, двері – не розкіш, а потреба на шляху до енергозбереження (заміна вікон та дверей у сільському клубі с. Каташин) на суму 40,0 тис. грн

- Енергозберігаючі технології- впевнене майбутнє сільської громади (впровадження нових економних інфрачервоних обігрівачів для опалення будинку культури с. Жабокричка) на суму 50,0 тис. грн;

- Заміна шиферного покриття на металеве та додаткове утеплення другого поверху КЗ «Ольгопільська СЗШ І-ІІІ ст.» с.Ольгопіль,Чечельницького району на суму 50,0 тис. грн;

- Сільській культурі- комфортні умови (заміна вікон в будинку культури в с. Рогізка Чечельницького району) на суму 50,0 тис. грн