Містобудівна діяльність

Про роботу сектору містобудування та архітектури

Чечельницької райдержадміністрації  за 2017 рік.

         Робота сектору  здійснюється у двох сферах: у сфері містобудування та архітектури, та у сфері житлово-комунального господарства.

         Одним із завдань покладених на сектор у сфері містобудування та архітектури є моніторинг забудови та іншого використання  територій.  Всього по району, згідно виданих будівельних паспортів є 95недобудованих  житлових будинків.В 2017 році видано 5 будівельних паспортів на забудову присадибних ділянок.   

В експлуатацію введено 10 житлових будинків загальною площею 1173 кв.м.

В районі велика частка вільних житлових будинків, які не експлуатуються – 1350. Із них 290 в хорошому стані, 400 – потребують поточного ремонту. 

Звернення на отримання містобудівних умов та обмежень на проектування  не надходили.

На початку 2017 року введено в експлуатацію реконструкцію вуличного освітлення в смт.Чечельник по вул.1 Травня, Мирна, Зарічна, Гагаріна. Радянська, Калинова, Садова, Шевченка (виконавець робіт – ПАТ «Бершадьбуд»). Декларації про готовність інших об’єктів, які будувались в районі, не подавались в інспекцію Держархбудконтролю, про що свідчить відсутність відповідних записів в електронному реєстрі ДАБІ.

         Проводилась робота з органами місцевого самоврядування щодо забезпечення населених пунктів містобудівною документацією. Каташинською сільською радою було закладено в бюджеті на 2017 рік 25,322 тис.грн. , а Червоногребельською сільською радою - 30,0 тис.грн. на виготовлення топографічної основи. На сесії Чечельницької селищної ради двічі обговорювалось питання щодо виділення коштів на виготовлення топооснови, однак питання залишилось відкритим. Незважаючи на наявність цільових коштів в окремих сільських радах, робота не виконувалась через небажання виконавця працювати з малим об’ємом  робіт. Пропонувалось охопити зйомкою всі населені пункти району. До даного питання було вирішено повернутись на початку 2018 року.

Необхідні кошти на аерофотознімання всіх населених пунктів району – 478 тис.грн.  На створення картографічних матеріалів маштабу М1:2000 ще додатково 1656 тис.грн. Робота в цьому напрямку триває. 

         Розроблено та затверджено детальний план території для розміщення підприємства з  виробництва та переробки молока на території Каташинської сільської ради, за межами населеного пункту. Згідно пропозицій даного детального плану ТОВ «Агофірма «Україна-О» оформляє договір оренди на відповідну земельну ділянку та отримає необхідні вихідні дані для проектування та будівництва комплексу з  виробництва та переробки молока.

         В кінці 2017 року Ольгопільська сільська рада дала дозвіл на розробку детального плану території для розміщення об’єкта дорожнього сервісу в с. Ольгопіль. Реалізація даного проекту дасть нові робочі місця, додаткові надходження до бюджету, покращення інфраструктури.

         На запит Держагенства з енергоефективності та енергозбереження України спільно з органами місцевого самоврядування проведено роботу по виявленню вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які можуть бути використані під сонячні електростанції. Пропозиції надали Білокамінська, Бритавська сільські ради та Чечельницька селищна рада. Загальна площа ділянок  53,5 га. Ці ділянки запропоновано внести до інформаційної бази даних щодо землевідведення під об'єкти ВЕ (відновлюваної енергетики) та включення даних до Інтерактивної мапи на допомогу інвестору.

 

         Житлово-комунальні послуги в районі надаються КП «Чечельник-комунсервіс». Штат підприємства складається з 23 чоловік, в т.ч. 4 – ІТР.

Водопровідно-каналізаційне господарство.

Забезпечено централізованим водопостачанням:

1 селище від загальної кількості - 1;

9 сіл від загальної кількості - 15.

Рівень оснащення приладами обліку води населення становить 92відсотків.

Заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги за станом на 01.01.2018р. становить 94,1 тис.грн., в т.ч.:

водопостачання: населення – 22,6тис.грн. (24%)

          водопостачання організації – 6,3тис.грн. (7%)

          експлуатація – 47,5 тис.грн. (50%)

          вивезення нечистот – 10,8 тис.грн. (12%)

          каналізація – 2,0 тис.грн. (2%)

          збір і вивезення ТПВ – 4,9 тис.грн. (5%)

       Найбільшу питому вагу заборгованості становлять житлово-екплуатаційні послуги – 50 %. Решта заборгованості – поточна.

Проводяться заходи щодо погашення заборгованості:

- проведення інвентаризації заборгованості;

- забезпечення системи контролю за виконанням договорів;

- удосконалення  організації збору платежів за житлово-комунальні послуги;

- роз’яснювальна робота.

Житловий фонд, благоустрій.

Рішенням виконкому Чечельницької селищної ради від 17.08.2017 р № 31 призначено управителя багатоквартирних будинків у житловому фонді комунальної власності територіальної громади смт Чечельник Чечельницького району Вінницької області Комунальне підприємство «Чечельник-комунсервіс» за результатами проведеного конкурсу згідно визначеного переліку об’єктів конкурсу.

За 2017 рік на благоустрій населених пунктів району використано 2813,1 тис. грн. при  плані  2870,5 тис.грн., в тому числі:

Берізецька сільська рада – 427,7 тис. грн. (вимощення центральної площі тротуарною плиткою, вимощення тротуарної плитки до дитячої установи)

Каташинська сільська рада – 367,4 тис. грн (встановлено дитячий майданчик, поточний ремонт водонапірної башти).

 

Весняна акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району

На виконання розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 07 березня 2017 року № 160 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області» та голови Чечельницької райдержадміністрації від 13 березня 2017 року №99 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району»:

1. 8 квітня 2017 року в населених пунктах району проведено «День довкілля» – суботник в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».

         2. Забезпечено організацію та проведення робіт спрямованих на поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення і приведення у належний санітарний стан території населених пунктів району:

- прибрано прибудинкових територій – 29тис.м² (в т.ч. по селищу 0,5 тис.м² );

- ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ – 79. На сьогодні в районі налічується 18 паспортизованих сміттєзвалищ на площі 20,8 га.

- прибрано та приведено в належний санітарний стан кладовищ – 27;

- проведено заходи із санітарної очистки територій пам’яток культурної спадщини. Прибрано  39меморіалів та пам'ятників;

- проведено роботи по відновленню лісових насаджень.  ДП «Чечельницький лісгосп» провело посадку нових лісових насаджень на площі 29,8 га;

- організовано та проведено роботи щодо приведення до належного санітарного стану смуг відведення автомобільних доріг на відрізку 6,0 км.

- власники автозаправних станцій, які межують зі смугою відведення автомобільних доріг, привели відповідні території до належного санітарного стану;

- керівниками підприємств, установ та організацій усіх форм власності приведено території, прилеглі до адміністративних будівель в належний естетичний та санітарний стан;

- сільськогосподарськими підприємствам, землі яких межують з придорожніми лісосмугами, здійснили заходи щодо їх очищення.

- до участі у заходах з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району  залучались працівники підприємств, установ та організацій усіх форм власності, представники громадських організацій, політичних партій, учнівська молодь та громадськість, а також зареєстровані в центрі зайнятості безробітні

 - у засобах масової інформації розміщувались тематичні статті про проведення благоустрою територій населених пунктів району.

Велику роботу проведено працівниками НПП «Кармелюкове Поділля» щодо популяризації проведення заходів з благоустрою шляхом проведення виставок, круглих столів та інших масових заходів. Випущено та розповсюджено 5 видів листівок в 100 примірниках.

Енергоефективність та енергозбереження

Рішенням 28 сесії Чечельницької районної  ради 6 скликання від 08.10.2015 року №351 затверджена Програма енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Чечельницького району на 2015 - 2019 роки.

За час реалізації державної програми упродовж 2015-2016 років по району видано кредити 21 фізичній особі на загальну суму – 0,247 млн. грн.., в тому числі 1 кредит на суму 0,012 млн. грн. для придбання одного негазового котла.

В 2017 році  прокредитовано  10 осіб на суму 166 тис.грн..

З кінця 2016 р. в селищі Чечельник працює фотогальванічна електростанція потужністю 16 МВт, забудовник  ТОВ "ЛІДЕР".

Ще одну сонячну електростанцію буде збудовано в поточному році на території Лузької сільської ради (загальна потужність проекту 44 МВт). На даний час зареєстровано новостворену юридичну особу у Вінницькій області ТОВ «Поларіснет», яка після виготовлення проектно-кошторисної документації та отримання дозвільних документів на будівельні роботи розпочне будівництво поблизу села Луги.

За період 2017 року з метою підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів реалізовано наступні заходи:

Встановлено енергозберігаючі вікна:

-          в Чечельницькій СЗШ І-ІІІ ст. №1 – 14 вікон на суму 57 тис.грн.;

-          в Чечельницькій СЗШ І-ІІІ ст.  №2 – 12 вікон на суму 60 тис.грн.;

-     вКаташинській СЗШ І-ІІ ст. - 30 вікон на суму 138 тис. грн.

-    вПоповогребельській СЗШ  І-ІІІ ст.  на суму 110 тис. грн.

Здійсненокапітальний ремонт (заміна віконних блоків) в приміщенні Чечельницької СЗШ І-ІІІ ст. №2 на суму  128,0 тис. грн

  Здійснюються роботи по впровадженню технологій енергозбереження (утеплення приміщення) «Якщо творити у теплі – щасливі будем в майбутті!» Чечельницького районного будинку дитячої творчості на суму 149,0 тис.грн.).

Реалізовано проекти, які здобули перемогу у 2 районному конкурсі проектів розвитку територіальних громад:   

-                   «Енергозбереження через оновлення системи опалення» – ремонт теплотраси Демівської СЗШ І-ІІІ ст. – 65,0 тис. грн.;

-          «Через енергозбереження до покращення якості позашкільної освіти» – ремонт стелі в приміщенні станції юних натуралістів на суму  62,0 тис. грн.                                          

       Завершуються роботи по реконструкції з влаштуванням прибудови та переобладнання частини приміщень під дошкільне відділення в Жабокрицькій СЗШ І-ІІ ст. (бюджет 725,5 тис. грн.).

Ремонт доріг комунальної власності

Рішенням 28 сесії Чечельницької районної ради 6 скликання від 08.10.2015 р. № 350 затверджено «Комплексну програму ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення Чечельницькогорайонуна 2015 – 2018 роки», якою розроблено заходи щодо забезпечення  безпеки дорожнього руху на районних дорогах.

На 2017 рік заплановано видаткина утримання автомобільних доріг комунальної власності в сумі  2958,3тис. грн..

Станом на 01.01.2018р. виконано робіт на суму 2854,1тис. грн., в тому числі:

-         в селі Берізки Чечельницькі проведено поточний ремонт вулиць Миру, Шевченка на суму 443,5тис. грн.

-         в селі Стратіївка проведено поточний ремонт по вулицях Піски, Куркудимівка, Ковирівка на суму 394,6тис.грн.,

-         в селі Тартак проведено поточний ремонт вулиці Шевченка – 365,4тис. грн..

Чечельницьким дорожньо-ремонтним пунктом філії «Бершадський райавтодор» за рахунок коштів державного бюджету проведено роботи по утриманню автодоріг:

-         «Вінниця-Гайсин-В.Михайлівка» та «КПП-Балган-Піщанка» на суму 581 тис.грн., зокрема, по ліквідації ямковості на площі 903 м², на що витрачено 134т асфальту;

-         «Чечельник-Кодима» на суму 395,7 тис. грн.., зокрема по ліквідації ямковості на площі 1367 м², на що витрачено 164т асфальту;

-         «Краснопілка-Бершадь-Турбів-Саврань проведено роботи на суму 8459,2 тис. грн.. на протяжності 5,347 км

 

На виконання п.п.2.1 доручення голови облдержадміністрації від 03.11.2017 року №01.01-11/6542 «Деякі питання обстеження автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що передаються до сфери управління облдержадміністрації» та відповідно до Розпорядження голови Чечельницької  районної державної адміністрації від «03» листопада  2017 року №366 здійснено обстеження автомобільних доріг загального користування місцевого значення загальною протяжністю 118,9 кілометрів, в т.ч.: обласних – 60,4 км та районних– 58,7 км.

Проходження опалювального періоду 2017-2018 років

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.04.2017 року №152 затверджено план заходів, склад районного оперативного штабу та форми звітності з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів  соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 11.10.2017 року №338 прийнято розпочати в районі опалювальний період  2017-2018 років  на об’єктах  житлово-комунального господарства, соціальної сфери з 15 жовтня 2017 року.

Проводиться щотижневий та щоденний моніторинг та інформування департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації щодо ліквідації наслідків негоди (снігопаду або ожеледиці) на дорогах та вулицях району. Нештатні ситуації відсутні.