Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
22 січня 2020 р.

Служба у справах дітей

Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

Основними завданнями служби є:

- реалізація на відповідній території державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячої бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;

- розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчинення ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів;

- координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій       усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них;

- формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх.

-Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім»ї.

Довідка

за результатами роботи служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

щодо забезпечення права дитини  на виховання в сім’ї станом на 1.07. 2018 року.

На первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації станом на  1.07.2018 року перебуває 14 дітей-сиріт та 33 дітей, позбавлених батьківського піклування. Слід зауважити, що всі діти влаштовані до сімейних форм виховання, а саме під опіку, піклування 35 (75%), в прийомні сім’ї 4 (9%) та дитячі будинки сімейного типу 3 (6%). Загалом в районі сімейними формами виховання охоплено 90% дітей, в інтернатних закладах знаходиться 5 дітей (10%), в тому числі:

  1. в Тульчинському будинку дитини Вінницької області;
  1. в Стрижавському дитячому будинку інтернаті;

3 - в Вінницькому обласному будинку дитини.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації в межах власної компетенції проводиться відповідна робота із захисту законних прав та інтересів дітей, зокрема права дитини на виховання в сім’ї.

   Однією із форм державної політики на місцях є діяльність Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, створеної на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

Відповідно до розпорядження голови Чечельницької райдержадміністрації створено Комісію з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на засідання якої виносяться актуальні питання щодо захисту прав дітей. Очолює Комісію голова районної державної адміністрації. До складу Комісії входять представники районних структур, дотичних до питань захисту прав дітей.

Від початку року проведено 13 засідань комісії, на яких було розглянуто 35 питань соціального захисту дітей.

 На кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування,  розроблено та затверджено індивідуальні плани на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини. Індивідуальні плани дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, затверджуються на засіданнях Комісії протягом року, відповідно до постановки на облік таких дітей.

Приділяється увага координації діяльності між підрозділами райдержадміністрації та іншими районними структурами в галузі реалізації державної політики щодо захисту права дитини виховуватися в сім’ї.

 На засіданнях Комісії з питань захисту прав дитини, розглядалися  питання звітів опікунів, піклувальників.

 Протоколи засідань Комісії оформлені відповідно до вимог інструкції з діловодства, викладено детальний аналіз стану справ з питання, що розглядається з наведенням конкретних показників та фактів, задокументовано хід обговорення питання та прийняття  справ та хід їх виконання контролюється службою у справах дітей в межах власної компетенції.

Протягом 6 місяців 2018 року, в Чечельницькому районі набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 4 дітей, з яких:  над 1 дитині встановлено опіку або піклування, 3 дітей – влаштовано до прийомної сім’ї.

Станом на 1.07.2018 року на місцевому обліку з усиновлення перебуває – 12 дітей, вони влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

З  12  дітей, які можуть бути усиновленими: 1 дитина віком від 3 до 5 років, 3  дітей – 6-10 років, 8  дітей старші 11 років.

         У 2018 році в районі не усиновлено жодної дитини.

Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснює нагляд за умовами проживання та виховання 6 усиновлених дітей (з них 0 дітей – усиновлені менше трьох років тому, 6 – понад три року тому). 

Під опікою, піклуванням громадян перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти перебувають під опікою, піклуванням  здебільшого в родичів (3 - в братів, сестер; 7 – в тіток, дядьків, 17 – у бабусь і дідусів). Із загальної кількості опікунів/піклувальників мають вік: до 25 років - 3;  25-40 років  – 2 опікунів, 40-60 років – 15 опікунів, 60 років і більше – 7 опікунів.

Служба у справах дітей, із залученням працівників органів освіти, охорони здоров’я, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Чечельницьким відділення поліції Бершадського ГУНП  України у Вінницькій області, за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання, дітей над якими встановлено опіку, піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, району, шляхом їх відвідування та спілкування з дітьми.

Щороку, на підставі інформації, що подається закладами освіти, дільничними лікарями-педіатрами, службою у справах дітей готують висновки про стан утримання, навчання та виховання дітей. Однак, виявлено факти складання таких висновків без отримання вищезазначених інформацій від освіти, дільничних лікарів-педіатрів, або такі інформації мають датування задовго до дати складання висновку чи після.

Опікунами та піклувальниками, щорічно протягом грудня-січня місяця надаються до служби у справах дітей відповідні звіти.

Станом на 1.07.2018 року, кількість дітей, що проживали в Чечельницькому районі, перебували під опікою, піклуванням, та отримували державну допомогу відповідно до Закону України «Про допомогу сім`ям з дітьми» становила 36 дітей.

Станом на 1.07.2018 року, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В районі функціонує  4 прийомних сім’ї,  в яких виховується 6 дітей, що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації .

У 2018 році в районі  планується створити 1 прийомну сім’ю, в яку влаштувати 1 дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

В службі у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації в Єдиній інформаційно-аналітичний програмі «Діти» працює 2 користувачів. Кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на первинному обліку – 47, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на обліку з усиновлення – 12, на обліку дітей, що опинились в складних життєвих обставинах – 6.

 

   Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації розроблені заходи, затверджені наказами за відповідними напрямками роботи: з профілактики бездоглядності; з попередження жорстокого поводження з дітьми, з профілактики правопорушень, алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

В рамках координаційної діяльності питання профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики правопорушень, алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі, протидії торгівлі дітьми  розглядаються на засіданнях  Координаційної ради, Міжвідомчих нарадах, Комісії з питань захисту прав дитини, «Круглих столів», нарадах за участі голів сільських/селищних рад.

Протягом 2018 року надійшло 4 повідомлення щодо дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах .

Протягом 2018 року, надійшла інформація про 1  дитину, яка потерпіла від жорстокого поводження, дана дитина взята на облік служби.  Разом з тим, протягом 2018 року за даними СКМСД УМВС України у Вінницькій області діти не потерпіли від кримінальних правопорушень.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з попередження бездоглядності шляхом організації та проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Сім’я».  Протягом 2018 року проведено 9 заходів «Діти вулиці».

Дітей, які скоїли правопорушення протягом 2018 року, на обліку служби у справах дітей з підстав складних життєвих обставин, жодна дитина не перебувала. Протягом 2018 року профілактична робота з батьками дітей, які скоїли правопорушення, не проводилась.

У 2018 році працівники служби у справах дітей Чечсельницької райдержадміністрації здійснювали публікації в ЗМІ, виступали на батьківських зборах та перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, тощо, приймали участь у  батьківських зборах, виступали перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

Працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації приймали участь у судових засіданнях:  у 2018 році – 16 слухань.

Таким чином, службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з напрямку профілактики дитячої бездоглядності, попередження жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, правопорушень, негативних явищ в дитячому середовищі.

 

 
Наші діти заслуговують на майбутнє
Кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення чи стану здоров’я, може допомогти обездоленій дитині та зробити свій внесок у те, щоб Україна стала країною без сиріт.
Після перегляду соціального ролику на телебаченні, в якому маленька дівчинка, малює крейдою на асфальті видуману і таку бажану матусю, якої у неї немає, при цьому слухаючи супровід емоційно – тривожної пісні Ніни Матвієнко, яка своїм народним голосом, вміє доторкнутися до людської душі, мабуть… серце не стискається, тільки у занадто черствої людини…
Це історія однієї дівчинки. А таких діток, які мають одну, єдину мрію у житті – це мати батьків, дуже багато. В кожному місті нашої великої країни, кожного вечора, десь там, дивлячись на нічне небо, своїми самотніми оченятами, дитя, просить у Господа подарувати йому сім’ю. Те, що не купиш, але те що можна втратити, те, що не цінуєш, поки маєш.
Чому так важлива сім’я? Сім’я – це основа, фундамент становлення і розвитку дитини. Мати і батько – це ті рушійні сили,котрі допомагають дитині, впевнено піти в світ, знайти своє місце і зрозуміти своє призначення в соціумі, а також стати Людиною, з великої літери.                                                               
        У житті бувають різні ситуації і причини, через які, дитина потрапляє до дитячого будинку. Та це не означає, що втративши одного разу батьків, дитина не має права і шансу, стати частинкою життя у світі інших людей. Людей, які вміють любити, оберігати, розуміти, підтримувати, дарувати ласку, добро і турботу, тобто ті елементарні речі, котрі потрібні не тільки безпритульній дитині, а взагалі будь – якій людині.
Діти – наше майбутнє, і якщо ми хочемо навчити їх жити, для того, щоб вони в подальшому творили, розвивали і збагачували нашу державу, нам потрібно їх підтримати, і дати можливість розвиватися в повноцінній, гармонійній атмосфері.
Підтримка і допомога дітям – сьогодні, це здорова, освічена, культурна нація - в майбутньому.
Всиновлюючи дитину, Ви не тільки даєте їй шанс на життя, а разом з тим, робите світ добрішим, відкритішим, розуміючим, тому що будь -  яка справа, робить щасливим, не тільки того, для кого вона зроблена, а й того, хто її зробив.
Наші діти заслуговують на майбутнє. Дайте їм надію. Дайте їм шанс.
Тож не будьте байдужі до сирітської долі! Подаруйте дитині радість, тепло, любов та ласку!
               Якщо ви вирішили усиновити дитину
 
Шлях усиновлювача:
1.Одержання консультації про усиновлення в службі у справах дітей.
2.Збір документів.
3.Подання до служби у справах дітей заяви про взяття  на облік кандидатів в усиновлювачі.
4.Обстеження представниками служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.
5.Отримання висновку про можливість бути усиновлювачами.
6.Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.
7.Отримання направлення для знайомства з дитиною.
8.Знайомство та встановлення контакту з дитиною.
9.Подання заяви про усиновлення дитини за місцем її проживання.
10.Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
11.Подання заяви та документів до суду.
12.Отримання рішення суду про усиновлення дитини.
13.Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу.
14.Передача дитини усиновлювачам.
15.Здійснення працівниками служби у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини.
 
Візьміть дитину у свою родину та зігрійте її батьківським теплом
 
 
Робити добро – легко!
       Коли дитина оточена любов'ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків та на світ дивиться радісними очима - у неї щасливе дитинство...
      Та, на жаль, є діти, які зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна дитина-сирота чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім'ю...
      Нам, звичайним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І дитина залишається наодинці з навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…
      Наш район не є осторонь дитячих проблем. Сьогодні в районі налічується 4 прийомні сім’ї, де виховуються  6 дітей.
    З метою захисту законних прав та інтересів дітей  працівниками служби у справах дітей спільно з РЦ ССДМ та сімейним лікарем,  було відвідано прийомні сім’ї. Обстеження умов проживання дітей проводяться щомісячно.
 
 
 
Прийомна сім’я Сивак  В.П. та Сивак Ю.А.
 
 
 
Прийомна сім’я Назаренко О. В.
   Завдяки таким сім’ям,  все більше людей переконуються, що діти у закладах не відрізняються від «домашніх», тільки їм більше необхідно материнської  і  батьківської любові й уваги. І саме Ви, шановні прийомні батьки,  щодня доводите, як сім’я допомагає цим дітям зростати здоровими, вчитися, позбуватися  комплексів,  мріяти, вірити у себе, вірити у свої сили і можливості.
 
А якщо Ви бажаєте створити власну  прийомну сім’ю, за  консультаціями та порадами з питань усиновлення, створення прийомних сімей Ви можете звернутися до служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації за  телефоном 2-21-79 або за адресою:  смт.Чечельник, вул.Леніна,35 -  служба у справах дітей.
 
       Велика вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І нехай разом з цим прекрасним моментом у вашому домі назавжди поселиться щастя та родинне благополуччя!