Служба у справах дітей

 

Олександр Стратійчук - начальник служби у справах дітей райдержадміністрації

 

Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

Основними завданнями служби є:

- реалізація на відповідній території державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячої бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;

- розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчинення ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів;

- координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій       усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них;

- формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх.

-Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім»ї.

Довідка про роботу служби у справах дітейза 12 місяців  2015 року   

 Станом на 01.01.2016 року на первинному  обліку  у службі перебуває 16 дітей-сиріт та 32 дітей, позбавлених батьківського піклування. Перебувають під опікою(піклуванням громадян)-35, в прийомних сім’ях- 7, в дитячих будинках сімейного типу-3, в інтернатних закладах -3.

Для забезпечення житлових та майнових прав дітей - сиріт та дітей залишених батьківського піклування службою створено реєстр житла та майна цих дітей із загальної кількості дітей, які перебувають на обліку житло закріплено лише у 2 дітей. Протягом 12 місяців 2015р  проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких вирішувались питання: надання дозволу на участь у вихованні дітей,  надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав, підняття клопотання  про позбавлення батьківських прав, призначення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування. 

Надано дозволи на переведення неповнолітніх з одного  до інших  навчальних закладів, у зв’язку зі зміною місця проживання.  

    В районі функціонує 4 прийомні сім’ї на базі родини Шумила Степана Валерійовича та Шумило Валентини Василівни, в якій виховується малолітня Поліщук Вікторія Валеріївна 22.05.2002 р.н. та прийомна сім’я на базі родини Назаренко Оксани Володимирівни, в якій виховується Галіцин Дмитро Володимирович, 15.10.1998р.н., Кіндратюк Тетяна Василівна, 23.12.1994 р.н., Кіндратюк Ауріка Василівна, 04.02.1998р.н.., на базі родини Сивак В.П., Сивак Ю.А., в якій виховується малолітня Кушнір Юлія Олександрівна 22.10.2004р.н. та новостворена прийомна сім»я Кучеренко Олександра Григоровича  та Пацкан Тетяни Степанівни, де виховується Іванов Олександр Олександрович, 12.11.2004р.н.

  Постійно проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал» «Канікули». Протягом 2015р.  проведено 25 рейдів.

   Прийнято участь  у 12 судових засіданнях.

  Служба у справах дітей райдержадміністрації продовжує роботу по  реалізації права дітей на сімейне виховання, насамперед біологічними батьками або у прийомній сім’ї, дитячих будинках сімейного типу.

     Службою у справах дітей спільно із структурними підрозділами райдержадміністрації комплексно вживаються заходи, спрямовані на своєчасне виявлення сімей, де батьки негативно впливають на дітей, вживають алкогольні напої, не виконують обов’язків з їх виховання.    

    Проводяться профілактичні рейди з відпрацювання селища та сіл «Діти вулиці», «Канікули», «Неблагополучна сім’я». Постійно здійснюється взаємообмін інформацією між кримінальною міліцією у справах дітей,  відділом освіти про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництво, жебракування. 

    Тримається на особливому контролі захист прав та інтересів дітей, батьки яких постраждали під час Революції Гідності та в зоні проведення антитерористичної операції; дітей-переселенців з АРК Крим, Донецької та Луганської областей. 

   Забезпечується участь дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тематичній літній оздоровчій зміні. Оздоровлено 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування протягом лютого - березня  в санаторії « Молода Гвардія» та 13 дітей –сиріт та позбавлених батьківського піклування в санаторії « Дружба» м. Немирів.

 Проведено  виплату одноразової нецільової благодійної допомоги   прийомним сімям для покращення житлово-побутових умов прийомних дітей.

  Підвищення стану поінформованості учнівської, студентської молоді в навчальних закладах району щодо відповідальності за порушення антиалкогольного законодавства та вчинення злочинів і адміністративних правопорушень, пов’язаних з наркотиками.

  Придбання подарунків для проведення святкових заходів до Дня святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з незахищених категорій.

 
Наші діти заслуговують на майбутнє
Кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення чи стану здоров’я, може допомогти обездоленій дитині та зробити свій внесок у те, щоб Україна стала країною без сиріт.
Після перегляду соціального ролику на телебаченні, в якому маленька дівчинка, малює крейдою на асфальті видуману і таку бажану матусю, якої у неї немає, при цьому слухаючи супровід емоційно – тривожної пісні Ніни Матвієнко, яка своїм народним голосом, вміє доторкнутися до людської душі, мабуть… серце не стискається, тільки у занадто черствої людини…
Це історія однієї дівчинки. А таких діток, які мають одну, єдину мрію у житті – це мати батьків, дуже багато. В кожному місті нашої великої країни, кожного вечора, десь там, дивлячись на нічне небо, своїми самотніми оченятами, дитя, просить у Господа подарувати йому сім’ю. Те, що не купиш, але те що можна втратити, те, що не цінуєш, поки маєш.
Чому так важлива сім’я? Сім’я – це основа, фундамент становлення і розвитку дитини. Мати і батько – це ті рушійні сили,котрі допомагають дитині, впевнено піти в світ, знайти своє місце і зрозуміти своє призначення в соціумі, а також стати Людиною, з великої літери.                                                               
        У житті бувають різні ситуації і причини, через які, дитина потрапляє до дитячого будинку. Та це не означає, що втративши одного разу батьків, дитина не має права і шансу, стати частинкою життя у світі інших людей. Людей, які вміють любити, оберігати, розуміти, підтримувати, дарувати ласку, добро і турботу, тобто ті елементарні речі, котрі потрібні не тільки безпритульній дитині, а взагалі будь – якій людині.
Діти – наше майбутнє, і якщо ми хочемо навчити їх жити, для того, щоб вони в подальшому творили, розвивали і збагачували нашу державу, нам потрібно їх підтримати, і дати можливість розвиватися в повноцінній, гармонійній атмосфері.
Підтримка і допомога дітям – сьогодні, це здорова, освічена, культурна нація - в майбутньому.
Всиновлюючи дитину, Ви не тільки даєте їй шанс на життя, а разом з тим, робите світ добрішим, відкритішим, розуміючим, тому що будь -  яка справа, робить щасливим, не тільки того, для кого вона зроблена, а й того, хто її зробив.
Наші діти заслуговують на майбутнє. Дайте їм надію. Дайте їм шанс.
Тож не будьте байдужі до сирітської долі! Подаруйте дитині радість, тепло, любов та ласку!
               Якщо ви вирішили усиновити дитину
 
Шлях усиновлювача:
1.Одержання консультації про усиновлення в службі у справах дітей.
2.Збір документів.
3.Подання до служби у справах дітей заяви про взяття  на облік кандидатів в усиновлювачі.
4.Обстеження представниками служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.
5.Отримання висновку про можливість бути усиновлювачами.
6.Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.
7.Отримання направлення для знайомства з дитиною.
8.Знайомство та встановлення контакту з дитиною.
9.Подання заяви про усиновлення дитини за місцем її проживання.
10.Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
11.Подання заяви та документів до суду.
12.Отримання рішення суду про усиновлення дитини.
13.Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу.
14.Передача дитини усиновлювачам.
15.Здійснення працівниками служби у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини.
 
Візьміть дитину у свою родину та зігрійте її батьківським теплом
 
 
Робити добро – легко!
       Коли дитина оточена любов'ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків та на світ дивиться радісними очима - у неї щасливе дитинство...
      Та, на жаль, є діти, які зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна дитина-сирота чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім'ю...
      Нам, звичайним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І дитина залишається наодинці з навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…
      Наш район не є осторонь дитячих проблем. Сьогодні в районі налічується 4 прийомні сім’ї, де виховуються  6 дітей.
    З метою захисту законних прав та інтересів дітей  працівниками служби у справах дітей спільно з РЦ ССДМ та сімейним лікарем,  було відвідано прийомні сім’ї. Обстеження умов проживання дітей проводяться щомісячно.
 
Прийомна сім’я  Пацкан Т.С. –Кучеренко О.Г.
 
Прийомна сім’я Сивак  В.П. та Сивак Ю.А.
 
Прийомна сім’я Шумило В.В.
 
Прийомна сім’я Назаренко О. В.
   Завдяки таким сім’ям,  все більше людей переконуються, що діти у закладах не відрізняються від «домашніх», тільки їм більше необхідно материнської  і  батьківської любові й уваги. І саме Ви, шановні прийомні батьки,  щодня доводите, як сім’я допомагає цим дітям зростати здоровими, вчитися, позбуватися  комплексів,  мріяти, вірити у себе, вірити у свої сили і можливості.
 
А якщо Ви бажаєте створити власну  прийомну сім’ю, за  консультаціями та порадами з питань усиновлення, створення прийомних сімей Ви можете звернутися до служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації за  телефоном 2-21-79 або за адресою:  смт.Чечельник, вул.Леніна,35 -  служба у справах дітей.
 
       Велика вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І нехай разом з цим прекрасним моментом у вашому домі назавжди поселиться щастя та родинне благополуччя!