Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
17 лютого 2019 р.
15 лютого об 11:00 відбудуться урочисті заходи з нагоди 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. В програмі - виступ ансамблю Вінницької міської спілки ветеранів Афганістану "Перевал". Місце проведення - районний будинок культури. Вхід - вільний.

Паспорт Чечельницького району

ПРОМИСЛОВІСТЬ

станом на 01.10.2018 р.

Сфера  реального  сектору  економіки

         Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах за 9 місяці 2018 року становить 19117,2 тис. грн, що на 4242,2 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.

 В  районі промислова галузь представлена  підприємством ТОВ «ЛісМайстер», яке  являється платником податку на загальній системі оподаткування.

На підприємстві працює 137 працівників, із них 34 жінки, із середньо місячною заробітною платою –4312,1 грн.

Основним напрямком діяльності є виробництво і реалізація кухонних меблів та їх комплектуючих.

Продукція підприємництва відповідає вимогам світової організації торгівлі. Протягом останніх трьох років підприємство бере активну участь у міжнародних виставках кухонних меблів, де займало призові місця.

Вся продукція знаходить кінцевого споживача. Продукція постійно оновлюється і продається на території  України та за  її межами: Дагестан,  Росія, Молдова, Англія: набори кухонних меблів, меблі для сидіння з дерев’яним каркасом, спальні, інші меблі з натуральної деревини.Підприємство піклується про якість меблів, тому виробництво меблів проводиться на найсучаснішому устаткуванні провідних німецьких і італійських виробників, таких як Hoffman, Altendorf, Orma, Вutfering, Weeke та ін. На виготовлення йде відбірна деревина, при цьому використовуються найсучасніші матеріали (фарби, клей, фурнітура і ін.) провідних світових марок.  На підприємстві діє жорстка система контролю якості на кожному етапі виробництва.

 

Залученняінвестицій та розвитокміжнароднихвідносин

        Рішенням конкурсної ради п’ятнадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад від 04.06.2018 року визначено 10 проектів переможців від Чечельницького району на загальну суму 3324,0 тис. грн. з них кошти фонду конкурсу на суму- 1054,6 тис. грн.; кошти партнерів та власні кошти на суму- 2464,7 тис. грн. Зокрема, переможцями проектів екологічного напрямку стали:

- смт. Чечельник (озеленення рекреаційної зони на березі р. Савранки) – загальна сума проекту становить 340,0 тис. грн. з них фінансування фонду конкурсу становить 140,0 тис. грн.;

- с. Берізки- Чечельницькіпо 2 проектах (озеленення села) на загальну суму 730,0 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 200,0 тис. грн.;

- с. Луги (озеленення та реконструкція ігрового майданчика на території дитячого садочка) – загальна сума проекту становить 153,9 тис. грн.

   Переможцями по проектах з енергозберігаючих заходів по Чечельницькому району стали:

- смт. Чечельник (будівництво опалювального пункту в дитячій музичній школі) – загальна сума проекту становить 730,0 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 250,0 тис. грн.;

- с. Демівка (заміна вікон в Демівській школі)– загальна сума проекту становить 285,0 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 85,0 тис. грн.;

- с. Жабокричка (встановлення інфрачервоних обігрівачів) – загальна сума проекту становить 274,2 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 80,0 тис. грн.;

- с. Каташин (заміна вікон та дверей в Каташинській школі )– загальна сума проекту становить 182,1 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 50,0 тис. грн.;

- с. Бондурівка (утеплення стін майбутнього дитячого садочка)  – загальна сума проекту становить 428,8 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 60,8 тис. грн.;

- с. Стратіївка (розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів)- загальна сума проекту становить 200 тис. грн. з них фінансування фонду конкурсу становить 100 тис. грн.

           В районі ведеться будівництво міні молокозаводу на базі ТОВ АФ «Україна-О» в с. Каташин.Прогнозні обсяги виробництва - 5000 л. молока за зміну.Заплановано 20нових робочих місць. Загальна  вартість проекту становитиме  27 млн. грн. Закуплено обладнання, приміщення побудоване , йде встановлення обладнання. Станом на 01.07.2018 року освоєно  більше 17 млн. грн. Термін введення в експлуатацію - III квартал 2018 року.

Чечельницька селищна рада та 15 сіл Чечельницького району стали переможцями Програми Територіального співробітництва Східного Партнерства транскордонної співпраці Молдова-Україна по проекту «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища».

        28.04.2018 року підписано Грантовий контракт № 83282715 Міжнародного співробітництва з Європейським  Союзом за № PN 12 2144/9-016.00, відповідно до якого Чечельницькій селищній раді та 15 селам району в особі Європейської Комісії (далі- Організація замовник) надається Грант для реалізації проекту- «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища» (далі Проект). Проект зареєстровано в Міністерстві економіки та торгівлі України.

      У результаті реалізації проекту буде забезпечено:

      - Зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, шляхом створення транскордонних сільських мереж, що вирішують спільні екологічні проблеми, розробка  спільних заходів, щодо підвищення компетенції людських ресурсів у галузі сучасного та стійкого поводження з відходами.

      - Вдосконалення інфраструктури збору сміття, придбання 1 утилізатора, 10 уніформ для санітарного персоналу; розробка проектно- кошторисної документації для створення колекторної та сортувальної станції в смт.Чечельник; розвиток людських ресурсів, пов'язаних із питаннями поводження з відходами: тренінги для зацікавлених сторін (від Молдови та України) щодо екологічних технологій, що використовуються в галузі поводження з відходами,

      - Інтегроване рішення, щодо потреби у вдосконаленні підходів до поводження з відходами на місцевому рівні.

      - Проведення конференцій, щодо обізнаності та інформованості населення по переробці відходів, сортування та поводження з відходами, поліпшення послуг зі збору відхідів в смт. Чечельник та 15 населених пунктів району та зменшення обсягу відходів шляхом процесу ущільнення.

Загальна вартість проекту становить 290015 євро;

      Грант ЄС: 162000 євро (67,3%);

      Власний внесок реципієнта 2 (Чечельницький район) -14000 євро;

Період реалізації Проекту- 9 місяців;

 

 

Здійснення державних закупівель через систему Рrozorro

На виконання п.8 Доручення голови Вінницької обласної державної адміністрації №01.01.-11/13040 від 11.05.2016 року в районі  запроваджено систему електронних закупівель Рrozorro та створено на сайті  РДА  рубрику  щодо стану закупівель  розпорядників коштів місцевих бюджетів . Станом на 01.07.2018 року зареєстровано на сайті державних закупівель на суму 8239,6тис. грн., з них закуплено на суму  7652,2 тис грн. Економія коштів по  закупівлям становить 587,4тис. грн.

Через центр надання адміністративних послуг виконуються функції з реєстрації майнових прав, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Станом на 01.07.2018  року всього надано послуг в кількості 7049 послуги,  в т.ч. по реєстрації майнових прав  - 1102 послуг, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в кількості – 254 послуг, соціальні послуги – 4820 та послуги у сфері земельних відносин – 865, документи дозвільного характеру – 8 послуг.

Робота по легалізації та детінізації економіки

Розпорядженням голови райдержадміністрації  від  12.04.2016 р. № 130 було створено районну робочу групу з  питань забезпечення детінізації економіки району.  28.03.2018р.,10.05.2018р.,12.06.2018р. проведено засідання районної робочої групи з питань детінізації економіки району, на яких розглядались питання щодо виконання заходів спрямованих на забезпечення детінізації економіки району.

Також на виконання розпорядження  голови обласної державної адміністрації від 13.01.2017 року № 13 “Про забезпечення в  області контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення” прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації № 47 від 31.01.2017року згідно якого створено районну робочу групу та затверджені заходи щодо забезпечення в районі контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

За січень-червень 2018р. проведено 3 засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення (29.03.2018р.,10.05.2018р.,12.06.2018р.) на яких розглядались питання рівня заробітної плати по району та дотримання мінімальної заробітної плати підприємствами, організаціями району, фізичними особами-підприємцями.

Районною робочою групою здійснено 10 рейдів вивчення стану справ по 55 підприємствах,  організаціях, ФОП району з питань легалізації зайнятості населення,  виявлено 4 працівники з якими не було оформлено трудових договорів, протягом тижня роботодавці оформили трудові відносини з 4 працівниками.

 Ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо підвищення мінімальної заробітної плати, змін у законодавстві про працю.  З цією метою:

  • Роздано 55 пам’яток підприємствам, організаціям, фізичним особам –підприємцям щодо розміру мінімальної заробітної плати та розмірів штрафів за порушення законодавства про працю.
  • 07.03.2018 року в статті районної газети «Чечельницький вісник» висвітлено тему офіційної заробітної плати.

       Питання виплати заробітної плати та змін у законодавстві періодично висвітлюються в районній газеті «Чечельницький вісник» та на веб-сайті райдержадміністрації.

По статистичним даним заборгованість із виплати заробітної плати по Чечельницькому району становить 110,5 тис. грн. по підприємству-банкруту ДП «Чечельницький спиртовий завод».

За січень-червень 2018р. проведено 3 засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (01.02.2018р., 20.02.2018р., 12.06.2018р.), на яких розглядались питання погашення заборгованості на ДП «Чечельницький спиртовий завод».

На даний час ДП «Чечельницький спиртовий завод» самостійно погасити заборгованість із заробітної плати не в змозі у зв’язку з відсутністю власних обігових коштів.

Мале підприємництво

       За даними моніторингу у січні- червні 2018 року в районі започаткували діяльність 51 новостворених суб’єкти господарювання, що на 7,3% менше порівняно з відповідним періодом 2017 року, із яких 4 юридичних особи (в 2 рази більше) та 47 фізичних особи- підприємці (на 11,3% менше ніж у 2017 році).

      Одночасно припинили діяльність 75 суб’єктів господарювання (3- юридичні особи та 72 фізичні осіб- підприємців), що в 2,9 рази менше ніж за відповідний період минулого року.

 
 СІЛЬСЬКЕ   ГОСПОДАРСТВО

Довідка

по агропромисловому комплексу станом на 24 січня 2019 року

chech_agro@ukr.net

РОСЛИННИЦТВО

 

Зібрано ранніх зернових та зернобобових культур  11,9 тис. га. валовий збір 62,1 тис. тонн., урожайність 51,9 ц/га.

         Валовий збір зернових та зернобобових культур 130,3 тис. тонн., урожайність 72,3 ц/га., в тому числі:

Кукурудзи:

зібрано – 6,1 тис. га;

урожайність – 104,5 ц/га.

Цукрові буряки:

зібрано – 167 га;

урожайність – 538,8 ц/га;

Соняшнику:

зібрано – 5,9 тис. га.;

урожайність – 34,1 ц/га.

Посів озимих культур під урожай 2019 року:

         Озимого ріпаку – 3,3 тис. га.;

         Озимої пшениці – 7,8 тис. га.;

         Озимого ячменю – 1,4 тис. га.;

         Озимого гороху – 5 га.

Заготовлено кормів:

 сінажу - 977 тонн;

 Сіна - 173 тонни;

Силосу – 6548 тонн;

Соломи - 1123 тонн.  

         Підготовлено ґрунту:

глибока оранки - 195 га. (100%);

 звичайна оранка –13,7 тис. га. (100%).

ЕКОЛОГІЯ

На території Вербської сільської ради впродовж 2018 – 2023 років планується реалізація природоохоронного заходу: «Розчистка  русла річки Савранка села Вербка».

Вартість реалізації заходу із місцевого бюджету – 125 тис. грн., з інших джерел – 25 тис. грн. Кількісні показники виконання реалізації заходу 3000 м., а очікувані результати виконання заходів передбачає відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму водних об’єктів, поліпшення санітарного стану та екологічного. На даний час проведено розчистку 1000 м. русла річки Савранка на суму 50 тис. грн. за кошти із місцевого бюджету.

В районі проведено комісійне обстеження водного об’єкта та підготовлена пропозиція щодо інвестиційної привабливості здійснення господарської діяльності водного об’єкта по Вербській сільській раді. На даний час усі матеріали по обстеженню направлені до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації для участі в земельних торгах (аукціоні).

Окрім цього на території району було проведено інвентаризацію свердловин та кар’єрів. Всього 63 свердловини, із яких 35 діючих і 28 не діючих. Кар’єрів рахується 5, які є не діючими.

ТВАРИННИЦТВО

По сільгосппідприємствах  утримується:

                                                           +   до минулого місяця відповідного періоду

ВРХ –                         1378 гол.                 -43гол.                     

в т.ч. корови –          546 гол.                   +110 гол.

свині –                       442 гол.                   -79 гол.

    Виробництво продукції тваринництва за 12 місяців 2018 року:

+ до минулого року відповідного періоду

- вироблено молока –                                                         21050 цнт.             +4747 (цнт.)

- надоєно на корову (які були на початок року)          6173 кг.                  +673 ( кг.)

- вирощено м’яса -                                                              2000 цнт.                +499,6 ( цнт.)

- реалізація м’яса -                                                              1573 цнт.                +709( цнт.)

Прирости худоби на дорощуванні та відгодівлі:

ВРХ –588 грами  на рівні минулого року (+163 грам)

Свині –108 грами (+20 грам до м. р.).

Тваринництвом в районі займаються 3 сільгосппідприємства, із яких усі 3 утримують ВРХ.

При чому: молочним скотарством займаються 2 господарства.

ТОВ «Україна-О» с. Каташин:

ВРХ – 625 гол., в т.ч. корів – 227 гол.

СТОВ АФ «Вербка» с. Вербка:

ВРХ –435 гол., в т.ч. корів – 190 гол

М’ясним скотарством займається

           СТОВ АФ «Ольгопіль» с. Ольгопіль

ВРХ – 318 гол., в т.ч. корів – 129 гол.

З метою нарощення кількості поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі, корів, за рахунок інвестицій власного капіталу ТОВ АФ «Україна-О» с. Каташин у 2017 році розпочало будівництво власного молокозаводу. На даний час спільно з Ізраїльською фірмою розробляється проектну документацію, закінчено будівництво приміщення, встановлено обладнання та проводяться налагоджувальні роботи на лініях по виробництву та фасуванню молочних продуктів.  Загалом освоєно коштів на суму 20,0 млн. грн.

           В перспективі на майбутнє за рахунок реконструкції та покращення умов утримання і годівлі продуктивність тварин буде поступово підвищуватися, на даний час у порівнянні з 2017 роком збільшилась виробництво молока на 4747 ц.

           Надій молока на корів, що були на початок року збільшився на 673 кг і, відповідно, надій на корову за дванадцять місяців 2018 року становить 6173 кг.

Завдяки тому, що рік був сприятливим для вегетації одно - і багаторічних трав із урахуванням минулих років заготовлено кормів: – 247 тонн сіна, 439 тонн сінажу, 9865 тонн силосу та 1081 тонна соломи.

            З початку року по господарствах району отримано 425 телят, в тому числі від корів 198 телят.

В районі створено належні умови для нарощення об’ємів виробництва та заготівлі молока, зокрема, шляхом діяльності  21 молокоприймального пункту. За день район виробляє 47 тонни молока, заготовлювачам продається 45 тонн молока, в тому числі по с/г підприємствах виробляється 6,3 т., та продається 6,1 т.

Середня ціна молока для сільськогосподарських підприємств 9,72-9,90 грн. за 1 л., для населення 5,60 грн. за 1 л.

 

По дотації:

Станом на 01.12.2018 року нараховано 651 фізичній особі по шістнадцяти сільських радах 1516,1 тис. грн. за утримання 1182 голови молодняку ВРХ.

 

МЕХАНІЗАЦІЯ

У сільськогосподарських підприємствах району проводяться роботи по забезпеченню своєчасної і якісної підготовки машино-тракторного парку до сільськогосподарських робіт у 2019 році.

Проведена постановка техніки на довготермінове зберігання.

Придбано техніки за 12 місяців 2018 року 29 одиниць на суму 32 млн. 327 тис. грн..

 

ЕКОНОМІКА

Станом на 01.01.2019 року відсутня заборгованість із виплати заробітної плати працівникам сільськогосподарських підприємств.

Середньомісячна заробітна плата на одного штатного працівника в сільгосппідприємсвах району становить:

  • за грудень 2018 року – 7346,1 грн., що становить 122 % до аналогічного періоду минулого року.
  • з початку 2018 року – 6658,3 грн., що становить 128 % до аналогічного періоду минулого року.

Інвестиції в агропромисловому комплексі:

  • ТОВ АФ «Україна-О» у І кварталі 2019 року планує завершення будівництва міні молокозаводу потужністю 5000 л. молока за зміну, кошторисною вартістю на 27,0 млн. грн. та буде створено 16 нових робочих місць. На даний час освоєно 20,0 млн. грн.

Підприємства агропромислового комплексу району у 2018 році залучили банківські кредити на суму 84920,8,00 тис. грн.:

  • СТОВ АФ «Вербка» с. Вербка  на суму 23142,30 тис. грн..
  • ТОВ АФ «Україна-О» с. Каташин на суму 20185,00 тис. грн..
  • СТОВ АФ «Ольгопіль» с. Ольгопіль на суму 41593,50 тис. грн.

Стан розрахунків за земельні частки (паї).

У районі зареєстровано та укладено договорів оренди земельних часток ( паїв) – 11469 шт. Згідно укладених договорів нараховано орендної плати – 80777,190 тис. грн., яка становить  8,4 % від нормативно грошової оцінки.

Станом на 02.01.2019 року фактично виплачено грішми – 84397,06 тис. грн. (104,5 %).