Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
22 січня 2025 р.

Містобудівна діяльність

ДОВІДКА

про роботу

відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля 

Чечельницької райдержадміністрації за 9 місяців 2020 року

     

Відділ  є уповноваженим органом у сфері містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, енергетики та захисту довкілля виконавчої влади, що забезпечує виконання державної політики у вказаних сферах.

  На особистому прийомі у начальника відділу за звітний період побувало 163 чол. 

Надано 122 висновків та погоджень із землевпорядної документації.

Видано 1 будівельний паспорт на забудову присадибної ділянки.

Одним із завдань покладених на відділ у сфері містобудування та архітектури є моніторинг забудови та іншого використання  територій. 

 

Житлове будівництво.

В районі залишається незмінною ситуація з поліпшенням житлових умов близько 120 сімей, половина з них користуються правом першочергового одержання житла.

Багатоквартирне житлове будівництво в районі протягом останніх двох десятиліть не здійснювалось через відсутність державного фінансування та значну вартість такого житла: близько 20 тис.грн. за 1 кв.м. Невеликий здвиг в багатоквартирному житловому будівництві відбувся в 2013 році коли в центрі селища власником колишнього гуртожитку (ТОВ «Райагробуд») прийнято рішення про його реконструкцію в 20 квартирний житловий будинок. Проведено комплекс протиаварійних робіт, вирішено питання землекористування, виготовлено проектно-кошторисну документацію. Однак, справа ця далі не пішла через відсутність коштів.

 На сьогоднішній день покращення житлових умов відбувається виключно за рахунок будівництва індивідуального житла за власний рахунок громадян,  а також шляхом купівлі житла на вторинному ринку.

Введення житлової площі індивідуальними забудовниками в останні роки бажає кращого:

- в 2015 році – 15 будинків загальною площею 1400 кв.м.;

- в 2016 році – 8  будинків загальною площею 715 кв.м.;

- в 2017 році – 10 будинків загальною площею 1173 кв.м;

- в 2018 році – 6 будинків загальною площею 617 кв.м;

- в 2019 року – 8 будинків загальною площею 955 кв.м;

- за 9 місяців 2020 року – 4 будинки загальною площею 670 кв.м.

  Всього по району, згідно виданих будівельних паспортів є 86 недобудованих  житлових будинків. Як повідомлялось вище, в поточному році за зверненням громадян видано 1 будівельний паспорт на будівництво господарської споруди на присадибній ділянці.

  Слід відмітити, що в районі на вторинному ринку 1350 вільних житлових будинків, з яких 290 в доброму стані, 400 – потребують поточного ремонту. 

 

Розроблення містобудівної документації.

Незважаючи на те, що на початку 2013 року всіма органами місцевого самоврядування прийнято відповідні рішення щодо визнання існуючих генеральних планів придатними для подальшого використання для вирішення питань розвитку та містобудівного освоєння території, найголовнішим стратегічним напрямком в сфері містобудування та архітектури є розроблення нової містобудівної документації.

В зв’язку з відсутністю актуальної топографо-геодезичної основи району, першочерговим завданням залишаються роботи з розроблення топогеодезичних матеріалів.

    Уже в попередні роки проведено аерофотознімальні роботи. Було  заключено 10 договорів самоврядними органами (охоплено 16 населених пунктів з 22) на виготовлення топографічного плану  для містобудівних потреб (загальна вартість робіт – 1340,431 тис.грн.).

Куренівська та  Поповогребельська сільські ради на початку 2020 року отримали картографічні матеріали на паперових та електронних носіях на суму 162,0 тис.грн.  Закінчуються роботи з виготовлення топооснови с.Ольгопіль (близько 165 тис.грн.). В минулому році топооснову виготовлено на с.Каташин та с.Жабокричка (124,5 тис.грн.)

         Розпочато роботу щодо розроблення  2-ох детальних планів територій забудови земельних ділянок на території  Ольгопільськіої сільської ради (за межами населеного пункту) загальною площею 26,8 га.

 

Будівництво, капітальний ремонт та реконструкція.

В поточному році в с.Каташин ТОВ «Україна-О» збудовано новий об’єкт з іноваційними технологіями «Реконструкція телятника під корівник на 140 голів по вул.Комарова, 98/7». Передбачено застосуваня роботизованого доїння корів без втручання людини в процес.      

Розпочато капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О-02-25-03 Чечельник –Білий Камінь протяжністю 7,89 км.

В переліку «довгобудів» державної форми власності залишилося фактично 2 об'єкти,  а саме:

- Добудова школи на 828 уч.місць в смт.Чечельник (готовність 0,6 %) – добудова на сьогодні є недоцільною, пропонується списати витрати та провести рекультивацію місцевості;

- Розширення ЦРЛ на 120 ліжок в смт.Чечельник, вул.К.Маркса в т.ч. 1 пусковий комплекс (готовність 40%) – замовнику (Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації) пропонувалось внести зміни в ПКД згідно сучасних потреб медзакладу. Зокрема: завершити будівництво 1 пускового комплексу розбивши його  додатково на 3 черги. Першочергово здати морг, як 1 чергу.

Ще один об’єкт незавершеного будівництва державної власності:

- Газопровід-відвід до с.Вербка Чечельницького району. Фактично від району тут лише назви, оскільки проект розроблявся лише на першу чергу будівництва на відрізку Тростянець-Бирлівка. Там будівництво і заморозили. Продовження даного будівництва (2 черга) на території району, враховуючи його багатомільйонну вартість, вартість самого газу та відсутність проекту газифікації населених пунктів, є не на часі. І взагалі пропонується в подальшому його не розглядати в числі «довгобуду» на території району.

З числа багатоквартирного житлового будівництва «довгобудом» став об’єкт приватної власності:

 - Реконструкція п'ятиповерхової житлової будівлі по вул.Героїв Майдану, 31 в смт.Чечельник. Власником будівлі і замовником будівництва на сьогодні є ТОВ «Агробуд». В 2013 році були спроби реанімувати будівництво: поновлено проектну документацію, замовником проведено за власні кошти укріплення будівлі. Однак, для завершення будівництва залучити кошти Програми Власний дім чи інші інвестиції на даний об’єкт не вдалося.

Серед незавершених об’єктів будівництва комунальної форми власності, так званих «довгобудів» є:

- Будівництво очисних споруд по технології "BIOTAL" продуктивністю 100 куб.м./добу. (припинено в 2008 році) – замовник Чечельницька селищна рада.

- Дитячий садок в с.Бондурівка Чечельницького району (припинено роботу в 1999 році), власник – Бондурівська сільська рада. Будівля, яка знаходилась колись в експлуатації, на сьогодні знаходиться в аварійному стані і потребує капремонту зі значними капіталовкладеннями. По даній будівлі складено акт обстеження та запропоновано на сесії самоврядного органу прийняти відповідні рішення щодо подальшого використання цієї будівлі, оскільки дитячий садок уже розмістили в іншому пристосованому приміщенні.

- Будинок культури в с.Вербка Чечельницького району (припинено роботи в 1997 році). На сьогодні власник – Вербська сільська рада.

Загалом на «довгобуди» у свій час витрачено більше 20558 тис.грн. Для завершення будівництва необхідні ще більші інвестиції. Слід зазначити, що відтягування робіт на об'єктах незавершеного будівництва веде до збільшення вартості завершення робіт, оскільки жодний з об'єктів не законсервовано, руйнуються під впливом природних та антропогенних факторів.

 

Благоустрій населених пунктів району

Протягом девяти місяців 2020 року на благоустрій населених пунктів району використано 2274,249 тис. грн. при плані за рік – 3760,540 тис.грн. Найбільше використано Чечельницькою селищною радою в сумі 737,4 тис. грн, Берізецькою сільською радою – 746,8 тис. грн, Ольгопільською сільською радою – 229,1 тис. грн.

На виконання розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 02.03.2020 року № 164 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області» та першого заступника голови Чечельницької райдержадміністрації від 03.03.2020 року №52 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району»  станом на 01.07.2020 року забезпечено:

1) організацію спільно з органами місцевого самоврядування виконання комплексу заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього природного середовища,  приведення у належний санітарний стан території населених пунктів області, прибудинкових територій, а також здійснено заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових відходів:

- прибрано прибудинкових територій – 14,1 тис.м²,

- ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ – 61,

- прибирано та приведено в належний санітарний стан кладовищ – 27;

2) проведення заходів із санітарної очистки територій пам’яток культурної спадщини. Прибрано 21 меморіалів та пам'ятників. Упорядковано 19 братських могил.

4) проведення заходів із благоустрою парків, скверів, алей, інших об’єктів масового перебування та відпочинку населення на площі 37,8 га;

5) тематичні статті про проведення дня благоустрою територій населених пунктів району висвітлюються на офіційних сайтах.

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 квітня 2020 №255 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 02 березня 2020 року №164, у зв'язку із провадженням карантину термін виконання заходів з організації щорічної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів району, затверджених розпорядженням першого заступника голови райдержадміністрації від 03 березня 2020 року № 52, продовжено на строк протягом 2 місяців з дати завершення карантину.

 

Стан утримання доріг району

З метою покращення стану дорожнього покриття проводяться роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району за рахунок коштів місцевих бюджетів та позабюджетних коштів.

На 2020 рік планові видатки на утримання автомобільних доріг комунальної власності з урахуванням змін складають 2069,9 тис. грн.. Протягом 9-ми місяців 2020 року за рахунок коштів місцевих бюджетів виконано робіт на суму 753,5 тис. грн., в тому числі:

Інформація  щодо виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності  по Чечельницькому району

станом на 01.10.2020

Назва об'єкту                                                                 (вид робіт, назва вулиці, населений пункт)

Обсяги робіт, які планується виконати у 2020 році

Всього виконано робіт на об'єкті з початку 2020 року

за рахунок коштів  місцевого бюджету

за рахунок  позабюджетних коштів (спонсорська допомога, кошти населення тощо)

за рахунок коштів місцевого бюджету

за рахунок позабюджетних коштів (спонсорська допомога, кошти населення тощо)

 грн.

м.кв.

грн.

м.кв.

грн.

м.кв.

грн.

м.кв.

1

6

7

8

9

10

11

12

13

Поточний ремонт

 

 

 

 

 

 

 

 

Берізки

589425,00

 

 

 

389175,66

 

 

 

Білий Камінь

289000,00

 

 

 

142846,96

 

 

 

Бондурівка

10000,00

 

 

 

0,00

 

 

 

Бритавка

17308,00

 

 

 

0,00

 

 

 

Вербка

20000,00

 

 

 

0,00

 

 

 

Демівка

32000,00

 

 

 

4990,68

 

 

 

Каташин

60000,00

 

 

 

5291,02

 

 

 

Куренівка

177215,00

 

 

 

9340,83

 

 

 

Луги

25000,00

 

 

 

0,00

 

 

 

Любомирка

18000,00

 

 

 

8540,00

 

 

 

Ольгопіль

127742,00

 

 

 

9191,02

 

 

 

Рогізка

10000,00

 

 

 

0,00

 

 

 

Стратіївка

276187,00

 

 

 

115590,97

 

 

 

Тартак

260000,00

 

 

 

8885,76

 

 

 

Попова Гребля

153047,00

 

 

 

59659,46

 

 

 

Чечельник

5000,00

 

 

 

0,00

 

 

 

Всього

2069924,00

 

 

 

753512,36

 

 

 

 

 

Поводження з твердими побутовими відходами

Органами місцевого самоврядування проводиться комплекс робіт, спрямований на забезпечення належного утримання місць видалення відходів, впровадження сучасних, високоефективних методів збирання та сортування твердих побутових відходів  у відповідності до вимог чинного законодавства на підвідомчих радам територіях.

Відповідно спільного проекту Ободівської сільської ради Тростянецького району та Каташинської сільської ради Чечельницького району, який пройшов відбір 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, для Каташинської сільської ради придбано 30 сміттєвих баків на суму 200 тис.грн., які планується розмістити в селах Каташин та Жабокричка. Передбачається облаштування по 3 площадки 3 трьома контейнерами на кожній в селах Жабокричка та Каташин (18 контейнерів на 1100 л). Крім того, на кошти, передбачені проектом, придбано та розміщено по 4 контейнери для скла, пластику, паперу та органіки для Каташинської та Жабокрицької школи,  а також сілької ради (12 пластикових баків).

Бондурівською сільською радою в поточному році облаштування площадок для розміщення 13 контейнерів для роздільного сортування ТПВ: 9 євроконтейнерів на 1100 л  та 4 пластикових на 140 л.

За ініціативи Ободівської сільської ради, участі Верхівської, Савинецької та Каташинської, Вербської, Тартацької сільських рад з Чечельницького району, коштом екологічного фонду обласного бюджету й учасників проєкту "За чисте довкілля та благоустрій Поділля", в рамках проєкту міжмуніципальної співпраці щодо співробітництва територіальних громад, придбано в 2019 році та планується встановлення в поточному році на території громад євроконтейнерів для для роздільного сортування твердих побутових відходів:

  • на території Каташинскої сільської ради - 9 контейнерів;
  • на території Тартацької сільської ради - 12 контейнерів;
  • на території Вербської сільської ради 15 контейнерів. Станом на 01.10.2020 р. облаштовано 5 площадок, де розміщено по  3 контейнери.

 

Підготовка до опалювального періоду 2020-2021 років

Відповідно до розпорядження  голови облдержадміністрації від 04 червня 2020 року № 365 «Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2020-2021 років» прийнято  розпорядження першого заступника голови райдержадміністрації від 11 червня 2020 року № 107 «Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2020-2021 років», яким затверджено склад районного оперативного штабу, план заходів та форми звітності з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів  соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2020-2021 років.

08 жовтня 2020 року відбулось підсумкове засідання районного оперативного штабу з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2020-2021 років. В ході засідання було заслухано присутніх членів оперативного штабу про готовність об’єктів соціально-культурної сфери, підприємств, установ та організацій району до стабільного проходження осінньо-зимового періоду.

Проведено поточні ремонтні роботи в приміщеннях навчальних закладів, підготовлено системи опалення, котельне обладнання.

В школах району функціонує 12 котелень. Використовується 21 котел: на твердому паливі використовується 6 котлів низького тиску НІІСТУ-5 Універсал, 6 котлів КВ-100, 1 котел ALTER KT-100, 1 котел АТОН ТТК – 50, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-U-350, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-S-300, 2 котли ГЕФЕСТ-профі-U-100, теплогенератор на соломі RAU-237. В закладах позашкільної освіти використовується два котли. В 5 школах та 1 закладі позашкільної освіти – пічне опалення.

Відповідно до річного плану закупівель на 2020 рік проведено процедуру закупівлі 516 т вугілля кам’яного (вартість закупівлі – 1081,56 тис. грн) та 980 м3 дров (вартість закупівлі – 929,04 тис. грн.).  Завезено: 436 м3 дров та 267 т вугілля.

Станом на 05.10.2020 р. наявний залишок 312 м3 дров та 115 т вугілля. Заготовлено соломи 130 т на сумму 97,5 тис. грн.

Потреба КНП «Чечельницька центральна районна лікарня» у вугіллі на опалювальний сезон складає 260 т. Станом на 01.10.2020 р. забезпечено 85 т, потреба до кінця опалювального сезону – 175 т.

До КЗ «Чечельницький РЦ ПМСД» входить 5 лікарських амбулаторій, 14 - медичних пунктів. Центром, виходячи з наявних коштів було проведено поточні ремонти опалювальних систем. Проведено обстеження, випробування та налагодження всіх систем опалення. З усіма керівниками та працівниками, що задіяні підчас опалення, проведено інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки. Для проходження опалювального періоду заготовлено відповідно до потреби 90 м3 дров на суму 96 тис. грн. Є необхідність у виділенні коштів на оплату електроенергії в сумі 140 тис. грн. На адресу селищної ради та сільських рад направлені клопотання з проханням щодо утримання медичних закладів, а саме виділення кошти на оплату електроенергії для проведення опалювального сезону.

Запас дров в пожежно-рятувальній частині №33 смт. Чечельник  становить 10 м3, вугілля – 0 т. Запас паливно-мастильних матеріалів складає 540 л бензинуА-92. 

В період надзвичайних погодних умов в зимній період для забезпечення руху автотранспорту та життєдіяльності регіону існує гостра потреба в залученні додаткових дорожніх машин та механізмів для буксирування великовагового транспорту.