Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
29 березня 2024 р.

Звіт голови районної ради Сергія П'яніщука за 2017-2018 р.

07.11.2018

Шановні депутати і запрошені!

Стаття 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність. Тому я, як голова Чечельницької районної ради, доповідаю про проведену роботу за період з листопада 2017 року по листопад 2018 року.

 

Характеризуючи роботу районної ради, хочу зазначити, що вищий представницький орган району працював стабільно і послідовно.

Разом із вами ми прагнули організувати її так, щоб якомога ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені діючим законодавством і, головне, компетентно приймати відповідні  рішення.

Діяльність районної ради у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Ми тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, Чечельницькою селищною, сільськими радами, підприємствами, установами, громадськими організаціями і завжди прагнули до порозуміння, щоб разом вирішувати актуальні питання.

Робота районної ради  проводилась відповідно  до вимог діючого законодавства,   затвердженого плану та  Регламенту роботи районної ради 7 скликання.

Нагадаю, що у складі Чечельницької районної ради 7-го скликання -       26депутатів, представлені 6 політичних сил: «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 8,  ВО «Батьківщина» - 6, Аграрна партія України – 4, ВО «Свобода» - 4, «Опозиційний блок» - 2, Радикальна партія  Олега Ляшка - 2.

Та, незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали  злагоджено, без політичного протистояння.

СЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

З листопада 2017 по листопад 2018 року було проведено 5  пленарних засідань(в тому  числі 2 позачергових), на яких було прийнято 134  рішення, у тому числі:

зпитань соціально-економічного, культурного розвитку,бюджету–54;

з питань регламенту,депутатської діяльності та етики – 1;

з питань законності та правопорядку – 4;

з питань комунальної власності –19;

земельних питань– 26;

затверджено Положень, Статутів, Порядків та внесено змін до них – 7;

розглянуто інших питань – 17.

У звітному періоді було затверджено 22 галузеві довгострокові Програми, внесено зміни до 14 раніше прийнятих. На даний час діє 47 районних Програм.
         З метою здійснення контролю за прийнятими радою рішеннями було заслухано 2 звіти про хід виконання Програм, зокрема, Програми розвитку фізичної культури і спорту у Чечельницькому районі на 2017–2020 роки, а також Програми надання населенню субсидій на 2015-2019 роки.

Сьогоднішній порядок денний  передбачає звіт про виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей і молоді на 2014-2018 роки.

До підготовки порядку денного пленарних засідань залучалися працівники виконавчого апарату, депутати, фахівці та спеціалісти управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники установ комунальної власності.
         Це дало можливість розробити і прийняти конкретні виважені рішення ради, враховуючи думки  і пропозиції окремих депутатів, висновки і пропозиції постійних комісій.

З листопада 2017 року по листопад 2018 року на пленарних засіданнях районної ради було заслухано такі важливі питання:

         Програма економічного і соціального розвитку Чечельницького району на 2018 рік;

         звіт голови районної державної адміністрації про здійснення адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень;

         стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку;

         реорганізація комунального закладу «Чечельницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  і створення відповідного комунального некомерційного підприємства»;

         делегування представників району до Госпітальної ради Східного госпітального округу Вінницької області;

         створення комунальної установи «Чечельницький інклюзивно-ресурсний центр»;

         нагородження Почесною відзнакою «За  заслуги перед Вінниччиною»;

реорганізація комунальної установи «Чечельницька лікарня планового лікування»;

участь у XV обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад;

виконання Державного Гімну України в середніх навчальних закладах району;

інші.

У звітному періоді рада розглянула кадрові питання по комунальних закладах, а саме:

призначено редактора районної газети «Чечельницький вісник»;

погоджено кандидатуру директора інклюзивно-ресурсного центру.

         На 20-й сесії депутатами районної ради  було схвалено звернення до Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України щодо впровадження реформ в галузях освіти та медицини.

Сьогодні ми будемо розглядати чергове звернення до вищих органів влади з приводу фінансування медичної галузі.

         На пленарні засідання ради запрошувались керівники районних служб, начальники управлінь та відділів  районної державної адміністрації, Чечельницький селищний, сільські голови, представники засобів масової інформації. Це сприяло відкритості та прозорості дій районної ради.

ПРЕЗИДІЯ ТА ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ

Важливою складовою роботи ради є діяльність постійних комісій, які відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами,  створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

Як показала практика, найбільш дієвою зарекомендувала себе така форма роботи як проведення спільних засідань президії та постійних комісій.

У звітному періоді було проведено 5 таких засідань.

Депутатських запитів та звернень у звітному періоді не поступало.

Результативність проведення сесій, засідань президії та постійних комісій в значній мірі залежить від активності депутатського корпусу.

Всі пленарні засідання ради проводились у терміни, визначені розпорядженнями голови.  

Порушень пункту 11 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стосовно повноважності сесій не було.

БЮДЖЕТ

Невід'ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.

Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях районної ради.

         Станом на 1 листопада 2018 року до районного бюджету надійшло     128,7  млн  грн, в т. ч. власних доходів – 24,7 млн грн, що складає 108% плану 10 місяців та 88% уточненого річного плану (при нормі – 84%). Понад план надійшло 1,5 млн грн. Це на 4,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Видатки районного бюджету за 10 місяців поточного року складають  126,4 млн грн  або 96 % від запланованих. Залишок коштів районного бюджету станом на 1 листопада 2018 року – 3,2 млн грн.

Спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації та постійною комісією районної ради з питань бюджету та комунальної власності своєчасно і оперативно здійснювався при потребі перерозподіл бюджетних призначень видаткової частини районного бюджету з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використовувати наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ.

Разом з тим, незважаючи на проведену роботу, заборгованість по бюджетних установах (загальний фонд) станом на 01.11.2018р. складала     275,2 тис. грн. Це заробітна плата з нарахуваннями по КУ «Чечельницька ЛПЛ».

         По соціальних виплатах станом на 01.11.2018 року заборгованість становить 5,7 млн грн через недоотримання субвенцій з державного бюджету.

АТО

Важливе значення для соціальної стабільності має піклування про наших дітей, людей похилого віку, а також увага до повсякденного життя захисників України – учасників АТО та їх сімей.

Здійснюється фінансова підтримка громадських організацій ветеранів війни і праці, інвалідів, чорнобильців та афганців.

В зв’язку з  воєнними діями,що відбуваються на Сході України, перебуванням в зоні конфлікту наших земляків, проживанням  на території району учасників бойових дій, сімей загиблих воїнів, районна комплексна Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2022 роки, затверджена рішенням 17 позачергової сесії районної ради 7 скликання  15 грудня 2017 року  із внесеними до неї змінами, перебуває на особливому контролі.

         На виконання затверджених заходів Програми щорічно виділяються кошти на придбання дров учасникам бойових дій та сім’ям загиблих воїнів.

Для цього в 2017 році з районного бюджету було виділено 485тис.грн. і придбано дрова через ДП «Чечельницький лісгосп» по 5 складометрів для     254 осіб, у 2018 році –697 тис. грн для 232 осіб.

Крім того, виділяються кошти на харчування, лікування та оздоровлення учасників АТО та їх дітей, надання матеріальної допомоги.

Завдяки активній участі громадських організацій,керівників підприємств всіх форм власності, установ, підприємців і просто небайдужих жителів,  організовуються відправки гуманітарної допомоги на Схід.

Користуючись нагодою,  я щиро дякую від депутатського корпусу районної ради   жителям району за матеріальну та моральну підтримку наших захисників, а на особливі слова вдячності заслуговують люди, які  за  власної ініціативи проводять збір та доставку всього необхідного на передову.

КОНКУРСИ, ПРОЕКТИ

Пошук альтернативних джерел фінансування, а саме залучення та використання коштів організацій-партнерів, дозволяє  зменшити навантаження на місцеві бюджети, в тому числі районний.

Тому районна рада приділяє увагу питанню активізації територіальних громад району для участі в міжнародних та обласних конкурсах для вирішення проблемних питань населених пунктів.

У 2018 році  згідно з рішенням 18 сесії районна рада взяла участь у XV обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад з 2-ма проектами:

- «Спорт – життєдайна енергія громади і сила нації»;

- «Будівництво опалювального пункту модульного типу у Чечельницькій дитячій музичній школі».

Останній попав в число переможців і на даний час його  реалізація знаходиться  на стадії виготовлення  документації.

Вартість проекту 730 тис. грн., в тому числі співфінансування з обласного бюджету – 250 тис. грн.

Всього на обласний конкурс від району було зареєстровано 25 проектів, переможцями  стали  10 на загальну суму 3 млн 324 тис.грн. На їх реалізацію передбачено залучити з обласного бюджету 1 млн 54,6 тис. грн.

Як і в попередні роки, найактивнішу участь в конкурсі взяли Берізко – Чечельницька та Каташинська сільські ради, представивши по 2 проекти, які стали переможцями.

Вперше у 2018 році районна рада виступила партнером по всіх проектах та взяла на себе зобов'язання по співфінансуванню проектів-переможців до     50 тис.грн кожному. На жаль, поки що забезпечити таке співфінансування немає можливості.

Чечельницькою селищною радою продовжується робота по реалізації міжнародного транскордонного екологічного проекту спільно з Молдовою, яким передбачено співфінансування з районного бюджету в сумі 128 тис. грн.

КООРДИНАЦІЙНА РАДА

З метою вироблення узгоджених пропозицій з питань діяльності місцевого самоврядування, обміну досвідом роботи, створена та діє  Координаційна рада з питань місцевого самоврядування  при голові районної ради, до якої входять селищний та сільські голови.

Згідно із затвердженим районною радою Положенням Координаційна рада з питань місцевого самоврядування є дорадчо-консультативним органом, рішення якої носять рекомендаційний характер і направлені, в першу чергу, на сприяння селищній, сільським радам у вирішенні питань місцевого самоврядування, обговорення стану соціально-економічного розвитку району.

У звітному періоді відбулося 4 засідання ради, на яких обговорювалися такі питання:

висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування району у  засобах масової інформації та на офіційних веб-сайтах;

реформування охорони здоров'я та надання первинної і вторинної  медичної допомоги населенню району;

подання електронних декларацій посадовими особами місцевого самоврядування і депутатами всіх рівнів;

забезпечення жителів Чечельницького району якісною питною водою та виконання районної  Програми «Питна вода на 2009-2020 роки»;

робота органів місцевого самоврядування по реалізації державної політики в галузі фізичної культури та спорту;

інші.

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" не передбачена вертикаль підпорядкування однієї ради іншій, і це є основою місцевого самоврядування.

На перший план виходять спільні інтереси територіальних громад та їх представницьких органів.

Тому і співпрацю із сільськими та селищною радами ми будуємо на взаєморозумінні, із врахуванням спільних інтересів, обов'язків і відповідальності перед виборцями.

СЕМІНАРИ, НАРАДИ

З метою підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, виконання вимог діючого законодавства, оперативного розгляду питань, що потребують негайного реагування, спільно з райдержадміністрацією проводимо наради та семінари.

Фактично такі заходи проводяться щомісячно. На них було розглянуто наступні питання:

впровадження реформ в галузях освіти та охорони здоров'я;

протипожежне водопостачання в населених пунктах району;

організація призову громадян на  військову строкову службу в Збройні Сили України;

добровільне об'єднання територіальних громад;

виконання місцевих бюджетів;

зміни в призначенні субсидій;

надання адміністративних послуг населенню району;

інші.

Налагоджено співпрацю з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування, результатом якої є можливість керівників територіальних громад брати участь в нарадах, он-лайн семінарах, які проводить Асоціація з актуальних питань діяльності місцевого самоврядування.

Посадовим особам органів місцевого самоврядування району постійно пропонуються короткострокові навчання у Вінницькому обласному Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Національній академії державного управління при Президентові України в м. Київ та її Одеському регіональному інституті, інших навчальних закладах.

БЛАГОУСТРІЙ

Неодноразово на нарадах з посадовими особами місцевого самоврядування  предметом обговорення були питання благоустрою  та впорядкування населених пунктів. Можливо не такими темпами як хотілось би, але проводяться роботи з освітлення вулиць,  впорядкування приміщень і територій біля закладів соціальної сфери,  кладовищ та пам’ятників, ремонтуються дороги, прокладаються водогони, сучасні тротуари, встановлюються дитячі ігрові та спортивні майданчики, облаштовуються зони відпочинку.

У Чечельнику, деяких селах налагоджено збір  та вивезення сміття.

До проведення таких робіт активно залучаються безробітні. За 9 місяців 2018 року до участі в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового призначення було залучено 288 безробітних осіб. На оплату їх праці було витрачено з місцевих бюджетів понад 256 тис. грн.

МЕДИЧНА ТА ОСВІТНЯ РЕФОРМИ

У звітному періоді районна рада приділяла значну увагу таким важливим для розвитку суспільства галузям як освіта та охорона здоров’я, в яких на даний час проводиться масштабне реформування.

На пленарних засіданнях ради було розглянуто 12 питань стосовно освіти і 13 – охорони здоров’я.

         В результаті  впровадження  Нової української школи для учнів перших класів загальноосвітніх шкіл району проведено ремонтні роботи  класних кімнат на загальну суму майже 94 тис. грн.

Для закупівлі сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та дидактичних матеріалів державою виділено 651 тис. грн. Співфінансування районного бюджету склало 72 тис. грн. Надано субвенції з сільських та селищного бюджетів на загальну суму 128 тис. грн. Спонсорська допомога у придбанні обладнання складає 235 тис. грн.

На виконання вимог медичної реформи змінено статуси закладів охорони здоров’я первинного і вторинного рівнів, приведено у відповідність штати, укладено договір з Національною службою охорони здоров’я, займаємось пошуком шляхів фінансування  фельдшерських пунктів, щоб зберегти медичне обслуговування сільських жителів.

ЗБОРИ ГРОМАДЯН

Традиційно в першій половині року в територіальних громадах району проводилися збори громадян за місцем проживання. В них взяли участь майже 1000 жителів.

На зборах про свою діяльність звітували  очільники сільських рад, дільничні інспектори поліції інформували про стан правопорядку на підвідомчих радам територіях, піднімались проблемні  питання, що мають місце  в населених пунктах.

Традиційно найбільше жителів хвилюють такі питання як: стан ремонту і утримання доріг, впровадження медичної реформи і подальша доля ФАПів, отоварення пільговими ліками, розчищення водойм, водопостачання, вивезення сміття та інше.

На деякі питання було надано відповідь безпосерньо на зборах, деякі потребують додатково вивчення або прийняття рішень компетентними органами.

В зборах взяли участь голови і заступники голів районної ради та райдержадміністрації, керівники районних служб. 

Окремі депутати районної ради  прозвітували перед громадами про свою депутатську діяльність.

На даний час проводиться робота по вирішенню піднятих проблем.

РАЙОННІ ЗАХОДИ

Депутати районної ради, голова ради, заступник голови ради намагаємось брати активну участь в заходах, які відбуваються в районі та області. Це,  в першу чергу, відзначення загальнодержавних і професійних свят, дат, пов’язаних з історичними подіями. 

Крім того, практично в кожній територіальній громаді на досить високому організаційному та професійному рівні проводяться  свята, фестивалі, які збирають чимало  жителів нашого та інших районів.

Хочеться згадати районний фестиваль «Різдвяне диво»,фестиваль родинної творчості у Білому Камені, фестиваль голубців у Демівці,  Дні села у Берізках, Бритавці, Стратіївці, Ольгополі, Поповій Греблі, Тартаку та селищі Чечельник.

А регіональний фестиваль духової музики «Давай за музик» в селі Вербка та  фестиваль «Медовий спас» у Жабокричці збирають глядачів навіть з інших регіонів України.

Окремо хочу сказати про зустрічі з людьми похилого віку, щорічне проведення яких вже стало традиційним.

Це велика кропітка спільна робота управління праці ті соціального захисту населення райдержадміністрації, територіального центру соціального обслуговування, селищної, сільських рад, закладів культури,керівників сільгосппідприємств та підприємців.

З огляду на позитивну реакцію,така форма спілкування з людьми  заслуговує на всебічну підтримку  органів влади.

СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ

Приємно, що депутати всіх рівнів не тільки займаються депутатською діяльністю, а й особистим  прикладом пропагують  здоровий  спосіб життя  та  зайняття спортом.

В травні місяці поточного року в місті Вінниця відбулась VII обласна спартакіаді  серед депутатів місцевих рад всіх рівнів.

Вперше взяла участь у таких змаганнях  команда нашого району, в складі якої були депутати районної ради Мураховський А.В. і Савчук В.В. І не тільки взяла участь, а й виборола почесне Ш місце, за що отримала грамоту та кубок.

ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ

У підвищенні ефективності  діяльності  районної ради значну роль відіграє  виконавчий апарат районної ради.

Протягом року працівники апарату (а це чотири відповідальні працівники, крім голови та заступника) здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надавали їм при необхідності консультативно-методичну допомогу.

Слід зазначити злагоджену роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, відпрацьовували проекти рішень.

За звітний період в районній раді зареєстровано 491 документ по вхідній документації. Всі вони були опрацьовані  у визначені терміни. Також було підготовлено і відправлено 189 вихідних документів.

За цей період мною було видано106 розпоряджень.

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Надзвичайно важливою ланкою діяльності районної ради і виконавчого апарату є робота зі зверненнями громадян.

Визначено дні  прийому головою районної ради та його заступником.

Фактично ж прийом громадян проводиться щоденно.

         Звернення громадян певною мірою забезпечують постійний зв'язок між керівництвом районної ради та мешканцями району, надають можливість через проблеми окремого заявника бачити проблему громади.

Протягом звітного періоду до районної ради  надійшло 156 звернень громадян,найбільше від жителів Чечельника, Тартака, Ольгополя, Вербки.

Поштою надійшло одне звернення. Повторних  звернень не було, колективних – одне.

Щодо усіх звернень було надано роз’яснення.

Найбільше питань, що порушувалися у зверненнях, стосувалися соціального захисту населення –154 питання.

Питання про надання матеріальної допомоги на лікування чи покращення матеріально – побутових умов  проходять обов’язковий розгляд на засіданнях відповідної постійно діючої комісії.

У 2018 році на виконання Програми надання матеріальної допомоги жителям району на 2018-2020 роки з районного бюджету було виділено         200 тис.грн, які були використані за призначенням, в тому числі з фонду голови районної ради було надано допомоги на суму 100 тис.грн.

ПРОТИДІЯ ТА ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією депутатський корпус та виконавчий  апарат районної ради працюють відповідно до затвердженого Порядку запобігання  та врегулювання конфлікту інтересів у Чечельницькій районній раді та її виконавчому апараті. У разі виникнення конфлікту інтересів при прийнятті рішень під час розгляду окремих питань  на сесіях ради оголошуються відповідні заяви.

На виконання вимог діючого законодавства  депутати районної ради  та працівники виконавчого апарату подали електронні декларації за 2017 рік.

ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ РАЙОННОЇ РАДИ

У звітному періоді районна рада працювала за принципами публічності, прозорості та відкритості, керуючись у своїй діяльності Законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» та іншими законодавчими актами.

Проекти рішень з питань, що виносились на розгляд сесій, розміщувалися для ознайомлення на офіційному веб-сайті районної ради в розділі «Документи районної ради».

Результати поіменного голосування оприлюднюються в день проведення пленарного засідання.

Рішення, протоколи  пленарних засідань та засідань постійних комісій оприлюднюються в 5-денний термін.

Депутати районної ради розміщують свої звіти про виконання депутатських повноважень у розділі «Трибуна депутата».

На сайті районної ради постійно оновлюється інформація про діяльність депутатського корпусу, про заходи та події, що відбуваються в районі.

Робота районної ради висвітлюється районною газетою «Чечельницький вісник» і ТРК «Подільські комунікації».

На виконання рішення 4 сесії районної ради від 22 квітня 2016 року проведено роздержавлення районної газети.

Районна рада вийшла зі складу засновників газети.

Замість  комунального підприємства «Районна газета «Чечельницький вісник» утворено Приватне підприємство  «Редакція газети «Чечельницький вісник», при цьому збережено назву, цільове призначення, мову видання і тематичну спрямованість цього друкованого засобу масової інформації.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити,що сьогоднішній мій звіт  є результатом спільної діяльності виконавчого апарату, всього депутатського корпусу районної ради, районної державної адміністрації, підприємств, установ, організацій, селищного та сільських голів, районних осередків політичних партій, громадських організацій. 

Хочу подякувати всім за розуміння та підтримку, активну громадянську позицію, прагнення працювати на благо Чечельниччини.

Можна з упевненістю сказати, що переважна більшість депутатів районної ради сьомого скликання досить добре співпрацює із сільськими головами та громадами, що їх обрали.

Щира вдячність депутатам районної ради Гончаренку Р.В., Федчишену М.О., Овчару О.М., Воліковському В.М., Лісницькому В.О., Грицишену О.Г., Маслюку І.С., Сташенку С.І., депутату Вінницької обласної Ради Каленичу П.Є. за матеріальну підтримку закладів соціальної сфери, культурно-мистецьких, спортивних заходів, які відбуваються в районі та поза його межами, інвалідів, багатодітних родин, людей похилого віку.

Сподіваюсь на подальшу тісну співпрацю з усіма, бо у нас з вами спільна мета і спільна відповідальність перед людьми.

         Дякую за увагу.

 

 


« Повернутись