28 березня 2024 р.

Зміни у проведенні навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту

21.08.2018

У період соціально-економічної, воєнно-політичної нестабільності у нашій державі, зростанні кількості та масштабів надзвичайних ситуацій природного характеру, а також шкоди від них, що є загальносвітовою тенденцією, а також значною зношеністю основних виробничих фондів, навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання незалежно від форм власності є вкрай необхідним.

На даний час навчання зазначених осіб на території Вінницької області здійснює Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, відповідно до діючого законодавства.

В першому півріччі з районів, міст та територіальних громад області за  різними категоріями пройшли навчання майже дві тисячі осіб. Це свідчить про те, що керівники різних рівнів розуміють необхідність відповідних навчань.

Разом з тим, хотілось би зупинитись на деяких змінах діючого законодавства щодо питань навчання керівного складу, а саме: з виходом Постанови КМУ від 28.03.2018 № 230 «Про внесення змін до Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту», в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області не будуть навчатися наступні категорії слухачів: керівники комісій ТЕБ та НС (НС суб’єктів), керівники евакоорганів, керівники навчальних груп та керівники навчань (тренувань).

Враховуючи відповідні зміни в Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області будуть надаватися консультації з  питань організації роботи голів комісій з НС та евакуації суб’єктів господарювання області, а також керівників навчань (тренувань) за телефоном 53-13-16 і під час надання методичного супроводу нашими працівниками безпосередньо на суб’єкті господарювання.

В. КИРИЛЮК,
завідувач обласних та м.Вінниці