19 квітня 2024 р.

Зміни у державній реєстрації релігійних організацій

05.02.2019

31 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо підлеглості релігійних оргазацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» від 17.01.2019 року № 2673-VIII, яким визначено механізм зміни підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту релігійної громади ухвалюється загальними зборами релігійної громади, які  можуть скликатися її членами.

Одночасно повідомляємо, що цим Законом внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в частині передачі функцій державної реєстрації включення відомостей про юридичну особу – релігійну організацію, статут якої зареєстровано у встановленому законом порядку до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігій, Ради міністрів АРК, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

26 грудня 2018 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» від 20.12.2018 року № 2662-VIII, яким зобов’язано релігійні організації, які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України, відображати свою належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить (частиною якої вона є), шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації з можливим додаванням слів "в Україні".