28 березня 2024 р.

Зміни до Конституції України щодо децентралізації влади будуть широко

03.06.2014

Зміни до Конституції України щодо децентралізації влади будуть широко обговорюватись громадськістю Вінниччини

В обласній державній адміністрації 2 червня відбулась робоча нарада з організації громадського обговорення питань децентралізації влади та змін до Основного Закону України за участю керівників департаментів та управлінь ОДА, юридичних служб, керівництва провідних засобів масової інформації області, громадських організацій.
Заступник голови облдержадміністрації Людмила Щербаківська, яка головувала на нараді, окреслила завдання на найближчий час : «Відповідно до документів, які надійшли з центральних органів влади і стосуються змін до Конституції щодо децентралізації влади, ми маємо напрацювати механізми обговорення та внесення пропозицій до Уряду від структурних підрозділів обласної і районних державних адміністрацій, місцевих рад та громад».
Концепція Уряду стосовно децентралізації влади включає підготовку нової редакції закону про місцеве самоврядування та ряду важливих документів, які потребують обговорення та доопрацювання на місцях, зокрема: про створення адміністративних округів, про співробітництво територіальних громад, про місцеві державні представництва, про бюджетний кодекс, тощо. Підготовку законодавчої бази для проведення реформи планується завершити до жовтня-листопада 2014 року. Саме тому необхідно на місцях активізувати роботу з узагальнення та внесення пропозицій до Конституції, а також продумати механізм чіткої організації їх громадського обговорення на телебаченні, по радіо, в пресі, на інтернет-ресурсах,
На нараді було ініційовано створення робочої групи із залученням фахівців із конституційного права та громадських організацій юридичного спрямування, яка буде займатись збором та узагальненням пропозицій з даного питання різних галузях розвитку регіону.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА