18 квітня 2024 р.

Збереження сільських закладів культури - на контролі

29.09.2016

28 вересня у Мурованих Курилівцях пройшло виїзне  розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові обласної Ради. Темою Координаційної ради  було обговорення завдань місцевих органів влади щодо збереження сільських закладів культури, а також ходу виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження   у Вінницькій області на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання від 18 грудня 2012 року № 414.

У роботі засідання взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облради Людмила Щербаківська, заступник голови облради Олександр Качур, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, голови районних рад та райдержадміністрацій області, голова Громадської Ради при Вінницькій обласній Раді Наталія Морозова, керівники департаментів облдержадміністрації та начальники відділів структурних підрозділів.

Чечельницький район представляли голова райдержадміністрації С.Пустовий та голова районної ради С.П’яніщук.

«Життя так швидко змінюється, що традиційні форми роботи у сфері культури вже не спрацьовують», – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. «Це змушує шукати нові шляхи вирішення актуальних питань, у тому числі й культурно-мистецької галузі. Так, сьогодні запроваджуються програмно-цільові методи фінансування у сфері культури: чіткий пріоритет – чітка програма – якісна реалізація» – додав він.

- В умовах децентралізації ми маємо переосмислити роль закладів культури і нашу роль - органів місцевого самоврядування та виконавчої влади - щодо стану галузі культури, - зазначив на початку роботи Координаційної ради  Анатолій Олійник. – Нам потрібно мати уяву, як далі діяти при утворенні нових територіальних громад. В області різна картина по стану культури. Якщо в одних районах прогресивні методи і є результати, то є райони, які мають плачевний стан у закладах культури. Сьогодні ми обміняємось думками, обговоримо проблеми і сподіваюсь, що у 2017-м, який є останнім роком виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури, ми зможемо правильно скорегувати заходи.

Також з доповідями виступили голова Калинівської районної ради  Василь Поліщук, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, голова Іллінецької районної ради Сергій Загороднюк, голова Громадської Ради при Вінницькій обласній Раді Наталія Морозова, начальник відділу культури та туризму Мурованокуриловецької райдержадміністрації Валентина Веклюк. Голова облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що сьогодні питання не в браку коштів, а в креативності нових культурних напрямків, на які ці гроші будуть виділятися.

По завершенню роботи голова обласної Ради Анатолій Олійник, повідомив, що у ході засідання  в робочому режимі були напрацьовані першочергові напрями.