29 березня 2024 р.

Запобігти нещасним випадкам на транспорті

30.11.2018

За інформацією Першого заступника начальника Управління Держпраці Боківця Володимира Андрійовича за 10 місяців поточного року в соціально-культурній галузі Вінничини отримали травми більше 62 працівників, з них один працівник отримав травми не сумісні з життям (за аналогічний період минулого року - 37 працівників отримали травми).

Переважна більшість випадків стались внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Це випадок з лікарем  Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Бабійчуком В.Ю. Груповий нещасний випадок в с. Василівка Тиврівського району з двома працівниками Управління культури Вінницької області Попутчиком М.В. та Тамтурою А.В. та смертельний випадок неподалік с.Івча Літинського району з соціальним працівником Вінницького Благодійного Єврейського Центру Зволінською А.В.

Основні причини нещасних випадків – організаційні: порушення правил дорожнього руху, порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання посадових обов'язків, невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, допуск до роботи працівників, які не пройшли навчання інструктаж та перевірку знань з охорони праці, порушення працівниками вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, обладнання, машин, механізмів.

Управління  праці та соціального захисту населення Чечельницької РДА рекомендує  суб’єктам господарювання усіх форм власності  району вжити додаткових заходів, а саме:

1. У разі погіршення погодних умов обмежувати виїзд транспортних засобів.

2. Випуск транспортних засобів на лінію проводити тільки після проведення передрейсових технічних оглядів.

3. Керівникам забезпечити за свій рахунок проходження працівниками передрейсових медичних оглядів.

4. Перевірити комплектацію транспортних засобів медичними аптечками та іншими технічними засобами (знак аварійної зупинки, буксировочний трос, вогнегасник тощо).

5. Не допускати до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників, які не пройшли навчання, інструктаж (щоденно проводити) та перевіряти знання  з охорони праці.

Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Станіслав Мартинюк