20 квітня 2024 р.

З 16 січня 2021 року мова обслуговування споживачів – українська!

15.01.2021

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав, що відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

“У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був  - обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою", - наголосив Тарас Кремінь.

Уповноважений зазначив, що у разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою потрібно звертатися до Секретаріату Уповноваженого (01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua)