24 квітня 2024 р.

З 10 серпня по 10 вересня заборонено вилов раків

07.08.2020

З10 серпня у Вінницькій області почне діяти заборона на вилов раків. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Заборона діятиме до 10 вересня. В кожному регіоні України тривалість періоду заборони залежить від особливостей клімату. Про цеповідомляє Держрибагентство.

Зазначається, що основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків на водоймах загального користування та 50 екземплярів – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.