28 березня 2024 р.

З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом

12.04.2019

У квітні 2017 року Уряд розпочав програму "Доступні ліки".За цією програмою пацієнти можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я.

Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Перевіряється, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту.

Лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки». Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Аптека в смт. Чечельник яка має договір з НСЗУ находиться за адресою: вулиця Героїв Майдану, будинок 46. Аптека №2. ФОП «Котлінський».