Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
25 квітня 2024 р.

Як уберегтися від харчових отруєнь

21.03.2019

У літній період почастішали випадки спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов’язаних з вживанням продуктів харчування та питної води. Один з таких спалахів був в кінці липня в Чечельницькому районні.

 

Майже всі групові захворювання та отруєння виникають після проведення масових святкувань. В більшості випадків основними причинами спалахів є недотримання елементарних правил особистої гігієни, наявність носіїв інфекційних захворювань серед персоналу, що залучений до приготування страв, порушення технології приготування страв, зберігання харчових продуктів та готових страв в антисанітарних умовах та без належного температурного режиму.

Найчастіше джерелом передачі інфекцій стають готові страви: салати (особливо м’ясні та майонезами), заливні та фаршировані страви, ковбаси домашнього виготовлення, копченості, молочні продукти, кондитерські вироби з кремом тощо.

З метою профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь Держпродспоживслужба рекомендує:

  • не вживати продуктів харчування та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченим терміном споживання. Зберігати продукти тільки в умовах зазначених на упаковках та відповідно до передбачених термінів;
  • не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі в т.ч. на необлаштованих торгових місцях ( із землі). При купівлі продуктів харчування покупець має право вимагати від продавця документи, що засвідчують його якісь та походження;
  • не вживати незнайомі дикорослі ягоди та гриби.
  • при вживані страв «на природі» уникати потрапляння піску, грунту, комах;
  • не готувати їжу з сировини сумнівної якості. Приготовані страви вживати безпосередньо після приготування. Зберігання готових страв без холоду можливе до двох годин.
  • не брати в дорогу продуктів, що швидко псуються ( молочні страви, ковбаси, кондитерські  вироби та інші які необхідно зберігати охолодженими)
  • на святкування ( весілля, випускні вечори, дні народження тощо) не виготовляти багатокомпонентні страви, що потребують особливої термічної обробки та відповідних температурних режимів при зберіганні (паштети, фаршировані та заливні страви, рублені м’ясні страви та м’ясні салати).
  • овочі та фрукти, що вживаються в сирому вигляді ретельно мити під проточною водою;
  • не вживати сирих яєць, а перед приготуванням їх необхідно обов’язково мити;
  • при приготуванні та вживанні їжі не забувати за особисту гігієну рук, ретельно мити їх з милом;
  • для купання та відпочинку слід використовувати лише офіційні пляжі.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання (болю у животі, наявність проносу, блювоти, підвищення температури тіла, головного болю) необхідно терміново звернутися до лікаря. Самолікування небезпечне.

 

Начальник Бершадського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області  Губко Н.І.


« Повернутись