28 березня 2024 р.

Вселенський Патріархат надаватиме автокефалію без погодження з Москвою – Президент

04.09.2018

«Судячи, до речі, з учорашнього рішення Вселенського Патріархату, і Господь з нами, бо вчора було прийнято рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам, і в першу чергу Україні, право на створення помісної соборної православної української церкви». Про це Президент Петро Порошенко сказав під час урочистих заходів з нагоди початку нового 2018/2019 навчального року у ліцеї «Наукова зміна».

Глава держави зауважив, що процес був розпочатий три роки тому і став публічним у квітні після звернення Президента і підтримки цього звернення Верховною Радою, обласними радами, а також після звернення ієрархів православних церков до його Всесвятості Вселенського Патріарха.

Президент зауважив, що незалежна православна церква є одним із важливих елементів незалежної держави.

Офіційне інтернет-представництво Президента України