29 березня 2024 р.

Вміння знайти контакт з людиною, яка знаходиться в критичному стані

10.10.2013
Вміння знайти контакт з людиною, яка знаходиться в критичному стані- професійний обов’язок працівників служби екстреної медичної допомоги
      Це та багато інших важливих питань обговорювались на прес-конференції Директора департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Лідії Діденко, що відбулась 9 жовтня в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА і стосувалась виконання на Вінниччині Закону України «Про екстрену медичну допомогу» в рамках втілення пілотного проекту медичної реформи у регіоні.
«Безумовним пріоритетом в галузі охорони здоров’я є реалізація на Вінниччині ініціатив Президента України щодо модернізації системи надання екстреної медичної допомоги,- підкреслила Лідія Діденко. - Ми чітко бачимо ті завдання, які сьогодні стоять перед нами, повною мірою відчуваючи відповідальність за їх вирішення».
Директор Департаменту охорони здоров’я і курортів облдержадміністрації зупинилась на перших результатах медичної реформи в цілому та напрацюваннях, які сьогодні має область, втілюючи Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Серед важливих здобутків останнього року Лідія Діденко назвала створення Територіального медичного об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», до складу якого увійшли 6 станцій швидкої медичної допомоги.
Цьогоріч на території області здійснено маршрутизацію викликів екстреної медичної допомоги в тому числі через «Київстар» та «МТС» на єдиний телефонний номер 103.
Відновлено польоти санітарної авіації з залученням вертольота МІ – 2. Фінансування цього напрямку в поточному році збільшено у 2 рази в порівняні з 2012 роком. В поточному році здійснено 10 вильотів для надання екстреної медичної допомоги.
На Вінниччині ведеться повномасштабна робота з впровадження Національного проекту «Вчасна допомога»,завершено підготовчі заходи, розпочато комплектування штату оперативно-диспетчерської служби та закупівлю необхідного обладнання.
Завдяки активізації роботи первинної ланки вдалось зменшити на 7% кількість виїздів бригад швидкої медичної допомоги за рахунок переадресації неекстрених викликів лікарям сімейної медицини.
Одним із найвагоміших досягнень медичної реформи на Вінниччині Лідія Діденко назвала 100% забезпечення бригад швидкої медичної допомоги медикаментами та лікарським обладнанням, а машинного парку – необхідними паливно-мастильними матеріалами.
Збільшення фінансування дозволило в повній мірі застосовувати лікарями бригад швидкої медичної допомоги при гострому коронарному синдромі тромболізісну терапію препаратом МЕТАЛІЗЕ та доставку в перші три години цієї категорії хворих для проведення стентування в кардіоцентр МКЛ № 1що дало змогу значно зменшити смертність та інвалідізацію пацієнтів. За останні 3 місяці лікарями ШМД проведено 20 тромболізісних ін'єкцій та доставлено на проведення стентування 96 хворих.
Лідія Діденко акцентувала увагу на недостатній комплектації «екстренки» автомобілями швидкої допомоги. Зроблено в цьому напрямку чимало: з 2011 року, за рахунок фінансової підтримки уряду та обласної влади, кількість санітарних автомобілів в регіоні збільшена на 40 одиниць.
За її словами, в 2013 році із обласного бюджету виділено 1.5 млн. грн. на придбання двох реанімобілів та з державного бюджету планується виділити. на закупівлю санітарного транспорту 26 млн. грн.
Нові технології спонукають лікарів «швидкої» до професійного росту, адже складовими якісного надання екстреної медичної допомоги є не тільки вчасний доїзд до хворого та наявність медичних препаратів у сумці лікаря, а й глибокі фахові знання та навички, вміння знайти контакт з людиною, яка знаходиться в критичному стані та чекає на допомогу.