Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
16 квітня 2024 р.

Вінниччина готується до переходу на цифрове ефірне мовлення

15.08.2018

З 1 вересня 2018 року на території Вінницької області, як і в цілому по країні, буде відключене аналогове мовлення. Йому на зміну прийде цифрове ефірне наземне мовлення.



Про особливості запровадження цифрового мовлення на території Вінницької області розповів сьогодні  під час прес-конференції в Департаменті інформаційної діяльності  та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.

Посадовець підкреслив, що підставою для переходу з 1 вересня на цифрове мовлення є постанова Кабінету Міністрів України №509 від 13.06.2018 року «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України».

Проте, відключаються не всі аналогові передавачі: 34 аналогові передавачі, які транслюють програми НСТУ залишаються.

«Аналогове і цифрове мовлення співіснують вже 7 років (з 2011 р.).,- підкреслив Вадим Мазурик. На території Вінницької області встановлено 20 цифрових передавачів (мультиплексів) у 5-ти локаціях: Вінниця, с.Ободівка Тростянецького району, Погребище, Ямпіль та с.Володимирка  Шаргородського району. Споживачі отримуватимуть 32 канали у цифровій якості. Для покращення ситуації із цифровим покриттям в області планується встановлення передавачів в селищі Піщанка і с. Джугастра Крижопільського району. Також, принциповим питанням є налагодження сигналу у м. Могилеві-Подільському».

Посадовець наголосив, що навіть на території впевненого прийому цифрового сигналу  трапляються зони, де прийом дуже слабкий або відсутній. Це  часто пов’язано із  рельєфом місцевості. Іноді таку проблему можна вирішити переорієнтувавши антену, проте обов’язковим елементом для прийому  цифрового сигналу є спеціальний тюнер. «Державної програми щодо безкоштовної роздачі приставок немає, тож потрібно подбати щодо придбання такого тюнера заздалегідь»,- зазначив Вадим Мазурик.

Підсумовуючи сказане, посадовець розповів про шляхи співпраці із торговими мережами області, які реалізують тюнери для перетворення цифрового сигналу та підкреслив важливість забезпечення можливості придбання таких пристроїв всіма категоріями населення.

В ході прес-конференції заступник  директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська підкреслила, що обласна державна адміністрація тісно співпрацює в даному питанні з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, зокрема із  представником у Вінницькій області Вадимом Мазуриком. В області створено регіональну робочу групу з переходу на  цифрове мовлення, яку очолює заступник голови ОДА Олександр Крученюк.

«На минулому тижні був підготовлений лист на ТОВ «Зеонбуд» (оператор, що займається розбудовою цифрової ефірної мережі) за підписом голови ОДА  Валерія Коровія, з проханням  розмістити передавач у прикордонному Могилів-Подільському районі. Сподіваємось, що це спрацює як додатковий важіль впливу задля вирішення реальної важливої проблеми прийому цифрового сигналу»,- повідомила Альона Лавровська.

Відтак покриття цифрової ефірної мережі у Вінницькій області сягає 67%. «Це кращий показник, ніж у деяких сусідніх регіонів, зокрема Хмельницької області (менш ніж 50%), проте він є недостатнім і активна робота в даному напрямку ведеться»,- запевнив Вадим Мазурик.

З будь-яких питань стосовно  переходу на цифрове мовлення можна звертатись на гарячу лінію за телефоном 52-09-92.


Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації 


« Повернутись