25 квітня 2024 р.

Відома та маловідома Клариса Ліспектор

12.12.2016

Велику увагу  приділяють бібліотеки краєзнавчій  роботі.  Створено краєзнавчий куточок, де зібрана вся література про нашу область та район.  Особливо цікаво  дізнатися  про  відому  бразильську  письменницю, яка народилась в Чечельнику  -  Кларису  Ліспектор. 9 грудня минуло  39 років  від дня смерті письменниці, а 10 грудня  - її роковини від дня народження.  В бібліотеці  створено постійнодіючу книжкову виставку «Відома та маловідома Клариса Ліспектор»  , де зібрано книги,  подаровані американським   журналістом  Беном  Мозером , який у  2006 року відвідав наш край та дитячу бібліотеку ,а 15 червня 2007 центральну районну бібліотеку для дітей відвідали гості із Бразилії : дві професорки університету федерального  міста Сан –Пауло -   Надія Готліб  та Елза Міне, супроводжував їх помічник посла Бразилії  в Україні IropКозлов. Цікаво поспілкувалися ,  сфотографували  меморіальну дошку Клариси Ліспектор.

Завітали  гості в бібліотеку, на  постійнодіючу виставку : « Відома та невідома Клариса Ліспектор», де зібрано матеріали про письменницю , якою iцікавились наші гості, заради того, щоб побувати в містечку, де народилась знаменита бразильська письменниця, долали 12 годин перельоту до Києва та подорожували дорогами до Чечельника. Хоч дорога була далека, але  гocтiбули задоволені подорожею, енергійні та бадьорі зайшли до бібліотеки та поділилися   враженнями від дороги.  Вони  багато фотографувались, особливо вразила їxдоброзичливість та щирість наших людей.  Bciці матеріали iввійшли  в  фотоальбом , який видали  в  Бразилії про наш край, де народилась знаменита бразильська письменниця Клариса Ліспектор. Пані  Надія розповіла,  що вона є професором університету федерального MicтaСан -Пауло iвже 27 років вивчає творчість Клариси Ліспектор, яка  порівнюється з В. Стусом, та ін..письменниками, що були репресовані, а тепер відроджені та доступні нашим читачам. В 1993 р. пані Надія захистила професорсько -докторську дисертацію: «Викладач iдослідник літератури» працює з студентами iповідомила нам, що в університеті є група, студентів ентузіастів ,які хочуть відвідати Україну, зокрема Чечельник, і є багато студентів , які захистили свої дипломні роботироботами про творчість Клариси Ліспектор.

Завітайте до бібліотеки і, перегляньте  книги   про  відому письменницю,  яка  народилась в Чечельнику!