25 квітня 2024 р.

Відбулося експертне обговорення Стратегії реформування державного

21.08.2015
Відбулося експертне обговорення Стратегії реформування державного управління

20 серпня відбулося експертне обговорення Стратегії реформування державного управління за участю Міністра Кабінету Міністрів України Ганни Онищенко, керівництва Мін`юсту, Мінекономрозвитку, Мінфіну таНацдержслужби, народних депутатів, представників громадськості, фахівців у сфері державного управління та міжнародних експертів.
Загалом зустріч відбувалася у форматі дискусії, обміну думками і надання пропозиції для подальшої роботи над затвердженням і реалізацією цього документа.
Стратегія реформування державного управління (далі – Стратегія) є новою, але якщо подивитися з іншого боку, процес реформування державного управління вже триває не один рік.
«Звичайно на початку роботи над Стратегією ми вже мали певні напрацювання минулих років. Але на цей раз ми більш ґрунтовно підійшли до змістовного наповнення цього документа і залучили до процесу експертів Програми ЄС-ОЕСР Сігма та фахівців з інших органів виконавчої влади. Крім того, вирішили зібрати всі думки і пропозиції до цього документа від громадськості, тому проект Стратегії доступний для широкого обговорення на Урядовому порталі», - повідомила Ганна Онищенко.
Міністр звернула увагу присутніх на те, що Стратегія – документ, який, перш за все, містить  мету, цілі та основні пріоритети реформи державного управління, а на його виконання буде затверджено покроковий план дій. Найближчим часом обидва документи будуть внесені на розгляд Кабінету Міністрів.
Ганна Онищенко розповіла про основні пріоритетні напрямки реформи, закладені в Стратегії. Одна з основних цілей цього документа – це переформатування Кабінету Міністрів. За словами Міністра, Секретаріат вже розпочав роботу в цьому напрямку, а саме переглянув, за дорученням Прем`єр-міністра,  нехарактерні повноваження Кабміну, щоб у подальшому зменшити виконання невластивих йому функцій. Відповідний законопроект вже у вересні може бути поданий до Верховної Ради.
«Важливою ціллю Стратегії повинно бути підвищення ролі міністерств у прийнятті рішень. А Кабінет Міністрів, в свою чергу, має формувати політику держави, виконувати стратегічну та  координуючу  роль», - зазначила Ганна Онищенко.
Крім того, Стратегія передбачає реформування державної служби, відповідний законопроект перебуває на розгляді у народних депутатів. Міністр висловила сподівання, що окрім технічних поправок, найближчим часом будуть узгоджені принципові політичні питання і закон нарешті буде прийнято.
«Розробляючи Стратегію,  ми ставили перед собою досить амбітні плани  і основною нашою метою було створення ефективної системи державного управління, яка заслуговує високої оцінки на міжнародній арені. Але в першу чергу,  цей документ  потрібен нашому суспільству», - підсумувала Міністр.