23 квітня 2024 р.

Відбулась семінар-нарада про зміни в законодавстві щодо соціального страхування

12.12.2018

Сьогодні, 12 грудня, у залі засідань адміністративного приміщення Чечельницької районної ради відбулась семінар-нарада за участі голів і членів комісій (уповноважених) із соціального страхування, головних бухгалтерів  та інших представників страхувальників Чечельницького району.

В роботі семінару взяли участь начальник Бершадського відділення Управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Другак Микола Анатолійович, фахівці Управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області: Палій Ірина Миколаївна – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення і Кузьмінець Валерій Миколайович – завідувач сектору експертизи тимчасової непрацездатності, спеціалісти Бершадського відділення Управління.

Під час наради були обговорені питання:

• про зміни в законодавстві щодо соціального страхування;
  • про роботу комісії з соціального страхування;
  • про порядок видачі і заповнення листків непрацездатності;
  • основні аспекти проведення експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я.

Крім того, порушувалися питання стосовно організації роботи щодо фінансування страхувальників, попередження неправомірних виплат та зниження заборгованості по коштах Фонду, зокрема велика увага приділялася типовим порушенням, що допускають страхувальники при поданні заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення та звітності по коштах Фонду.

Зацікавленість присутніх голів комісій із соціального страхування та головних бухгалтерів підприємств та організацій Чечельницького району була в  питаннях змін, які відбулися з 1 жовтня 2018 року, а саме: почав працювати новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам, а з ним — нова заява-розрахунок лікарняних та окремих виплат потерпілим на виробництві. Ноу-хау нового порядку — можливість подати заяву-розрахунок в електронному вигляді з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Під час семінару-наради присутні мали змогу обговорити актуальні питання щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також поставити запитання та одразу отримати кваліфіковані відповіді фахівців Фонду.