Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
19 березня 2024 р.

В Україні заборонили використання азбестоцементних труб в системах водопостачання та каналізації, – норми ДБН

15.02.2019

Для підвищення безпеки здоров’я людей у нових змінах до державних будівельних норм «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди» вилучена можливість використання азбестоцементних труб при проектуванні напірних водоводів та мереж водопостачання, а також каналізаційних трубопроводів. Ці норми вступили в дію 29 січня 2019 року.

 

«З 2013 року в ДБН щодо внутрішнього водопроводу вже діє норма щодо неможливості використання азбестоцементних труб у внутрішніх водопровідних мережах. Цього року почали діяти аналогічні зміни до ДБН для проектування напірних водоводів, зовнішніх мереж водопостачання та каналізаційних трубопроводів. Чому? Через те, що азбест, а також матеріали та вироби з нього є канцерогенними, тобто дуже шкідливими для здоров’я людини. У багатьох країнах ЄС, наприклад, в Німеччині та Франції, вироби з азбесту взагалі заборонені до використання», - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, азбестоцементні труби використовуються вже понад 100 років і довгий час, до появи полімерних труб, були майже незамінні, але зараз є багато безпечніших матеріалів для використання в тому ж водопостачанні.

Зміни були розроблені ДП «Український державний науково-дослідний і проектно-вишукувальний інститут «УкрНДІводоканалпроект» та внесені до ДБН В.2.5-74-2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та ДБН В.2.5.75-2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди».

Довідково

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 
 

« Повернутись