28 березня 2024 р.

В районі проходить підготовка до командно-штабних навчань

12.07.2018

Відповідно  до організаційних  вказівок Департаменту  цивільного  захисту обласної державної адміністрації   з підготовки та проведення командно-штабного навчання  з органами управління цивільного захисту Чечельницького району, яке  пройде 24-25 липня 2018 року,   11 липня головою  райдержадміністрації С. Пустовим проведено заняття з керівним складом цивільного захисту району по оповіщенню та діях у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

На заняттях були присутні районні спеціалізовані служби цивільного захисту, підприємства, установи і організації, які забезпечують виконання заходів цивільного захисту, сільські  голови, члени районної комісії  з  питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних  ситуацій.

У своєму  виступі  голова райдержадміністрації  поставив чітке  завдання    відповідально  віднестись до  навчань, підготувати всі  необхідні  матеріали, уточнити плани реагування на  надзвичайні  ситуації.

С. Пустовий  також  акцентував  увагу  присутніх  на сьогоднішніх  викликах   перед керівним  складом  цивільного  захисту,  враховуючи  реальну  ситуацію  на  сході держави. Також  до присутніх було  доведено  затверджений головою РДА  план  підготовки  до  навчань, у  якому  визначено  конкретних виконавців  та  терміни.

Завідувач сектором  цивільного захисту, оборонної роботи та  взаємодії  з правоохоронними  органами  райдержадміністрації О. Шестаківський доповів присутнім про порядок  дій  з оповіщення при  виникненні  надзвичайних  ситуацій, про  дії за  сигналами  цивільного  захисту. Також він  ознайомив  присутніх  з  їх обов’язками  у  сфері  цивільного захисту.

Під  час  командно-штабних  навчань 24-25 липня  в  районі  планується  виконати  такі  заходи;

оповіщення та збір керівного складу цивільного захисту району,  а також районної комісії з питань ТЕБ та НС і евакуаційної комісії;

переведення цивільного захисту на особливий період при раптовому нападі супротивника;

організацію цілодобової роботи запасного пункту управління району та  порядок управління з нього силами цивільного захисту, організації взаємодії з органами управління територіальною обороною;

організацію укриття населення в захисних спорудах за сигналом «Повітряна тривога»;

дії керівного складу цивільного захисту району з організації і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у ході ліквідації наслідків авіаційного ураження об’єктів інфраструктури  району та надзвичайних ситуацій (подій), які можуть виникнути в особливий період;

проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у ході ліквідації наслідків ДТП із зіткненням двох автомобілів.