29 березня 2024 р.

В. Гройсман : Україна не зупиниться на шляху реформ

27.01.2015

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман наголошує на необхідності якнайшвидшого реформування системи місцевого самоврядування, проведенні децентралізації влади.

«Багато хто говорить про те, що війна - не час для проведення реформ, а децентралізація влади послабить нашу країну. Я категорично з цим не погоджуюсь, оскільки якісна система управління, ініціатива на місцях, на рівні громад, районів і областей, ініціативи, які сьогодні приноситимуть успіх у розвиток нашої держави, мають бути реалізовані, а для цього потрібно змінити систему», - заявив В.Гройсман, відкриваючи у понеділок розширене засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.
Він зазначив, що минув вже майже рік з початку військової агресії з боку Російської Федерації щодо нашої держави. І нині, заявив він, відбуваються «нелюдські, звірські події», коли і у Волновасі, і у Маріуполі «загинули абсолютно невинні люди».
«Мета у цьому єдина - щоби Україна не відбулася, щоб зробити усе, аби Україну знищити, - заявив він. - Але я переконаний, що ми ніколи цього не допустимо, і цього не відбудеться».

«Нас хочуть зупинити на шляху перетворень, реформ і змін, тому що для когось це страшний сон - коли Україна буде успішною, а вона буде успішною, і у мене немає жодних сумнівів у цьому, - зазначив В.Гройсман. - Це означатиме, що Російська Федерація не зробила те, що зробить Україна».
Голова Верховної Ради поінформував, що у вівторок відбудеться засідання Парламенту, на якому планується прийняти рішення у зв’язку із ситуацією, що склалася на Сході України, підвищення обороноздатності нашої держави.
Звертаючись до учасників зібрання, Голова Верховної Ради заявив, що метою зустрічі є напрацювання «плану дій спільної роботи, яка має привести до чітких зрозумілих реформ у сфері місцевого самоврядування».
«Нинішню систему місцевого самоврядування потрібно змінити, змінити швидко, професійно, якісно», - сказав В.Гройсман, додавши, що є багато теоретичних і практичних напрацювань, які сприятимуть швидкому проведенню декларованих змін.
У цьому контексті Голова Верховної Ради заявив, що у жовтні цього року чергові місцеві вибори мають пройти на новій основі, і для цього потрібно «рухатися дуже інтенсивно, але виважено і чітко».