16 квітня 2024 р.

В. Гройсман : Конституційна реформа є інструментом досягнення

13.07.2015

В.Гройсман: Конституційна реформа є інструментом досягнення Україною успіху

Конституційна реформа є інструментом, який дозволить нашій державі досягти успіху. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, виступаючи під час зустрічі з членами правління Асоціації міст України у п’ятницю.
«Ми підійшли до ключового моменту - або ми фундаментально закріплюємо принципи місцевого самоврядування у змінах до Конституції, або ми далі продовжуємо ходити і розповідати про наші проблеми, люди і далі будуть виключені з процесу прийняття рішень, а всі надбання, у тому числі, щодо фінансової децентралізації, можуть бути змінені в один прекрасний момент будь-ким з депутатів, - сказав В.Гройсман. - Саме розвиток місцевого самоврядування є запорукою успіху і європейської інтеграції України».
«Прийняття Конституції - це базова, фундаментальна річ, - заявив керівник Парламенту.
«Ми вперше отримали ситуацію, за якої дуже швидко наблизилися до реальних змін», - наголосив Голова Верховної Ради, нагадавши, що законопроект про внесення змін до Конституції України отримав схвальну оцінку Венеціанської комісії, і її рекомендації були враховані в остаточній редакції тексту законопроекту, який внесений Президентом України до Верховної Ради. При цьому В.Гройсман назвав висновок Венеціанської комісії «знаком європейської якості на цих змінах».
За його словами, пропоновані зміни «абсолютно відображають і потреби місцевого самоврядування, і баланс влад і противаг, і відповідним чином забезпечать зовсім інший підхід до розвитку нашої держави».
Він також зауважив, що «вперше Прем’єр-міністр України публічно підтримує зміни щодо децентралізації», додавши: «Нас підтримує весь світ».

«Тепер ми маємо самі себе підтримати, бути далі наполегливими щодо прийняття цих рішень, їх впровадження, і врешті решт отримання нормальної системи управління державою», - сказав В.Гройсман, заявивши, що «центром прийняття рішень щодо життя людей» має бути не центральна влада, а саме громади. «Вся Європа, яка досягла успіху, говорить про те, що це мають бути громади», - сказав він.
«Є базові, системні принципи, які передбачені цією Конституцією, і ми стоїмо на порозі прийняття рішень. Буде початок нашої спільної якісної реформи і крок вперед», - наголосив він.
В.Гройсман поінформував про основні конституційні новації, зазначивши, що «ми вибрали те першочергове, що може бути компромісом і спільною позицією для прийняття рішень».
Серед «фундаментальних» змін В.Гройсман назвав ліквідацію місцевих державних адміністрацій, замість яких передбачається створити виконавчих комітетів обласних і районних рад; визначення громад базовим рівнем місцевого самоврядування; запровадження принципів повсюдності і субсидіарності місцевого самоврядування; гарантії фінансової незалежності місцевих органів влади.
Керівник Парламенту також зазначив, що віддаючи в ході децентралізації повноваження, держава забезпечує одночасно ефективний контроль і зупиняє ті рішення, де місцеві органи влади виходять за межі своїх повноважень, детально роз’яснивши відповідні статті законопроекту. «Це не каральний меч, це запобіжник від сепаратизму і розвалу держави», - зазначив він.
«Ми стоїмо на історичному водорозділі: або ми знаходимо сили і консолідацію і проводимо масштабну децентралізацію влади і підвищуємо роль громадянського суспільства в прийнятті рішень через органи місцевого самоврядування, або ми ніколи в житті не зможемо позбутися нашого централізованого пострадянського минулого, - підсумував В.Гройсман. - Це наша спільна відповідальність, спільна реформа, наші спільні погляди, наша командна робота».
«Це буде, напевно, чи не єдина повноцінна європейська реформа, яка дозволить нам рухатися шляхом європейської інтеграції», - сказав Голова Верховної Ради.

Адреса FTP, за якою ви зможете отримати відео про зустріч Голови Верховної Ради України В.Гройсмана з членами правління Асоціації міст України та брифінг:

ftp://217.20.163.135
log: visitor