20 квітня 2024 р.

Увага: Спалювати суху траву заборонено!

14.03.2019

З  приходом весни в Україні почастішали пожежі внаслідок спалювання сухої трави та сміття. Щороку кількість пожеж такого роду збільшується, бо люди вважають для себе дешевшим підпалити поле чи лісосмугу, ніж прибирати. Не стають уроком ні спалені будинки, ні шкода  природі.

Як показує практика, пожежі виникають через недотримання елементарних правил пожежної безпеки. При виявленні будь-яких ознак пожежі треба одразу телефонувати 101, а потім вже намагатися загасити пожежу власними силами.
   Багаття на присадибній ділянці чи навіть на відпочинку потрібно розпалювати не ближче 25 метрів до хвойного лісу, і 50 метрів – до змішаного. Якщо ви прибираєте траву чи сміття, то виносьте його на спеціальний смітник. Якщо ж ви його спалюєте на своїй ділянці, то відстань повинна бути не менше 15 метрів від будь-якої господарчої будівлі чи житлового будинку. У вітряну погоду категорично забороняється спалювати траву чи сміття, тому що вогонь швидко перекидається на горюче оздоблення. Ні в якому разі не дозволяється розводити багаття дітьми без нагляду дорослих. В мікрорайонах між будинками повинні бути протипожежні розриви, які ні в якому разі не повинні бути захаращені.
    Відповідно до чинного законодавства про адміністративні правопорушення ст. 77, випалювання торфів, лугів, лісопосадок тягне за собою адміністративну відповідальність. На громадян накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімум доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 70. Юридичні особи прирівнюються до посадових осіб.
   Відповідно до Кримінального кодексу України, якщо дана особа буде встановлена і їй буде пред’явлено звинувачення, то передбачена кримінальна відповідальність за навмисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.
    З року в рік кількість таких пожеж збільшується, «завдяки» нашим фермерам, які навмисно спалюють поля і лісосмуги, щоб не прибирати та не обробляти їх. Як пояснюють люди, вони вважають, що це дешевше. Але, як показує практика, це не дешевше в жодному разі, бо завдає не тільки матеріальних, а і екологічних втрат нашій державі.

Районний сектор ДСНС закликає  всіх бути  свідомими громадянами не  порушувати  законодавство  та  пам’ятати що  дим  від спалювання  сухої  рослинності  чи  сміття  є надзвичайно  токсичним та  негативно  впливає  на  здоров’я людини.