29 березня 2024 р.

Уряд посилює матеріальне забезпечення і збільшує програму підтримки пенсіонерів та людей з інвалідністю

23.03.2020

Із 1 квітня людям похилого віку, розмір пенсій яких становить менше 5 тисяч гривень, соціальним пенсіонерам та особам з інвалідністю буде виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 1 тисячі гривень.

1 тисяча гривень буде виплачена близько 10,6 млн осіб. Для цього розроблено відповідні зміни до бюджетного кодексу, які найближчим часом будуть схвалені Урядом і направлені до Верховної Ради.

Із травня заплановано провести індексацію усіх пенсій.

Будуть проіндексовані пенсії 8,5 млн пенсіонерів, розмір індексації – 11,6%.

Усі соціальні виплати, допомоги та пенсії будуть нараховуватися і виплачуватися вчасно і в повному обсязі!

Крім того, Урядом опрацьовуються рішення щодо збільшення соціальних норм та нормативів для нарахування субсидій.

В областях формуються списки одиноких пенсіонерів, яким доставлятимуть ліки, продуктові набори та допомагатимуть з оплатою житлово-комунальних послуг.

40 тисяч соціальних працівників на місцях пройшли спеціальне навчання, як діяти в умовах карантину. Їм нададуть списки громадян, котрим вони допомагатимуть з доставкою ліків та грошей. Люди пенсійного віку в даних умовах не повинні сидіти в чергах банків та інших установ, а дотримуватись карантину в першу чергу.

Українцям не будуть нараховувати пені та штрафи за невчасну сплату за житлово-комунальні послуги.

Субсидії та усі види соціальної допомоги, термін дії яких закінчується, перепризначать автоматично.

При виникненні запитань щодо отримання соціальних виплат, пенсій, субсидій громадяни можуть звертатися на Урядову “гарячу” лінію за телефоном 15-45 та до контакт-центру Пенсійного фонду – 0 800 503 753