25 квітня 2024 р.

Управління праці та соціального захисту населення Чечельницької райдержадміністрації попереджає:

05.07.2018

Нинішня спека відповідає V ступеню пожежної небезпеки.

Це той ступінь при якому незначне навколишнє подразнення (тертя - статична електрика, різного виду скло діє як лінза, контакт з нагрівними елементами комбайнів, автомобілів, тракторів) визиває некеровану пожежу.

З початком жнив оперативною групою управління вивчено стан справ в 36 підприємствах, виявлено 49 порушень нормативно –правових актів з охорони праці та пожежної безпеки. Зобов’язано керівників поновити та доукомплектувати згідно норм первинними засобами пожежогасіння  підрозділи господарств та механізовані засоби пересування, задіяні на жнивах.

З метою попередження як виробничого травматизму, так і травматизму невиробничого характеру, збереження природозаповідного фонду району, хлібних масивів

Категорично забороняється спалювання сухої рослинності, cтерні, сміття та інш., (ст.27 України «Про рослинний світ » та ст.39 Закону України «Про тваринний світ»).

За самовільне випалювання стерні на хлібних масивах, а також підпали прибережної зони, рослинності водойм, різного роду польових насаджень, сміття та враховуючи,  що територія району віднесена до природозаповідного фонду,  адміністративний Кодекс України, ст.77 передбачає штраф для громадян від 340 до 680 грн, для власників орендованих ділянок (посадових осіб) - штраф від 1190 до 1700 грн.

За особливо великі збитки передбачена кримінальна відповідальність.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  Валентина Якимчук