20 квітня 2024 р.

Україна має здійснити ще низку суттєвих реформ, які дозволять збільшити інвестиції в економіку – Глава держави

01.10.2018

Президент Петро Порошенко наголошує, що незважаючи на вже значне просування у питанні поліпшення інвестиційного клімату в державі ще є ціла низка важливих реформ і кроків, що й надалі мають сприяти поліпшенню умов для роботи представників бізнесу та збільшенню інвестицій.

«На порядку денному України лишається багато суттєвих реформ, результатом яких повинні стати масштабні інвестиції в розбудову інфраструктури, промисловості, сільського господарства та високотехнологічних галузей економіки. Позитивні тенденції нам треба посилити наступними реформаторськими кроками», - сказав Глава держави під час виступу на відкритті 10-го економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи».

«Ще до виборів ми могли б ухвалити закон про податок на виведений капітал, хоча правильніше його було б назвати податком на виведення капіталу – все, що ти інвестуєш, ти податки не сплачуєш. Спрощується система обліку, зменшується будь-яка можливість тиску на бізнес. І лише те, що ти виводиш з бізнесу – заплати податки», - зазначив Петро Порошенко.

«Це чесно. Це чесний, прозорий і ефективний діалог з державою», - переконаний він.

«Ведемо роботу для того, щоб привести дуже позитивний іноземний досвід», - додав Глава держави, подякувавши за досвід у цьому питанні Президенту Естонії, Віце-президенту Європейської комісії за підтримку, грузинським партнерам, де такий податок ефективно працює, Італії та іншим країнам.

Він висловив переконання, що Україна у реформах має використовувати кращий досвід. «Бо саме це стимулює вкладати у виробництво, а не виводити кошти з обороту. Саме це є тим революційним кроком, який має забезпечити зростання ВВП. Така податкова інновація в першу чергу корисна для всього промислового потенціалу України і я абсолютно переконаний, що вона ефективно спрацює і на Харківщині»,- підкреслив Президент.

Також серед найближчих планів Петро Порошенко назвав прийняття закону про концесії, закону про процедуру банкрутства, закону про бізнесомбудсмена з реальними правами, про посилення персональної відповідальності працівників контролюючих органів за не ефективну роботу.

«Дуже важливим є і законопроект про національне бюро фінансової безпеки. Законопроект, який забороняє на багато кілометрів представникам контролюючих органів, силовикам підходити до бізнесу», - сказав Петро Порошенко, зазначивши, що це має захистити бізнес від тиску правоохоронних органів.

«Кроки з покращення інвестиційного клімату і створення нових робочих місць мають точно супроводжуватися продовженням політики легалізації зайнятості і зростання заробітних плат, що в свою чергу може сприяти підвищенню пенсій», - додав Президент.