16 квітня 2024 р.

Станіслав Мартинюк: Кожному новонародженому - "пакунок малюка"

17.10.2018

Урядова ініціатива «пакунок малюка» - це пілотний національний проект з соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства, який стартував 1 вересня поточного року. «Пакунок малюка» надається всім родинам, в яких народжуються діти, незалежно від місця народження, після подачі відповідної заяви до управління соціального захисту.  На цьому наголошує начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Станіслав Мартинюк.

Зокрема, Станіслав Миколайович підкреслює, що даний проект працює на ранню допомогу і направлений на створення стабільної системи захисту здоров’я матері та дитини, формування відповідального батьківства в Україні. Однак, «пакунок малюка» в жодному разі не впливає на отримання грошової виплати – це окрема додаткова натуральна допомога, яка надається кожній дитині, яка народилася. Також пакунок не впливає на обрахування сукупного доходу родини, якщо він потрібен для надання інших соціальних виплат. Вартість одного пакунка складає 3 тис. 377 грн 80 коп.

Довідково

30 травня 2018 року затверджено Державну соціальну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року.

20 червня Уряд затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Міністерство соціальної політики провело масштабну роботу щодо самого наповнення пакунка малюка, і до його складу входять 25 речей, необхідних при народженні малюка.