Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
27 квітня 2024 р.

Шкода від спалювання сухої трави

11.04.2019

З приходом  теплої  весняної  погоди  рятувальники б’ють  на  сполох  через безконтрольне  та безвідповідальне  спалювання громадянами  сухої  трави   та  сміття.

      На прртязі   05-07 квітня   Чечельницькі  рятувальники  здійснили 3 виїзди  на  гасіння  сухої трави.   

   

     05.04.2019 року  горіла  суха  трава  між  Ольгополем  та Демівкою  на  площі  1,5 гектара,  а  також  в с. Тартак  по  вулиці  Фабричній.

     06.04.2019 року  в с. Каташин  сталось  займання  сухої  рослинності  на  площі   4 гектари.

      Всього  на  Вінничині  протягом  вихідних   сталось  22 загоряння  сухої  трави  через навмисні  підпали.  В Україні  цього  року  вже  зафіксовані  2 випадки  загибелі  людей  на  таких  пожежах.

      З  кожним  таким  викликом пожежники  несуть  значні  матеріальні  збитки,   витрачаючи  в  середньому  по 50 літрів  пального на  кожен  виїд. Гасіння   такої  пожежі  займає  багато  часу  і  зусиль. Реагуючи  на  виклик  пов’язаний  з підпалом   сухої  трави  рятувальники  можуть  не  встигнути  приїхати вчасно  до  житлового  приміщення  чи  іншого  місця  виникнення  надзвичайної  події.

      Екологи  звертають  увагу  на  те, що   в  траві  чи  очереті весною   гніздяться  птахи, яких  може  знищити вогонь. Для людей, які страждають  серцево-судинними  захворюваннями  чи  хворобами  органів  дихання  дим   є надзвичайно  шкідливим та  призводить  до  загострення  хронічних  хвороб.

     Спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

      1. Руйнація ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

    2. На природних ділянках вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

    3. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

    4. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

   5. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.

   6. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

    Нагадуємо, несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) КУпАП, її санкція передбачає накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

     Згідно зі статтею 77–1  за самовільне випалювання рослинності або її залишків  передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень.
      За статтею 245 ККУ знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — карається штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років.
       Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного. випалювання сухої рослинності та її залишків!
Запобігайте виникненню пожеж в екосистемах! Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі!
      У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте за номером 102, у випадку пожежі — 101.
      Будь свідомим громадянином — не пали сміття та траву!


« Повернутись