28 березня 2024 р.

Щодо послаблення протиепідемічних заходів на території області і району

28.05.2020

Відповідно  до  постанови  Кабінету Міністрів України від  20.05.2020 року № 392 та етапів послаблення протиепідемічних  заходів  на  території області  25 травня 2020 року  відбулось  засідання  обласної  комісії з питань  техногенно-екологічної  безпеки  та  надзвичайних  ситуацій на якому розглянуто пропозиції  Департаменту охорони  здоров’я, Департаменту  міжнародного  співробітництва та регіонального розвитку, управління  фізичної  культури та  спорту, управління  у  справах національностей та   релігій.

Нагадаємо   що  постанова КМУ  № 392 від 20.05.2020 року  дає  можливість  регіональним комісіям з питань  ТЕБ та НС послаблювати протиепідемічні  заходи, але підставою  для  цього  мають  бути  реальні  значення   по  основних показниках:

по перше кількість нових випадків  захворюваності  на COVID-19 за  останні 7 днів по області має  бути  меншої  12 осіб на 100 тис. населення, для Вінниччини це - 186. По  області цей  показник  станом  на  25.05.2020 року  був  150 осіб;

по друге завантаженість  ліжок для  хворих  має  бути меншою  за  50 %. По  області цей показник  становить 30 %;

по третє  в області  має проводитись  не  менше 12 тестувань на COVID-19  на 100 тис. населення, протягом 7 днів. На Вінниччині  проведено 30 тестувань.

Тобто,  за  всіма  параметрами  обласна  комісія  цілком  об’єктивно  прийняла   наступні  рішення:

• відновити можливість здійснення  планових  госпіталізацій у  закладах охорони  здоров’я області;
  • відновити роботу  готелів (крім  ресторанів у них), за умов  дотримання  санітарних  та протиепідемічних  заходів;
  • відновити навчально-тренувальні  збори  спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів;
  • проведення обласних спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб (спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів членів збірних команд області).
  • дозволити   проводити звершення та відвідування богослужінь в храмах Вінницької області з дотриманням всіх санітарно - епідеміологічних вимог за умов наповнюваності храмів не більше однієї особи на 10 кв. метрів приміщення.

На території  Чечельницького району  на  даний  час  не  зареєстровано  жодного випадку захворюваності  на коронавірусну  хворобу. Тому  районною  комісією  прийняті аналогічні  рішення щодо послаблення  карантину.

Всі  інші   заборони та  обмеження  залишаються. Рішення про їх скасування  буде  прийматись  лише  на підставі детального  аналізу  ситуації. Тому  суспільство  і  органи  влади повинні  продовжувати виконувати рекомендації  медиків, щоб  не  зірвати  позитивну  динаміку  боротьби  з  недугою.