29 березня 2024 р.

Семінар-практикум "ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: шляхи впровадження в закладі дошкільної освіти "

14.12.2018

12 грудня 2018 року на базі Чечельницького закладу дошкільної освіти «Веселка» відбувся семінар-практикум для адміністрації закладу та членів команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами за темою "ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: шляхи впровадження в закладі дошкільної освіти"

Метою проведення семінару-практикуму було визначити ефективні шляхи формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти, обмін досвідом впровадження інклюзивного навчання у закладі.

У роботі семінару - практикуму участь взяли Люлько Л.В.- провідний інспектор відділу освіти, Панасюк Т.А. - голова профспілки працівників освіти, методист РМЦ, Химич Ж.М. - методист РМЦ, Жукова В.П. - директор ІРЦ, Торунда О.П. - вчитель логопед ІРЦ, Шевчук Н.А. - директор Чечельницького закладу дошкільної освіти «Веселка», адміністрація закладу.

У ході роботи семінару-практикуму обговорювалися такі питання:

1. Нормативно-правове забезпечення інклюзивного навчання в умовах закладу дошкільної освіти.
  2. Організація освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти.
  3. Особливості інклюзивної дошкільної освіти.
  4. Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗДО.
  5.  Співпраця закладу дошкільної освіти та Інклюзивно-ресурсного центру.
  6. Оформлення документації для здійснення психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими потребами.
  7. Поради й рекомендації вихователю, у групі якого навчається дитина із особливими освітніми потребами.

Проведення семінару-практикуму, активна співпраця Чечельницького дошкільного закладу «Веселка», методичного супроводу районного методичного кабінету, ІРЦ та учасників семінару наочно продемонструвала, який значний, а головне, важливий об’єм роботи можна здійснити, якщо працювати спільно, послідовно й організовано.

Семінар пройшов цікаво та змістовно.