28 березня 2024 р.

РНБО обговорює фінансування оборони на наступний рік: "Маємо забезпечити

12.11.2015

РНБО обговорює фінансування оборони на наступний рік. «Маємо забезпечити належну оборону країни» – Президент

Президент провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене питанню фінансування сектору оборони та безпеки в наступному році.
Глава держави нагадав, що у Стратегії національної безпеки України фінансування потреб безпеки і оборони визначено на рівні не менше 5% ВВП. Згідно Воєнної доктрини, безпосередньо на оборону має витрачатися не менше 3% ВВП.
Президент назвав одним з головних пріоритетів підвищення зарплат військовослужбовців, в першу чергу тих, хто йде на контрактну службу. «Ми бачимо, що в умовах необхідності проведення демобілізації значна частина може бути залучена до лав Збройних Сил на контрактну основу», – сказав Глава держави.
Також пріоритетами у фінансуванні визнано проведення інтенсивної бойової підготовки, реалізацію державного оборонного замовлення, розширення спроможності розвідувальних органів, посилення контррозвідувального захисту, боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю, облаштування і забезпечення захисту державного кордону України, модернізацію морської охорони.
Глава держави відзначив, що вже вдалося значно підвищити ефективність використання коштів, зокрема, завдяки діяльності волонтерського десанту в Міністерстві оборони, створенню офісу реформ, переходу на електронні торги, звільненню низки посадовців за підозрою у корупції.
Президент наголосив, що заплановані витрати на оборону виходять із відносно оптимістичного прогнозу розвитку ситуації на Сході. «Як мінімум з того, що перемир’я триватиме, а активних бойових дій не буде, і ми зможемо завершити відновлення боєздатності армії, яка була зруйнована у попередні роки. Але у разі істотного загострення ми маємо бути готові до того, що ці витрати доведеться збільшувати», – сказав Верховний Головнокомандувач.
Президент особливо привернув увагу то того факту, що наші затрати на оборону мінімум у 20 разів нижчі за аналогічні видатки Росії. «Але і при такій кричущій різниці Збройні Сили України забезпечили і будуть забезпечувати належну оборону країни», – заявив Президент.
«Наступного року, як в цьому і в минулому, ми будемо комбінувати військові зусилля з дипломатичними, і обов’язково переможемо. Бо ніхто не може зрівнятися з українцями у бойовому дусі, патріотизмі, вишколі, моральному дусі. Підтвердженням цього є те, що з нами – весь світ. В цій визвольній війні з нами є правда. Бо на нашій території знаходиться ворог. Ми маємо зробити все можливе, щоб звільнити українську землю. І ще раз наголошую на тому, що за ці півтора роки ми підняли боєздатність Української армії на рівень однієї з найкращих на континенті», – заявив Президен