26 квітня 2024 р.

Питання підтримки України з боку ЄС – це питання захисту спільних цінностей і норм міжнародного права, – Володимир Гройсман під час зустрічі з Президентом ЄР

08.07.2019

Питання підтримки України – це не питання позиції окремих країн або окремих політиків, це питання захисту спільних цінностей і норм міжнародного права, в тому числі в умовах міжвиборчого періоду як в Україні, так і Європейському Союзі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском.

Це останній візит Дональда Туска до Києва як Голови ЄР. Невдовзі в Європейському Союзі оголосять нових очільників провідних європейських інституцій – як того вимагають принципи оновлення влади після загальноєвропейських виборів.

Вчора, 7 липня, Дональд Туск відвідав Станицю Луганську, де працює контрольно-пропускний пункт для перетину лінії зіткнення. Інфраструктура КПП – розбомблена і становить загрозу життю людей, які щодня переходять на підконтрольну або не підконтрольну українській владі територію. Коментуючи все побачене, Туск запропонував здійснити конкретну допомогу цій території. Глава Уряду подякував за таку увагу до ситуації на Донбасі і підкреслив, що важливим буде не тільки гуманітарна допомога, а й збереження механізму покарання агресора, який спричинив всі ці страждання. І тому збереження санкцій і всебічна підтримка України в контексті відновлення територіальної цілісності є актуальним і важливим елементом двосторонніх відносин.

Прем’єр-міністр наголосив, що інтеграція до Євросоюзу є стратегічною ціллю України. «Ми заклали основи змін економіки, соціальної сфери, ми прагнемо встановлення європейських стандартів життя всередині України. Вважаю, що не можна сходити з цього шляху, – сказав Володимир Гройсман. – Дуже важливо в транзитний період зміни влади забезпечити незворотність курсу євроінтеграції. Для нас це фундаментальний напрямок».

У свою чергу Дональд Туск підкреслив: «Попереду буде більше викликів для всіх нас – і для України, і для друзів України в Європі. Але ми бачимо, що Україна демонструє високі політичні стандарти. І хочу відзначити особисту роль Глави Уряду в цьому процесі. Хочу запевнити, я особисто завжди буду поряд з Україною і буду підтримувати Україну, на яких би посадах не працював у майбутньому».

Дональд Туск наголосив, що залишатиметься другом і союзником України.

«Для мене ви всі – герої, – сказав Дональд Туск. – ЄС має бути вдячним і пишатися тим, що має такого партнера, як Україна».