31 травня 2020 р.

Привітання керівників району з Днем української писемності та мови

08.11.2019

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, приурочений українському літописцю Нестору – послідовнику творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства ще у 1997 році було видано відповідний Указ Президента України. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність!

Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу.

Культура і мова об’єднані в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства. Мовна культура, як складова культури і як одна з її форм, є першою ознакою культури людини, що в наш час є особливо значущим і актуальним.

Всебічна підтримка державної української мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України.

Робімо все, кожен на своєму місці, для того, щоб берегти і примножувати те велике надбання, яке принесли в Київську державу наші пращури, яке розвивали і продовжують розвивати чимало наших земляків.

Щиросердечно вітаємо всіх з Днем української писемності та мови!

З повагою,

Голова райдержадміністрації                                              Голова районної ради

Сергій ПУСТОВИЙ                                                                Сергій П’ЯНІЩУК