18 квітня 2024 р.

Про розвиток молочної галузі тваринництва у Чечельницькому районі інформує начальник управління АПР райдержадміністрації Володимир Котенко

11.07.2018

З метою нарощення кількості поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі, корів, за рахунок інвестицій власного капіталу ТОВ АФ «Україна-О» с. Каташин у 2017 році розпочало будівництво власного молокозаводу. На даний час спільно з Ізраїльською фірмою розробляється проектну документацію, закінчено монтаж стін сенгвичного типу, побудовано перестінки та накрито дах.  Загалом освоєно коштів на суму 17,0 млн. грн.

В перспективі на майбутнє за рахунок реконструкції та покращення умов утримання і годівлі продуктивність тварин буде поступово підвищуватися, на даний час у порівнянні з 2017 роком збільшилась виробництво молока на 2757 ц.

Надій молока на корів, що були на початок року збільшився на 477 кг і, відповідно, надій на корову за шість місяців 2018 року становить 2989 кг.

Завдяки тому, що рік був сприятливим для вегетації одно - і багаторічних трав заготовлено кормів: – 58 тонн сіна, 802 тонн сінажу та 200 тонн соломи.

З початку року по господарствах району отримано 219 телят, в тому числі від корів 102 телят.

В районі створено належні умови для нарощення об’ємів виробництва та заготівлі молока, зокрема, шляхом діяльності  21 молокоприймального пункту. За день район виробляє 46 тонни молока, заготовлювачам продається 44 тонн молока, в тому числі по с/г підприємствах виробляється 60,1 т., та продається 5,9 т.

Середня ціна молока для сільськогосподарських підприємств 8,20-8,30 грн. за 1 л., для населення 3,50 грн. за 1 л.

Щодо дотації, то станом на 01.05.2018 року нараховано 37 фізичним особам по шести сільських радах 85,5 тис. грн. на утримання 67 голів молодняку ВРХ.