16 квітня 2024 р.

Президент про ухвалення Закону «Про валюту»: Це право українців відчувати себе вільними

23.06.2018

Президент Петро Порошенко зазначає, що  на прийняття нового Закону «Про валюту» країна чекала довгі 25 років. «Я переконаний, що це важливо для українців, як право українця відчувати себе вільним», - сказав Президент під час робочої поїздки на Донеччину.

Петро Порошенко також відзначив важливість цього Закону для інвесторів.

Глава держави наголосив, що новий Закон замінює декрет про валютне регулювання, який був затверджений «фактично в економічних умовах радянської економіки».

«Українська економіка була неконкуретноздатною, тому що за 25 років жодна влада не знайшла в собі мужності, і сили, і політичної волі для того, щоб оголосити цей перший, серед ніших актів економічної свободи, які я пропоную парламенту і країні», - зазначив Петро Порошенко.

Президент наголосив на важливості забезпечення цим Законом ще однієї серед інших економічних свобод, а саме – свободи руху капіталу.

Глава держави зазначив, що зі вступом в дію нового Закону дозволено відкривати рахунки, якщо «ти сплачуєш податки і якщо інформуєш, що це твій рахунок і ти є кінцевим бенефіціаром». «Ми відійшли від радянської традиції, що кожен підприємець, який відкриває рахунок за кордоном, злочинець. Сьогодні все навпаки», - додав він та підкреслив, що цей Закон стосуватиметься великої кількості українців.