25 квітня 2024 р.

Прес-конференція начальника служби у справах дітей ОДА Т. Дорош

30.05.2013

Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування мають бути охоплені сімейними формами виховання – ключова вимога Президента України і головний обов’язок органів влади Вінниччини
Про реалізацію на Вінниччині завдань і соціальних ініціатив Президента України щодо створення умов для сімейного виховання та творчого розвитку кожної дитини йшлося на прес-конференції, що відбулась в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Участь у прес-конференції взяли начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош та заступник директора, начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак.
«У нашій області вживаються заходи щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України, що стосуються створення умов для сімейного виховання та творчого розвитку кожної дитини. Діяльність органів виконавчої влади спрямована на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їхніх прав на освіту, охорону здоров’я та гармонійний розвиток. Для цього, перш за все, необхідно якомога більше дітей залучити до сімейної форми виховання. В області проживає 2900 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Більшість з цих дітей охоплено сімейними формами виховання», – повідомила Тетяна Дорош.
Вона підкреслила, що в області усиновлення громадянами України є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування. В 2011 році в області усиновлено 71 дитина (55 – громадянами України, 16 дітей - іноземними громадянами), в 2012 -74 (58 – громадянами України, 16 - іноземними громадянами). Хоча кількість дітей, які перебувають на первинних обліках та обліках з усиновлення щороку зменшується, однак за 4 місяці 2013 року в області усиновлено 24 дитини (16 – громадянами України, 8 –іноземними громадянами), що відповідає показникам відповідного періоду минулого року.
Тетяна Дорош зауважила, що на відміну від попередніх років, коли національне усиновлення носило характер, в переважній більшості, однієї дитини віком до 3 років в одну сім’ю, то у 2011-2013 роках, за рахунок інформаційної кампанії, дев’ятнадцять (2011-6, 2012 – 10, за 4 місяці 2013 -3) українських сімей області усиновили по дві дитини в одну сім’ю. Окрім того, в області є родини, які усиновили по троє та більше дітей тільки через рік чи два.
Завдяки широкій інформаційній кампанії національний усиновитель все частіше усиновляє дітей шкільного віку, а не лише дошкільного віку. Так у 2011 році усиновлено 5 дітей віком 6-10 років, у 2012 році - 14 дітей віком 6-10 років, за 4 місяці 2013 року 3 дитини віком 6-10 років і 1 дитина віком 11-17 років.
Вже традиційним стало в області щорічне проведення обласного форуму усиновлювачів до Дня усиновлення за участю керівництва облдержадміністрації та обласної Ради. Вже відбулося чотири таких форуми.
Під опікою піклуванням громадян в області станом на 01.01.2012 року перебувало 1941 дитина-сирота чи дітей, позбавлених батьківського піклування, що становило 65,7% від загальної кількості дітей вищезазначеної категорії, станом на 01.01.2013 року – 1930 (66,2%).
Протягом 2013 року в області створено 3 дитячих будинки сімейного типу, 8 прийомних сімей, до яких влаштовано 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього функціонує станом на 20.05.2012 року – 137 прийомних сімей та 35 дитячих будинків сімейного типу, де виховується 505 дітей.