28 березня 2024 р.

Правила для роботи виїзної кухні

12.07.2019

Бершадське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області вкотре наголошує про необхідність реєстрації потужностей операторів ринку, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Разом з тим нагадуємо про адміністративну відповідальність передбачену статтею 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за роботу незареєстрованих потужностей. Так за виробництво та зберігання харчових продуктів на потужностях незареєстрованих згідно законодавства передбачено штраф в розмірі від 23 (95979 грн.) до 30 (125190 грн.) мінімальних заробітних плат.

Кейтеринг (виїзна кухня) - це оператор ринку, який проводить виробництво та/або обіг харчових продуктів. Відповідно до вимог чинного законодавства суб’єкти ресторанного бізнесу (ресторани, кафе, бари, кафетерії тощо) що займаються кейтингом відповідають за якість приготування, доставку блюд, сервіровку, професійне обслуговування, прибирання приміщень і повний розрахунок із замовником після закінчення заходу.  Для операторів ринку (виїзних  кухонь)  головною умовою, є дотримання вимог щодо забезпечення технології приготування та  температурного режиму під час приготування, зберігання і видачі готових  страв та напоїв, дотримання  термінів їх реалізації і забезпечення якості та безпечності готової продукції. Для цього необхідно мати: засоби накопичення та транспортування страв (спецтранспорт), відповідний посуд який не б'ється, тару, яка тривалий час зберігає температуру та зручна в експлуатації (боксів та сумок-холодильників),  забезпеченість  працівників санітарним одягом (халатами, косинками, одноразовими рукавичками),  наявності медичних книжок з пройденим  медичним  оглядом  працівників, створені умови для дотримання правил особистої гігієни.
        Санітарні вимоги до обладнання, інвентарю та посуду:
- весь посуд та інвентар повинні бути виготовлені із матеріалів, дозволених для контакту з харчовими продуктами. Інвентар повинен мати відповідне маркування;
- зберігати миючі та дезінфікуючі речовини необхідно у промаркованому посуді у спеціально відведених місцях, окремо від продуктів та посуду;

-на миючі а дезінфікуючі засоби повинні бути сертифікати якості, що дозволяють їх використання в харчовій промисловості;
- санітарна обробка технологічного обладнання повинна бути виконана відповідно до інструкціє по експлуатації кожного виду обладнання.
        Транспортування, приймання та  зберігання харчових продуктів:
- харчові продукти, які надходять у заклад ресторанного бізнесу (громадське харчування) , повинні відповідати вимогам діючої нормативно-технічної документації, знаходитися у цілій чистій тарі, супроводжуватися документами (товарно-транспортні накладні, сертифікати якості, декларації виробника), які засвідчують їх якість, а також мати маркувальні ярлики (етикетка), транспортуватись відповідним транспортом призначеним для перевезення продуктів харчування з дотриманням відповідного температурного режиму;

- транспортний засіб, що використовується для організацій кейтерингу являється одиницею потужності, який повинен бути передбачений під час реєстрації потужності і відмічений у реєстрації.
        До відома споживачів:  на території Бершадського і Чечельницького районів жодний підприємець виїзної кухні не зареєстрований і не може здійснювати даний вид діяльності.

Начальник Бершадського міжрайонного Управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області  Наталія Губко