19 квітня 2024 р.

Право захисника на безкоштовний проїзд

Учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд:

• усіма видами міського пасажирського транспорту;
  • автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості;
  • автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
  • міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом в обидва напрями:
  1. для учасників бойових дій – 1 раз на 2 роки або 1 раз на рік з 50% знижкою;
  2. для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

І і ІІ групи – 1 раз на рік;

ІІІ групи – 1 раз на 2 роки або 1 раз на рік з 50% знижкою.

Документи для отримання права на безкоштовний проїзд:

1. Посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни;
  2. Талони на проїзд (видаються разом з посвідченням);
  3. Паперові, електронні квитки (для проїзду міжміським та приміським транспортом);
  4. Для отримання квитка на пільгових умовах – пред’явіть в касі посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни.

Що робити якщо відмовляють у пільговому проїзді?

• уточніть назву та контактні дані перевізника, П.І.Б. водія;
  • запишіть номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому була отримана відмова;
  • якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість;
  • зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм;
  • якщо у телефонному порядку ситуація не вирішилась – напишіть заяву у трьох примірниках: перевізнику; органам Державної служби безпеки на транспорті; органу місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. До заяви обов’язково додайте копію посвідчення учасника бойових дій і копію проїзного квитка, якщо його довелось купити.

Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяв, інших документів) – звертайтеся до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103.

#ЯМП!

#ПраваЗахисників