20 квітня 2024 р.

Повноваження органу місцевого самоврядування з забезпечення навчання населення

14.11.2018

Кодекс Цивільного Захисту України, розділ ІІІ визначає повноваження суб’єктів забезпечення цивільного захисту.

До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить   забезпечення навчання з питань цивільного захисту посадових осіб органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання комунальної власності, здійснення підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях.

Постанова Кабінету міністрів України від 26 червня 2013р. №444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» та Постанова Кабінету міністрів України від 23 жовтня 2013р. №819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» визначають порядок навчання населення з питань цивільного захисту.

На орган місцевого самоврядування покладається організація навчання:

- за місцем роботи – працюючого населення;

- за місцем навчання – дітей дошкільного віку, учнів та студентів;

- за місцем проживання – непрацюючого населення.

Працююче населення проходить навчання на підприємствах, в установах, організаціях, за межами підприємств, установ та організацій, проходять навчання посадові особи ОМС та керівний склад і фахівці. Навчання даних категорій населення проводиться за розробленими програмами навчання.

В 2018  році у навчаннях з цивільного захисту взяли участь такі органи  місцевого самоврядування як: Берізецька, Білокамінська, Демівська, Любомирська, Бритавська, Вербська, Лузька сільські ради. А також брали участь у навчаннях відповідальні особи органів виконавчої влади установ та організацій, керівники дошкільних навчальних закладів та директори загальноосвітніх навчальних закладів.

Організація навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів здійснюється МОН згідно із затвердженими ним і погодженими з ДСНС навчальними програмами. Навчання непрацюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється шляхом проведення інформаційно-просвітницької роботи за місцем проживання та самостійного вивчення загальної програми навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях та інших інформаційно-довідкових матеріалів з питань цивільного захисту, правил пожежної безпеки у побуті та громадських місцях.

Інформаційно-просвітницька робота з питань поведінки в умовах надзвичайних ситуацій організовується місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, в тому числі через утворені при них консультаційні пункти, та передбачає:

інформування населення про методи реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, створення в консультаційних пунктах умов для оволодіння громадянами навичками користування найбільш поширеними засобами захисту і надання першої  допомоги.