02 травня 2024 р.

Початок 2021 року – зростання мінімальної заробітної плати

05.01.2021

Трудові відносини всіх працівників в Україні регулює Кодекс законів про працю України  (далі КЗпПУ).

Основними трудовими правами працівників є одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи.

Мінімальна заробітна плата з 01.01.2021 року становить – 6000 тис.грн. згідно ЗУ «Про Державний бюджет України на 2021 рік» - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

До підприємств або фізосіб-підприємців, якщо вони є роботодавцями застосовується відповідальність згідно зі ст.265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

З 1 січня 2021 року набула чинності нова редакція ст.265 КЗпП, якою передбачено нові штрафи за порушення трудового законодавства для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Завідувач сектору з питань праці та діловодства управління праці та соціального захисту населення РДА Олександр Бородай