26 квітня 2024 р.

Підсумок впровадження медичної реформи на 1 липня: чверть жителів району уклали декларації із сімейними лікарями

26.07.2018

25 липня відбулась спільна нарада сільських голів та працівників медичних установ. Ініціатором цього зібрання виступили райдержадміністрація та районна рада. Звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації Сергій Пустовий зауважив: «Робота по реформуванню медичної  галузі у нашому районі проводиться на недостатньому рівні. Неодноразово, перебуваючи на сходах сіл, під час нарад і семінарів ми акцентували вашу увагу на активізації роботи по підписанню декларацій із сімейними лікарями.

Сьогодні ми маємо невтішну статистику: станом на 1 липня лише 25% населення району підписали декларації. Виступи по місцевому радіомовленню, публікації в газеті «Чечельницький вісник», на офіційному сайті райдержадміністрації і районної ради – це та роз’яснювальна робота, яку організували органи влади. Має бути іще чітка співпраця на місцях сільських рад із медустановами «первинки».  Маємо позитивний досвід – сімейний лікар Наталія Юраш уже фактично повністю завершила етап підписання декларацій. Серед сіл – найкраще спрацювали медпрацівники із жителями с.Каташин».

Про стан реалізації медичної реформи в районі доповів головний лікар первинної ланки медицини Віктор Коваль. Віктор Аврамович зосередив увагу зібрання на тому, що завдяки своєчасній реорганізації установи Національна служба здоров’я профінансувала видатки на місяць в сумі більше 500 тис.грн. «Якби були підписані декларації із усіма жителями району, то ми отримали б 2 млн. грн», - зауважив В.Коваль.

Дискусія велась щодо того, як краще залучити всі сили з боку органів місцевого самоврядування та медичних установ, аби до 1 жовтня максимально забезпечити підписання декларацій.

Звертаючись до голів сіл, заступник голови райдержадміністрації Ольга Беседа подякувала за підтримку медичної галузі.

«Одного рецепту щодо забезпечення підписання декларацій немає. У кожному селі має бути свій підхід. Використовуйте нестандартні методи. Не чекайте, щоб хтось прийшов і вирішив усі ваші проблеми. Звертайтесь за допомогою до сільських голів, соціальних працівників, керівників освітніх закладів», - звернувся до медичних працівників голова районної ради Сергій П’яніщук.