26 квітня 2024 р.

Оперативна інформація по Чечельницькому району на 10 годину 28 травня 2020 року

28.05.2020

Впродовж доби  звернень до медичних закладів із симптомами ГРВІ та пневмонії не було. Тестування на виявлення коронавірусної інфекції не проводились. У Чечельницькій лікарні хворих із діагнозом ГРВІ та бактеріальна пневмонія немає.

«Від початку пандемії у Чечельницькому районі не зафіксовано жодного випадку захворювання на COVID-19. На даний час ми очікуємо результати із обласної лабораторії по відібраних п’яти ПЛР-тестах. З метою якнайшвидшого донесення інформації до жителів району, на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та у соціальних мережах запроваджено щоденне інформування щодо ситуації із захворюванням. В наших інтересах не «замовчувати», а попередити розповсюдження вірусу (у разі його виявлення). Тому звертаюсь до всіх: не панікуйте, але будьте обережні – карантин ніхто не відміняв. Бережіть себе і своїх рідних», - на цьому наголошує перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук.

Сьогодні на самоізоляції знаходиться троє осіб. Нагадаємо, що дотримуватись самоізоляції мають ті, хто повернувся із країн, де зареєстровані випадки захворювання на COVID-19 та контактні особи.

Критерії за якими людина може вважатися контактною:

•    Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.

•    Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).

•    Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.

•    Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту, або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).

•    Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.

•    Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.

•    Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.

•    Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо брали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.

•    Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.

•    Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.

•    Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.