26 квітня 2024 р.

Ми пишаємося нашими державними символами, їхньою давньою славною історією та глибоким змістом. Вони надихають нас своєю потужною енергетикою на нові звершення, - Ольга Беседа

23.08.2018

Сьогодні, 23 серпня, на центральній площі селища відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню Державного Прапора України, у якому взяли участь керівники району та селища, представники української православної церкви, трудових колективів, громадських організацій, учасники АТО, родини бійців, загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України.

Під звуки Державного Гімну України було урочисто піднято нашу національну святиню – синьо-жовтий стяг. Цю почесну місію було доручено голові громадської організації «Чечельницька районна спілка ветеранів АТО» Юрію Онопольському.

З вітальним словом з нагоди Дня Державного Прапора України до учасників святкового зібрання звернулася заступник голови районної державної адміністрації Ольга Беседа.

Ольга Віталіївна у своєму виступі зокрема наголосила: «Теперішній рік – час сторіччя Української національної революції минулого століття. Наш синьо-жовтий прапор став символом Української Народної Республіки, згодом – Західно-Української Народної Республіки. І саме під цим прапором на Софійському майдані, 22 січня 1919 року відбулася історична злука обох молодих держав у єдину соборну Україну.

Події столітньої давнини ми сьогодні згадуємо тому, що треба знати свою історію. І не просто знати, а робити з неї висновки.

Утвердження Незалежності – це відповідальність нашого покоління. Незалежність дала нам шанс, і ми не маємо права його змарнувати.

Доля незалежної держави залежить від кожного з нас.

Наш обов’язок – як перед минулими, так і перед прийдешніми поколіннями – зробити усе можливе, щоб синьо-жовтий прапор знову гордо майорів над усією територією України, включно з Кримом, Севастополем, Донбасом.

Трагічні й водночас героїчні події останніх років перетворили національний прапор на справжнє знамено боротьби за свободу, демократію, незалежність. Державні Прапор, Герб, Гімн стали невід’ємною складовою нашого життя, об'єднуючим началом

Затим, учасники мітингу пройшли до могил воїнів, які загинули на сході України, захищаючи цінність і незалежність держави під час АТО. З молитвою за невинно убієнними звернулися до присутніх ієрей отець Володимир та настоятель церкви святого Йосипа Обручника о.Цециліан. Затим, учасники зібрання здійснили покладання квітів на могили загиблих.