26 квітня 2024 р.

Олена Кондратюк: Ми прагнемо розвивати рівноправні та добросусідські відносини зі своїми західними сусідами - країнами-членами ЄС і НАТО

08.11.2019

Україна прагне розвивати рівноправні та добросусідські відносини зі своїми західними сусідами - країнами-членами ЄС і НАТО. Про це заступниця Голови Верховної Ради України заявила під час робочого сніданку з послами Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорської Республіки, Чеської Республіки, Литовської Республіки та заступницею посла Румунії в Україні.

"Ми дуже добре усвідомлюємо важливість діалогу між Україною та сусідніми західними державами. Цей діалог має розвиватися на принципах добросусідства, взаємоповаги та спільної реалізації наших інтересів», - наголосила Олена Кондратюк. "Прагнучи підтримувати дружні відносини з усіма своїми сусідами, ми, водночас, щоразу даватимемо відсіч агресії і зазіханню на наш суверенітет та територіальну цілісність", - додала заступниця Голови Верховної Ради України.

Вона висловила прохання щодо подальшого сприяння Україні на шляху інтеграції до ЄС та НАТО, підтримки в рамках міжнародних організацій та структур, зокрема ООН, ОБСЄ, Ради Європи.

Олена Кондратюк підкреслила, що в Україні зацікавлені у формуванні надійного поясу безпеки і співпраці в Балто-Чорноморсько-Адріатичному регіоні, участі у спільних економічних проектах, зокрема в рамках ініціативи Трьох морів.

Заступниця Голови Верховної Ради України також закликала учасників зустрічі дбати про українських трудових мігрантів, які роблять значний внесок не лише в економіку України, але й безпосередньо у зростання економік країн-перебування. "Звертаюся до вас із проханням: дбайте про них, як про своїх громадян. Ми готові до тісної взаємодії у питаннях їхнього правового та соціального захисту", - зауважила Олена Кондратюк.

Користуючись нагодою вона також запросила учасників зустрічі до участі в Українському Жіночому Конгресі, що відбудеться 10-11 грудня ц.р. у Києві.