29 березня 2024 р.

Обласний семінар-практикум з природоохоронної роботи

28.04.2016

25 квітня 2016 року на базі Чечельницької райдержадміністрації  відбувся  обласний семінар-практикум директорів районних, міських станцій юних натуралістів, методистів районних/міських методичних кабінетів, відділів (управлінь) райдержадміністрацій та міських рад, які ведуть питання еколого-натуралістичної, природоохоронної, дослідницької роботи, працівників Вінницької обласної станції юних натуралістів.
Тема семінару: "Використання об'єктів природоохоронного фонду у формуванні екологічної свідомості та культури вихованців".
       Роботу семінару відкриладиректор Вінницької обласної станції юних натуралістів Драгомирецька О.А.
      Від імені райдержадміністрації    учасників семінару привітала начальник відділу освіти Деменчук Г.В., яка представила освітню галузь району.
      Директор Чечельницької районної станції юних натуралістів Шпильова В.І. презентувала природоохоронну та екологічну роботу навчальних закладів району.
    Найменші вихованці гуртка «Природознавство для дошкільників» та керівник гуртка Мураховська Н.В. представили фрагмент виховного заходу на тему збереження первоцвітів.
      Присутні мали можливість переглянути мультимедійну презентацію про діяльність Чечельницької РайСЮН та загальноосвітніх закладів району.
    В залі була представлені виставка  робіт гуртківців Чечельницької РайСЮН, РБДТ, Червоногребельського шкільного лісництва, звіти навчальних закладів району. Для учасників семінару були представлені  майстер-класи гуртківців.
    Про формування творчого потенціалу вихованців гуртків, шляхом науково-дослідницької роботи, присутніх ознайомила заступник директора з НВР Чечельницької РайСЮН Попович О.В. Свої дослідницькі проекти презентували вихованки гуртків Соколюк Ірина та Атаманенко Анна.
   Під час засідання з доповідями виступили директор КЗ «Червоногребельська СЗШ І-ІІІ ст. Соколов Р.Ю. на тему «Школа екологічної культури», вчитель біології КЗ «Бритавська СЗШ І-ІІ ст.» на тему «Екологічна стежина навчає, виховує та охороняє», вчитель біології  КЗ «Демівська СЗШ І-ІІІ ст.» Кифоренко О.Б. на тему «Джерельна водиця чистотою іскриться».
В кінці заходу перед гостями виступила екологічна агітбригада Чечельницької РайСЮН «Вартові довкілля» на тему «Збережемо первоцвіти».
Роботу семінару продовжили на базі НПП «Кармелюкове Поділля», де учасники семінару познайомились з роботою НПП, яку представила провідний фахівець з рекреації Агоп'ян Н.В. та провідний науковий співробітник Шпак Н.П., яка розповіла про дослідницьку роботу учнів загальноосвітніх закладів району.
Усі учасники заходу отримали підбірку методичної літератури та буклети про природоохоронну роботу, які виготовили всі навчальні заклади району.
Наприкінці роботи семінару директор Вінницької облСЮН Драгомирецька О.А. подякувала організаторам та учасникам семінару.